Jump to content
Ménemszól.hu

Hangkártyák, szabványok, számítógépek, 2015.


A/D

Recommended Posts

 

Úgylátszik történt valami változás a Focusrite forgalmazása terén, (ez lehet a cikk valódi apropója),

mert eddig az volt kategóriájiban az istencsászár, mostmeg a fikázandó, szemétlegalja.

A Steinberget ajánlani több mint rosszindulat, bár üzletileg mostmár nyílván azt előnyös dícsérni!

"Hiteles vagy, bizalommal lehet hozzátok fordulni."

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Volna egy kérdésem:

 

Nézegettem a Focusrite 2i4 és 6i6 verziókat és látom, hogy a nagyobbik csak külső táp csatlakozással működik, míg a kisebbre nem is raktak lehetőséget külső táp csatlakoztatására hanem usb-ről kapja ami kell neki.

A kérdésem, hogy amit az usb lead tápfeszt elegendő e a mikrofon előfoknak, füllhallgató kimenetnek, stb... persze, biztos az különben nem így lenne, de ha választani kellene akkor jobb e ha van külső tápra lehetőség?

 

(alapvetően milyen amúgy ez a 2i4?)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Régebben, kb 6-8 éve volt nekem egy akkoriban új belépő szintű hangkártyám. Az is USB-ről kapta a tápot és meg tudta hajtani a fantom tápos mikrofonokat. De szerintem jobb az, ha van külső táp, azaz biztosabb. Szóval szerintem ezek az új kártyák is képesek erre, egyébként semmi értelme nem lenne, hogy nem adnak hozzá tápot.

Link to comment
Share on other sites

Volt egy Roland Quad-Capture-m, az is USB tápos volt, tudta a fantomtápot. Annyi nyűge volt hogy nem tudott elég nagy jelet adni a 600ohmos fejhallgatómnak. Aztán volt egy Apogee Duet, szintén ment USB tápról a fantom is, itt ugye az volt hogy kisebb jelet tud csak adni a fejhallgatónak USB-ről, de ehhez volt külső táp ami mondjuk az iPad miatt is kell. Most Apollo van, de nem tudja meghajtani a 600 ohm fejhallgatót nagy bánatomra.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...