Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

anomalia

Kérdés

Fázisproblémák!
Erről igazából nem tudtam sok tapasztalatot győjteni, mivel sokan nincsenek ezzel tisztában. Mi a fázisprobléma.... azt ugye tudjuk, mennyire kell erre odafigyelni? Már a dal összerakásánál ellenőrizzük a mono kompatibilitást? Mivel lehet esetlegesen szükíteni a teret, PRO TOOLS és CUBASE-ban? Kinek mi a tapasztalata erről? én úgy vettem észre hogy ezt nagyon is be kell tartani! Nativeban kontrollra a Waves PAZ Analyzer bizonyult eddig a legjobbnak, jöhet ide mindenfajta hozzászólás....

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Bár én nem vagyok profi, de elég sokszor kevertem már "szimfonikus zenekart", természetesen hangmintákkal. Ott ugye elég széles a sztereo tér, és a hangkönyvtárak se feltétlenül mono kompatibilisek. Azt vettem észre, hogy sokszor a zengető tolja el a dolgokat, és viszi ki három kilométerre az éterből a hangot. A szoftveres lexikon zengetőknél lehet állítani mennyire legyen "széles" a sztereo tér, ez sokat segít. Egyébként pedig fázisproblémák megoldására a Sonalksis-nek a stereo tools-át szoktam használni. Nem lesz tőle se természetellenes, se kásás a hang. A waves PAZ egy sima analizátor, azzal fázisproblémákat csak azonosítani lehet, megoldani nem. Az S1 stereo imager a fent említett cég fázisprobléma megoldó szoftja. Viszont szerintem nem azt a hangszínt adja vissza, amit kapott a bemeneten, szóval erre a célra én inkább a sonalksis vst-jét ajánlom. De ez az én szuverén véleményem. 

Link to comment
Share on other sites

Bár én nem vagyok profi, de elég sokszor kevertem már "szimfonikus zenekart", természetesen hangmintákkal. Ott ugye elég széles a sztereo tér, és a hangkönyvtárak se feltétlenül mono kompatibilisek. Azt vettem észre, hogy sokszor a zengető tolja el a dolgokat, és viszi ki három kilométerre az éterből a hangot. A szoftveres lexikon zengetőknél lehet állítani mennyire legyen "széles" a sztereo tér, ez sokat segít. Egyébként pedig fázisproblémák megoldására a Sonalksis-nek a stereo tools-át szoktam használni. Nem lesz tőle se természetellenes, se kásás a hang. A waves PAZ egy sima analizátor, azzal fázisproblémákat csak azonosítani lehet, megoldani nem. Az S1 stereo imager a fent említett cég fázisprobléma megoldó szoftja. Viszont szerintem nem azt a hangszínt adja vissza, amit kapott a bemeneten, szóval erre a célra én inkább a sonalksis vst-jét ajánlom. De ez az én szuverén véleményem. 

Természetsen a PAZ csak analizátor, a Sonalksis-t használom én is, tér szükítésére is mostmár használom nem csak a szélesítésére, valóban az a legjobb, és az is igaz, hogy a reverbeket kell nagyon beállítani, mert sok múlik rajta... Az S1 stereo imager szerintem füben sincs a Sonalksis-hoz képest.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...