Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

idimidi

Kérdés

Sziasztok!

A következö a problémám: leakarom cserélni a hangkártyámat egy kicsit komolyabbra, és két hangkártya között gondolkodok. Egy kicsit összetett a dolog, úgyhogy kezdem az elején. A szempontok amik számítanak: -jó előfokok(!), több vonalszintű ki- és bemenet, és leginkább az, hogy -tudok,e effektelt jelet visszaküldeni monitorra és/vagy füles kimenetre, (ÉS ha igen mi módon?) [valamilyen szinten az is hogy mennyire strapabíró, mert sokat lenne cipelve]

Végülis kettőre szükítettem azok számát amelyikek szóba jöhetnek:

-M-Audio Fast Track Ultra 8R

és

Focusrite Saffire Pro 40

hacsak nem győz meg valaki, arról, hogy van jobb választás, ebben az árkategóriában. DE!

Itt még nem ér véget a dolog! Más helyiségben végzem a felvételt és a keverést, két emelet van köztük, úgyhogy a kettö között folyamatosan cipelnem kell a cuccokat ( laptopot, hangkártyát, fülest). Lenn van egy viszonylag bika gépem a keverésre, fentre pedig egy kölcsönkért laptopot szoktam vinni, mindkettőn fenn van a cubase 5, azt használom mix-re és recording-ra is, és a hangkártyát a müveletek között viszem és dugdosom ide-oda. AZ a cink, hogy az M-audio ugyan USB-röl megy, viszont a Focusrite már Firewire-en. Az asztali gépbe még meg tudom oldani, hogy intézek firewire csatlakozót, de a laptopba kellene egy PCMCIA slot, ahhoz hogy ezt megoldjam, ami sajnos nincs. Úgyhogy a saffire használata a laptopon bukováry (hacsaknem erre is tud valaki mondani valami okosságot). Az asztali gépet meg nem feltétlen cipelném minden alkalommal amikor felvétel van.

röviden: jó előfokkal rendelkezö, megbizható hangkártya kéne, ebben az ár- és minőség kategóriában, a probléma adott, egyébként bármilyen tanácsot, vagy tapasztalatot a két cuccot illetően, szivesen fogadok.

Kösz annak aki idöt szentelt rám, a válaszokat meg pláne köszönöm előre is, mindenkinek Boldog Ünnepeket!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Sziasztok!Tanácsot szeretnék kérni,hogy milyen hangkártyát vegyek.Már olvastam minden féléről de még nemtudtam dönteni.8 analog sávosat szeretnék,firewire,legyen rajta adat,a konverterek legyenek jók,preampok elfogadhatók.Dobfelvétel lenne vele az elsődleges cél ,enekre,gitárra más setupom van..A budget: max 700eur.Előre is köszönöm szépen.

 

Tanácsot nem tudok adni, mert az általad leírt paraméterekkel rendelkező hangkártyák közül én csak egyel dolgoztam, de erről tudok néhány sort írni.

Én a presonus firestudio-t használom két presunus digimax-al kiegészítve. A cél az volt, hogy tudjak 24 sávot rögzíteni egyszerre. 

A presonus firestudio adatainak utána tudsz nézni a neten, megfelel az általad leírt összes paraméternek. Ára: kb 530 euro. A preampok az árához képest elég jók, a konverter viszonyítás kérdése. Van egy emu 0404-em is, kb szerintem az a kategória lehet, mert az Uad 4-710d konverteréhez képest simán fülre meg lehet hallani a különbséget. Természetesen az Uad javára. De ebben az árfekvésben szerintem nem kell csodát várni egyik berendezéstől sem. A presonus monitorozása nagyon összetett, jól használható. Igazából mindent tud , amit tudnia kell egy ilyen berendezésnek. 

Hátrányai: 

- Van egy alapzaja - ami elég zavaró.

- Drivere nem túl stabil. Pl. szoftveresen beragadhatnak a faderek. Azaz nem megy át rajtuk a jel a hangfalakra, csak ha kicsit megmozdítod őket, - már próbáltam kontakt spray-el, de nem használt  :D

Ha az ember megtanulja a hülyeségeit, jól használható, de az elején kimondottan bosszantó.

Én ha lehetne, a mostani cuccok közül biztos megvárnám, amíg telik egy apollo 16-ra.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!Tanácsot szeretnék kérni,hogy milyen hangkártyát vegyek.Már olvastam minden féléről de még nemtudtam dönteni.8 analog sávosat szeretnék,firewire,legyen rajta adat,a konverterek legyenek jók,preampok elfogadhatók.Dobfelvétel lenne vele az elsődleges cél ,enekre,gitárra más setupom van..A budget: max 700eur.Előre is köszönöm szépen.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...