Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

RME UC - bemeneti jel erősség probléma


fulton

Kérdés

Sziasztok

Szeretném a segítségetek kérni a következő problémára. Vettem egy RME UC kártyát amivel a következő problémám van.
Van egy szintetizátor illetve egy keverő vonal kimenet. (ebbe van bekötve egy mikrofon chanel strip mikrofonnal, és az effektezve)

A célom az lenne hogy felvegyem 2 sztereo vonal bemenetként külön sávra.

Keverő master kimeneti jel erőssége beállítva olyan 0 dB re (ledsorja szerint) néha be be jön az első sárga ledsor (ami számozása szerint +3 dBr) - tehát ebből jön az effektezett ének.
A szintinek kicsontolva a potija.

Na már most, a szinti be lett kötve a hátsó 5/6 bemenetre, a keverő pedig az első 1/2 line in-re.

A total mix-ben a hátsó line in bemenetekre -10 dBv választottam (ezzel volt legerősebb a bemeneti jel).

A problémám az, hogy mindösszesen -15, -16 dB erősségű felvételi jelet kapok csak a total mixer analog input 1/2 részénél (+6 dB re tekerve a potiját), míg az analog 5/6 nál (szintén +6 dB (max) ra tekert potinál -8, -7, -6 dB-t.

Ezek a kártyák nem tudnak felvenni kicsit közelebb a 0 dB hez? (vagy én vagyok "Zöld")

Azt várnám ha már a keverőn egy 0 dB jelet küldök ki az RME-be,  akkor ott egy 0 dB erősségű jelet kapjak  a dow-ban és tudjak felvenni.
A 0 dB egyébként a hangkártya kimenetén meg van (total mix potmétere alapján), ha 0 dB re tekrem a total mix-jében a potit (de meg kellesz néznem, de mintha akkor meglenne)


Hozzáteszem, van egy Forte is nálam, azon a line in bemenetre kötve a keverőt, megkapom vonalból a kb 0 dB jel erősséget felvételnél.

Vagy nem értek még az RME-hez, vagy pas..nem tudok rájönni.
Ha esetleg számít, az output beállításainál: +4dB választottam. (mackie hangfalakat)

Segítséget, vagy útbaigazítást megköszönék.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Eddig még senki nem tudott válaszolni a kérdésre. Esetleg te tudod a választ?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...