Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Juno-106 voice chip probléma, de mégse a voice chippel


NagyLaci

Kérdés

Sziasztok!

Van egy Juno-106-om, amihez egy teljes szett 80017A copy-t vettem Reverbről. Az eredetieket kiforrasztottam, a helyükre headert raktam, így lehet cserélgetni a chipeket. 
A probléma a következő: az 5-ös voice chip állandóan szól halkan (hanging note), viszont a lenyomott billentyű nem szólal meg rajta. (test mode-ban az 5-höz érve követi a hangot, de nem szólal meg hangosan egyik hullámformával sem) Bármelyik voice chip-et rakom oda, ezt csinálja, és a chip elkezd forrósodni. (tehát a chipek jók)

Ellenőriztem a headert multiméterrel, összesípoltam az összes kivezetését a végpontokkal, megpróbáltam vezetékekkel odakötni, sőt, megkíséreltem direktbe a panelba forrasztani egy chipet - mindig ugyanez volt a probléma. Ha az 5-ös helyre nem teszek chipet, nincs hanging note, és értelemszerűen az a hang nem szólal meg, a többi rendben szól.

A további ötleteim, az MC-5534 chip és a 4052, viszont ezek ritkán hibásodnak meg, és... a hiba alapján nem velük van a gond.

Van valakinek ötlete, hogy hol lehet a hiba? 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Eddig még senki nem tudott válaszolni a kérdésre. Esetleg te tudod a választ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...