Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Dobpad-ból midi órajel (tempó) élőben


merbret

Kérdés

Sziasztok! Szerintetek létezik megoldás a címben említett esetre? Konkrétan egy Roland SPD-SX padról szeretnénk valós idejű, tehát nem a beállított tempót küldeni midi-ben, ami vezérelné pl. egy másik szinti arpeggio-ját. A lényeg, hogy élő játékból lehet-e midi tempót kinyerni. A kezelésiben nem találtam erre utalást, de hátha van valakinek ötlete.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
Ekkor: 2024. 02. 10. at 16:26 írta merbret:

Sziasztok! Szerintetek létezik megoldás a címben említett esetre? Konkrétan egy Roland SPD-SX padról szeretnénk valós idejű, tehát nem a beállított tempót küldeni midi-ben, ami vezérelné pl. egy másik szinti arpeggio-ját. A lényeg, hogy élő játékból lehet-e midi tempót kinyerni. A kezelésiben nem találtam erre utalást, de hátha van valakinek ötlete.

MIDI tempot nem (valoszinu), de oldschool modon az egyik padra tehetsz gate/trigger-nek hasznalhato "hangot" amivel vezerelhetsz annak fogadasara alkalmas szintit/szekvenszert. Azok az eszkozok, amik kepesek ilyen modon futtatni az arpeggio-t manapsag igen ritkak, de regen sokan hasznaltak ilyen modszert szinkronizalasra. Rimshot-os videot most nem talaltam hirtelen, pedig van, de itt egy ilyen, hatha segit:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszönöm! Kicsit jobban utána néztem, sajnos az ütemenkénti leütést figyelő (tap tempo) csak egy meghatározott felbontásban tud dolgozni, tehát 1/4-es beállításban be fog kavarni a kiosztott padról érkező jelre, ha arról pl. 1/16 ütem érkezik. Valószínű, hogy nincs olyan dobos, aki egy padra kiosztva mindig tudna jelet adni, hiszen szólozni, pörgetni is kell néha.

Lehet, hogy meg kell várni, míg a mesterséges intelligenciával csinálnak egy kütyüt, ami audió jelből tud 0,00001 másodperc alatt bpm-midi jelet generálni :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
14 órája írta merbret:

Lehet, hogy meg kell várni, míg a mesterséges intelligenciával csinálnak egy kütyüt, ami audió jelből tud 0,00001 másodperc alatt bpm-midi jelet generálni :)

Mindenki az MI-tol varja a megvaltast...

Csak a diskurzus kedveert: ha teszem azt 120 bpm-en ver a dobos, akkor egy negyed az fel masodperc, szoval 0.00001 mp alatt bajosan fogja tudni megmerni barmi is, hogy 120 bpm-rol van szo.

14 órája írta merbret:

Köszönöm! Kicsit jobban utána néztem, sajnos az ütemenkénti leütést figyelő (tap tempo) csak egy meghatározott felbontásban tud dolgozni, tehát 1/4-es beállításban be fog kavarni a kiosztott padról érkező jelre, ha arról pl. 1/16 ütem érkezik. Valószínű, hogy nincs olyan dobos, aki egy padra kiosztva mindig tudna jelet adni, hiszen szólozni, pörgetni is kell néha.

Es meg ha nem is porget, hanem azt a padot 1/4-del veri csak, az elo dobos jateka valamennyire inogni fog. Ez normal esetben nem baj, mert izt, zamatot, groove-ot ad a jatekanak. Viszont a tap tempo-t elrangatja, ami az osszes tobbi MIDI vezerelt szolamot magaval viszi...

Na abbol minden lesz, csak fasza eloadas nem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
9 órája írta faceeasyg:

Mindenki az MI-tol varja a megvaltast...

Csak a diskurzus kedveert: ha teszem azt 120 bpm-en ver a dobos, akkor egy negyed az fel masodperc, szoval 0.00001 mp alatt bajosan fogja tudni megmerni barmi is, hogy 120 bpm-rol van szo.

Es meg ha nem is porget, hanem azt a padot 1/4-del veri csak, az elo dobos jateka valamennyire inogni fog. Ez normal esetben nem baj, mert izt, zamatot, groove-ot ad a jatekanak. Viszont a tap tempo-t elrangatja, ami az osszes tobbi MIDI vezerelt szolamot magaval viszi...

Na abbol minden lesz, csak fasza eloadas nem.

Persze, értem! Csak viccből írtam ezt az agymenést :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
51 perccel ezelőtt írta merbret:

Persze, értem! Csak viccből írtam ezt az agymenést :)

Viszont azt meg lehet csinalni, hogy a megfelelo pad utesevel leptesse, vagy triggerelje a dolgot (arp, seq, loop), es azt lehet nagyon kreativan hasznalni.

Illetve azt tudom meg javallani, hogy kapjon a fulebe takkot, es menjen minden MIDI szinkronban, igaz, igy o lesz az aki igazodik a master tempohoz.

szerk.: kb itt ki is futottam az otletekbol.

Szerkesztette faceeasyg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...