Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase Studio-5 CPU mérő néha kiakad


nordzityi

Kérdés

Sziasztok !

A problémám a következő :

Adott : Cubase Studio5

Mackie Onyx 1620, fw opcióval

Macbook Pro

NI Komplet 8

Minden jogtiszta, megadva a módját :-)

Munka közben teljesen kiszámíthatatlanul a CPU mérő kivillan a hang meg elillan.

Ha órajelet, vagy hangkártyát váltok visszajön. Eleinte arra gyanakodtam, "jól megraktam a szekeret" , de legutóbb már egy db kontaktos hangszer+ 1 ének sávnál is kihajított.

44.1-en , drasztikus buffer size állítással sem jobb a helyzet. Minden befrissítve, naprakész....

Valakinek ötlet ?

Itt szépen havazik, nálatok ?

üdv : Czirják Zoltán

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Nekem nem teljesen hasonló problémám volt. Én MainStage programot használtam egy Presonus Firebox hangkártyával, és nekem is az volt, hogy egy idő után hirtelen eltűnt a hang (lehet, hogy nekem is volt, hogy kiakadt a hang egy pillanatra, erre már nem emlékszem). Lényeg, hogy a program újraindítása után jó volt megint egy darabig. Én a hangkártyára gyanakodtam legelőször, kipróbáltam másik számítógépen egy frissen telepített, nem frissített Logic Studioval, és ott is ugyanez a probléma volt. Természetesen a gépemet többször újratelepítettem nulláról, de az sem oldotta meg a problémám. Kipróbáltam régebbi rendszerrel, azzal sem volt jobb a helyzet. Aztán ezen felbuzdulva vettem egy Focusrite Saffire Pro 24 DSP hangkártyát, és még mindig ugyan az volt a probléma. Egy az egyben. És akkor jöttem rá, hogy valószínűleg a gép FireWire csatlakozója ment meg (egyszer egy zenész társam egy kis székre tette a gépem, és lecsúszott, csak nem kötöttem össze a két dolgot egyből, mert nem egyből jelzett a probléma). A lényeg, hogy vettem egy új gépet, és azóta minden tökéletes. A régi gépen a FireWire mai napig működik winchesterekkel, mert valószínűleg itt ha van egy hiba akkor újrapróbálja az adat másolást, a hangnál meg ha elveszik a szinkron, akkor vége. Szóval mindenképpen próbáld ki egy másik géppel, ugyanezekkel a programokkal.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...