Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Roland MT-32 plugin


anomalia

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Helloo mindenki! Véletlenül nem tudja valaki, hogy modellezték-e már pluginban a klasszikus és persze az eredeti Roland MT-32 hangmodul hangjait???

Köszönöm!!!

Én még nem hallottam róla, ellenben most láttam, hogy van valami DOS-os emulációja.

Szerintem amúgy nem sok értelme van. Olyan olcsón beszerezhető manapság. Vagy ha nem az MT-32-est, akkor a nagy testvérei közül is sokszor lehet olcsón látni használtan (D110,D5,D10,D20).

Link to comment
Share on other sites

Én még nem hallottam róla, ellenben most láttam, hogy van valami DOS-os emulációja.

Szerintem amúgy nem sok értelme van. Olyan olcsón beszerezhető manapság. Vagy ha nem az MT-32-est, akkor a nagy testvérei közül is sokszor lehet olcsón látni használtan (D110,D5,D10,D20).

Igen van DOS-ban de az nem ugyanaz. Vasban nekem van MT-32, de pluginban is érdekelne, nem mintha használná az ember, de 1-2 érdekes hang van benne amit szeretek!

Link to comment
Share on other sites

Azért azt nem mondanám, hogy nem komplikált. A Roland ezt vitte tovább a JV szériákba, meg azután az XV-kbe és a Fantomokba is. Már itt is 4 külön timbre van, amiket vagy 10 különböző módon lehet páronként struktúrába rendezni, mindegyiknek külön filter, amp, pitch burkoló görbélye LFO-ja, stb. Egyedül az a korlátozó tényező, hogy pl. a filterek a PCM hullámokra nem használhatóak, csak az alap fűrész és négyszög oszcillátorokra, és minden paraméter állítás csak a következő leütött hangra lép érvénybe.
Amúgy jó kis szintik voltak ezek az LA gépek, nekem is egy D20-as volt az első szintim, amin lehetett hangszíneket szerkeszteni.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...