Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase teljesítmény probléma Mac OS alatt


HisEvilRoyalty

Kérdés

Sziasztok! 

Egy olyan issue-val fordulnék hozzátok, amire a Steinberg fórumokon sem kaptam megfelelő választ, és több fórumozónál is fenn áll. Hátha valaki rajtam kívül is belefutott ebbe, és talált rá megoldást! :D

Adott egy MacOS Ventura 13.2-t futtató MacBook Pro, a következő spec-el:
Kpernyfot2023-06-25-20_14_27.thumb.png.8dfb47e545e38abb85e41fc5b053e6c5.png
 

Melyet egy UA Apollo Twin X hangkártyával használok, Cubase Pro 12.0.52 alatt.
A probléma, hogy egy teljesen egyszerű projekt esetén is (kb 70 sáv, javarészt buszokon processzálva) a teljesítmény mutatón az ASIO-Guard iszonyat magas peakeket produkál, ugrál a mutató, folyamatosan villog a piros system overload jelző, (akkor is, ha semmilyen audio lejátszás nincs folyamatban) amitől egyszerűen elindítani, lejátszani sem tudom a projektet, mert rögtön megakad, recseg, stb.. Ennek következtében gyakorlatilag lehetetlen dolgoznom, pedig a gépemnek simán bírnia kéne a munkát, főleg hogy a pluginoknál a heavy liftinget gyakorlatilag az UAD dsp-s pluginjei csinálják.. Mindeközben a rendszer teljesítményfigyelője kb 13-15% terhelést mutat..

Kpernyfot2023-06-25-20_17_19.png.29d33f49ce96a4d6c3f1d659a3238a09.png

Kpernyfot2023-06-25-20_17_45.png.f137720b689b156f6f05a7d8882cb663.png


A Steinberg fórumon azt írták, hogy a problémát elméletileg megoldja, ha be van pipálva a Studio Setup menüben a "Steinberg Power Scheme" opció, viszont ez Windows-only feature. Kaptam olyan javaslatot is, hogy próbálgassam az ASIO-Guard beállításokat, hátha valamelyik settingen megszűnik a probléma, de sajnos ez nem működött. Mások azt írták, hogy a Thunderboltos hangkártya a hibás, mert csak azoknál jön elő ez a jelenség. Hivatalos Steinberg megoldás a problémára nincs.

Találkozott már valaki ezzel a problémával, és esetleg tud rá megoldást? Már teljesen kikészít, hogy gyakorlatilag egy dalt sem tudok lekeverni, másoknál pedig sokkal gyengébb rendszereken semmi probléma sincs... 

Köszönettel,
Dávid

Szerkesztette HisEvilRoyalty
Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
19 órája írta HisEvilRoyalty:

Sziasztok! 

Egy olyan issue-val fordulnék hozzátok, amire a Steinberg fórumokon sem kaptam megfelelő választ, és több fórumozónál is fenn áll. Hátha valaki rajtam kívül is belefutott ebbe, és talált rá megoldást! :D

Adott egy MacOS Ventura 13.2-t futtató MacBook Pro, a következő spec-el:
Kpernyfot2023-06-25-20_14_27.thumb.png.8dfb47e545e38abb85e41fc5b053e6c5.png
 

Melyet egy UA Apollo Twin X hangkártyával használok, Cubase Pro 12.0.52 alatt.
A probléma, hogy egy teljesen egyszerű projekt esetén is (kb 70 sáv, javarészt buszokon processzálva) a teljesítmény mutatón az ASIO-Guard iszonyat magas peakeket produkál, ugrál a mutató, folyamatosan villog a piros system overload jelző, (akkor is, ha semmilyen audio lejátszás nincs folyamatban) amitől egyszerűen elindítani, lejátszani sem tudom a projektet, mert rögtön megakad, recseg, stb.. Ennek következtében gyakorlatilag lehetetlen dolgoznom, pedig a gépemnek simán bírnia kéne a munkát, főleg hogy a pluginoknál a heavy liftinget gyakorlatilag az UAD dsp-s pluginjei csinálják.. Mindeközben a rendszer teljesítményfigyelője kb 13-15% terhelést mutat..

Kpernyfot2023-06-25-20_17_19.png.29d33f49ce96a4d6c3f1d659a3238a09.png

Kpernyfot2023-06-25-20_17_45.png.f137720b689b156f6f05a7d8882cb663.png


A Steinberg fórumon azt írták, hogy a problémát elméletileg megoldja, ha be van pipálva a Studio Setup menüben a "Steinberg Power Scheme" opció, viszont ez Windows-only feature. Kaptam olyan javaslatot is, hogy próbálgassam az ASIO-Guard beállításokat, hátha valamelyik settingen megszűnik a probléma, de sajnos ez nem működött. Mások azt írták, hogy a Thunderboltos hangkártya a hibás, mert csak azoknál jön elő ez a jelenség. Hivatalos Steinberg megoldás a problémára nincs.

Találkozott már valaki ezzel a problémával, és esetleg tud rá megoldást? Már teljesen kikészít, hogy gyakorlatilag egy dalt sem tudok lekeverni, másoknál pedig sokkal gyengébb rendszereken semmi probléma sincs... 

Köszönettel,
Dávid

Szia!

Sajnos nálam is ugyan ez a hiba jelentkezik Nuendo 12 alatt. Nálam is 2 db UAD Apollo interface van, keveréskor latency-t maxra húzom fel, és az ASIO-Guard is max-ra van állítva. Annyit észrevettem még, ha az UAD controll panel meg van nyitva, akkor még nagyobb a baj. Ez nem csak CUBASE/NUENDO de ProTools-ban is okoz gondot. 
Sajnos megoldást én sem találtam rá :(

 

Üdv:
Up

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szia! 
 

Akkor nem egyedül vagyok a problémával :D Azóta írták, hogy állítólag a Fabfilterrel van baj, kiszedtem az összeset, sajnos semmi nem változott. Csináltam teljes reinstallt is, nagyon aggasztó, de továbbra sem sikerült megoldani. Borzasztó dühítő hogy 1.3 milliós gépre meg félmilliós hangkártyára ruház be az ember, és nem tudja használni őket.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...