Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Felvételnél adódó problémák


TomaRobi

Kérdés

Hali!

Létrehoztam új témaként a problémám mert olvastam az erre vonatkozó kérést...

Basszusgitár felvételnél halk pattogások hallhatók ezt szeretném kiküszöbölni, mik a lehetőségek? M-AUDIO Firewire Solo hangkártyát használok.

Gondolom a buffer size-al,sample rate-el kell játszani de jól jönne egy kis segítség.

Előre is köszi

Üdv!

robi

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Hali!

Létrehoztam új témaként a problémám mert olvastam az erre vonatkozó kérést...

Basszusgitár felvételnél halk pattogások hallhatók ezt szeretném kiküszöbölni, mik a lehetőségek? M-AUDIO Firewire Solo hangkártyát használok.

Gondolom a buffer size-al,sample rate-el kell játszani de jól jönne egy kis segítség.

Előre is köszi

Üdv!

robi

Mindenképpen jól jönne valami sample, de így hallatlanból én arra tippelnék, hogy nem bírja a géped az alacsony latency-t tartani, olyankor szokott ilyen előjönni, vagy ha már kifekszik a proci. Sajnos minél inkább alacsony késéssel dolgozik az ember, annál jobban terhelve van a gép.

Milyen gép? Win, mac? Valami specfikáció jó lenne.

Link to comment
Share on other sites

Windows XP, 2x2GB DDR2 800Mhz RAM, 4 magos AMD proci, 400 Gb vinyó, ASUS alaplap...

Sajnos így az XP csak 2 giga ramot használ mivel 2x2gigásból csak egyet ismer fel. Érdekelne,hogy erre nincs e valami okosság,hogy kihasználja a másik kettőt is vagy valahogy erősebb legyen??? A procit megfigyeltem, ha futott a pro tools 30 % volt a terheltsége.

Link to comment
Share on other sites

Windows XP, 2x2GB DDR2 800Mhz RAM, 4 magos AMD proci, 400 Gb vinyó, ASUS alaplap...

Sajnos így az XP csak 2 giga ramot használ mivel 2x2gigásból csak egyet ismer fel. Érdekelne,hogy erre nincs e valami okosság,hogy kihasználja a másik kettőt is vagy valahogy erősebb legyen??? A procit megfigyeltem, ha futott a pro tools 30 % volt a terheltsége.

Ha neked az XP eleve csak 2GB-ot "lát", akkor az már szinte egész biztos nem a Windows hibája. Inkább valami alaplapi chipset korlátra vagy hasonlóra tippelnék. (BIOS post képernyőn mennyit látsz?)

Az XP32 4GB-ig képes címezni. Gyakorlatban ennél kicsit kevesebb marad látható a számára, mert a bővítőkártyák számára csíp le belőle egy-egy virtuális címzéstartományt. A legtöbbször, úgy tűnik, ez min. 256MB/kártya, de azért ez nem biztos, hogy nálad is pont így van (már eleve az AMD és Intel platform közt is lehet ebben eltérés).

Ha minden kártyát kiszednél, úgy elméletileg megjelenne a teljes 4GB tartomány. Ez persze nem lehetséges, hisz videokártya nélkül ugye nem bootol a gép... Ha a VGA kártyán több memória van, akkor annyival is többet "takar el". Tehát itt egy jó lehetőség spórolni: 256MB-os VGA-t kell használni. (Az én gépemben olyan van, s ha rajta kívül mindent kiveszek, úgy meg is van a 3.75GB elérhető RAM!)

Más kérdés, hogy az egyes proggik nem képesek külön-külön ennyit elérni (hanem csupán együttesen és az op.rendszerrel együtt, de azért már az is talán valami). (Ezzel kapcsolatban ld. a "/3GB kapcsoló" témakört, de csak óvatosan, azzal egyelőre ne kezdj kísérletezni!)

Ha ezzel még mindig nem vagy megelégedve, akkor pedig lehet 64-bites rendszert használni...

Link to comment
Share on other sites

Egyébként a te esetnek alighanem nincs túl sok köze ehhez az egész "memóriajátékhoz", sőt szerintem szinte semmi sem (legalábbis attól, hogyha több RAM-ot tudsz elérni, még nem lesz kisebb latency). Sokkal inkább valahol a FireWire buszvezérlés háza táján kéne keresni a megoldást.

Link to comment
Share on other sites

Huhh köszönöm a sok választ és lehetőséget, utána nézek mindnek és jelentkezem.

Egy külön vinyón van az egész XP, Pro Tools, Pluginek amiket ehhez használok stb... van egy másik vinyó is amin windows7 van amit másra használok, azt bootolom amelyikre szükségem van épp. Ezek okozhatnak zavart a gépezetben?

Link to comment
Share on other sites

Huhh köszönöm a sok választ és lehetőséget, utána nézek mindnek és jelentkezem.

Egy külön vinyón van az egész XP, Pro Tools, Pluginek amiket ehhez használok stb... van egy másik vinyó is amin windows7 van amit másra használok, azt bootolom amelyikre szükségem van épp. Ezek okozhatnak zavart a gépezetben?

A DAW-ok általában nem szeretik, ha a rendszer/program vinyó fizikailag ugyanaz, mint amire a projekt sessionök kerülnek. Értsd...a particionálás sem jó megoldás ilyenkor. A legtutuibb, ha külön vinyó van, külön buszon. Meg ez sok más szemszögböl is igen praktikus (archiválás, mobilitás stb). Manapság már annyira olcsók a HDD-k, hogy ezen nem érdemes "spórolni".

Link to comment
Share on other sites

A DAW-ok általában nem szeretik, ha a rendszer/program vinyó fizikailag ugyanaz, mint amire a projekt sessionök kerülnek. Értsd...a particionálás sem jó megoldás ilyenkor. A legtutuibb, ha külön vinyó van, külön buszon. Meg ez sok más szemszögböl is igen praktikus (archiválás, mobilitás stb). Manapság már annyira olcsók a HDD-k, hogy ezen nem érdemes "spórolni".

Messze álljon tőlem a kötekedés főleg veled Mester ;) , de a pc-kben lévő SATA channelek egy buszon vannak tudomásom szerint :)

Link to comment
Share on other sites

Ettől függetlenül kell a fizikailag külön vinyó a sessionnek. Ez alapszabály. Olyannyira, hogy pro toolsnál még a rendszerkövetelményeknél is megemlítik.

igen, igen, ez tutter, nem is vontam 2ségbe! :) Tiszta ügy.. bár nekem a PTvel tele a zsákom, de majd egy anodör topikban kifejtem ;)

Link to comment
Share on other sites

Ez a külön buszos megfejtés itt, gondolom, a jó öreg primary/secondary master/slave felállásra értendő. Az IDE korszakban ez még ugye elég fontos volt. Bár, amennyiben a SATA vinyók IDE-kompatibilis módban vannak beállítva, virtuálisan még most is megjelenik valami hasonló, de ez már csak kábé abban merül ki a gyakorlatban, hogy az egyik kettő klasszikusan a 14-es, míg a másik pedig a 15-ös IRQ-val játszik... A mai szintű elszállt processzorkapacitások korában ez már nem túl sokat számít (legalábbis egyre ritkább az, hogy ebből legyen probléma).

A mai alaplapok tipikus vonása ugyanakkor az is, hogy pl. az első négy "klasszik" SATA vinyócsatlakozó még az alap-chipset része, míg a továbbiak pedig mindenféle plusz, külső, különböző kontrolleregységekhez kerülnek, és egy-egy adott esetben ez is jelenthet némi (hátrányosabb, előnyösebb) megkülönböztetést. Tehát elképzelhető, hogy nem mindegy, hogy hová dugod be.

Miután a ma kapható (legalábbis minőségibb) hádédék már olyannyira csendesek és hűvösek és olcsók, úgy gondolom, egyáltalán nem luxus már 4-5 darabot is betenni egy gépbe.

Link to comment
Share on other sites

Ez a külön buszos megfejtés itt, gondolom, a jó öreg primary/secondary master/slave felállásra értendő. Az IDE korszakban ez még ugye elég fontos volt. Bár, amennyiben a SATA vinyók IDE-kompatibilis módban vannak beállítva, virtuálisan még most is megjelenik valami hasonló, de ez már csak kábé abban merül ki a gyakorlatban, hogy az egyik kettő klasszikusan a 14-es, míg a másik pedig a 15-ös IRQ-val játszik... A mai szintű elszállt processzorkapacitások korában ez már nem túl sokat számít (legalábbis egyre ritkább az, hogy ebből legyen probléma).

A mai alaplapok tipikus vonása ugyanakkor az is, hogy pl. az első négy "klasszik" SATA vinyócsatlakozó még az alap-chipset része, míg a továbbiak pedig mindenféle plusz, külső, különböző kontrolleregységekhez kerülnek, és egy-egy adott esetben ez is jelenthet némi (hátrányosabb, előnyösebb) megkülönböztetést. Tehát elképzelhető, hogy nem mindegy, hogy hová dugod be.

Miután a ma kapható (legalábbis minőségibb) hádédék már olyannyira csendesek és hűvösek és olcsók, úgy gondolom, egyáltalán nem luxus már 4-5 darabot is betenni egy gépbe.

Huha, eléggé eltértünk a tárgytól, de tény, hogy megér egy topikot az általad felvetett dolog, illetve abból is a csendes, hűvös megállapítás. Érdekelne a csendes megoldás pc terén, minden szinten, mert nálam sajnos zaj van otthon, pedig minőségi alkatrészekből raktam össze a gépem, és törekedtem arra is, hogy minél csendesebb legyen..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...