Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

PT LE 8 Group-ok


snaper

Kérdés

Sziasztok!

Nemrég kezdtem el újra PT-ben ügyködni, és eddig nem használtam a groupokat, de most szeretném.

A dolog arról szolna, hogy az egyes hangtípusokat szeretném egy-egy group-ba bepakolni, így amikor készen van a zene, és végső símitsokat végzem rajta (no nem wanabbe mastering, csak több lehalgatón a főbb arányok finomítása), akkor egy-egy potival tudom mondjuk a teljes dobszekció hangerejét állítani pl.

Ez megy is, találtam neten videót, a bajom viszont az, hogyha mondjuk az adott AUX csatit amire beroutoltam a sok mono csatimat le-SOLO-zom, akkor nem hallok semmit, pedig fontos lenne, hogy solo esetén halljam a dob group-ot pl.

help please :D

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

sziasztok,nem tudok hova írni ezért bocs ha nem jó helyen teszem fel a kérdést!van egy mac g5 10.5.8-as gép erre szeretném a logic mellé felrakni a Pro toolst 8-at,de sajna valamit keres és a beindításnál leáll,hogy nem talál valamit!Beírva a neten sok probéma volt ugyan ezzel az error üzenettel de sehol sincs megoldás,milyen program kell még hogy mehessen a progi a gépen,egy focusrite pro 24 kártyám van hozzá lökve!

Link to comment
Share on other sites

sziasztok,nem tudok hova írni ezért bocs ha nem jó helyen teszem fel a kérdést!van egy mac g5 10.5.8-as gép erre szeretném a logic mellé felrakni a Pro toolst 8-at,de sajna valamit keres és a beindításnál leáll,hogy nem talál valamit!Beírva a neten sok probéma volt ugyan ezzel az error üzenettel de sehol sincs megoldás,milyen program kell még hogy mehessen a progi a gépen,egy focusrite pro 24 kártyám van hozzá lökve!

A Focusrite-tal csak Pro Tools 9-től fog rendszer elindulni, PT 8 nem.

Link to comment
Share on other sites

.D

Gurul lefelé. Azzal a töréssel lesz csak majd igazán bajod.

Más.

Újabb BUS-os kérdésem lenne.

Bus 1-2-ün szépen pörögnek a dobok, a fentebb leírt eljárással csináltam gyoran még egyet, de abból meg nem jön ki hang...sem a 3-4-en, sem a 5-6-on, egyiken sem.

Send effektekkel viszont működnek...hm...hm...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...