Jump to content
Ménemszól.hu

Gyárlátogatás Manley-éknél


A/D

Recommended Posts

Valóban feltűnően sok a mexikói a cégnél, amiből arra lehet következtetni, hogy az olcsóságuk miatt alkalmazzák őket. De nem tudhatjuk biztosan.

Az elején mondja, hogy nagyon családias a dolgozók köre - sok rokon, testvér és házaspár van a cégnél. Az ilyen munkahelyekre "kívülállóknak" nagyon nehéz bejutni.

 

Nekem viszont nagyon tetszik a termeléshez való hozzáállása. A trafós résznél mondja, hogy nem a darabszám után vannak fizetve a mukások, meg a mikrofonos résznél is említi, hogy kb 350 darabot kell legyártani egy évben. Nem mennyiségre gyúrnak hanem minőségre. Lehetne kínában is gyártani "ócsóé" évente 100000 db.-ot de az olyan is lenne.

Link to comment
Share on other sites

Nálunk egy erdélyi származású hölgy takarít. Nem győzök csodálkozni a munkához való hozzáállásán, jobban dolgozik mint bármelyikőnk. (Egyszer pl. nyitva hagytam a fiókomat, kiszedte belőle a ruháimat és egyenként összehajtogatta mindet, amikről nem tudhatta hogy az enyémek). A lényeg, hogy ez nincs benne a "munkaköri leírásában"). Az angol méregdrága szakértőkkel dolgozó Neve meg úgy küldi a moduljait,   hogy nem volt beforrasztva a trafó, zörgött a házban, vagy el vannak fúrva a dobozokon a furatok  :))))) Ebből azt akarom kihámozni, hogy néha többet számít a cég kultúrája, hozzáállása, mint az, hogy mennyiért tudott a HR "alkalmas" munkaerőt szerezni. Nem tudom persze mennyi a fizuja a Manley-nél dolgozóknak, de a videó alapján eszembe sem jutna feltételezni, hogy itt lehúzás van, vagy hogy a Manleyt összehasonlítsam a kereskedelmi mennyiséget gyártó MESA-val. Mindenesetre én még olyat nem találtam a neten se, hogy valami Manley cuccon bármikor is fogást talált volna bárki... 

Link to comment
Share on other sites

:D Értelek és csak vicc volt, de nem tudtam kihagyni... Amúgy is Amerikában lassan többen beszélnek spanyolul mint angolul. De mint félig dél-amerikai, engem még vádolni sem lehet, hogy rasszista vagyok, sőt a Consuela poénokon én röhöghetek csak igazán a Family Guyban :D

Szóval csak vicc volt.

Mindenesetre a videó meggyőző a minőségről. Mellesleg a Mesa-nál is.

OFF vége...

Link to comment
Share on other sites

Nálunk egy erdélyi származású hölgy takarít. Nem győzök csodálkozni a munkához való hozzáállásán, jobban dolgozik mint bármelyikőnk. (Egyszer pl. nyitva hagytam a fiókomat, kiszedte belőle a ruháimat és egyenként összehajtogatta mindet, amikről nem tudhatta hogy az enyémek). A lényeg, hogy ez nincs benne a "munkaköri leírásában"). Az angol méregdrága szakértőkkel dolgozó Neve meg úgy küldi a moduljait,   hogy nem volt beforrasztva a trafó, zörgött a házban, vagy el vannak fúrva a dobozokon a furatok  :))))) Ebből azt akarom kihámozni, hogy néha többet számít a cég kultúrája, hozzáállása, mint az, hogy mennyiért tudott a HR "alkalmas" munkaerőt szerezni. Nem tudom persze mennyi a fizuja a Manley-nél dolgozóknak, de a videó alapján eszembe sem jutna feltételezni, hogy itt lehúzás van, vagy hogy a Manleyt összehasonlítsam a kereskedelmi mennyiséget gyártó MESA-val. Mindenesetre én még olyat nem találtam a neten se, hogy valami Manley cuccon bármikor is fogást talált volna bárki... 

Ez az a sztori amit Silk is mesélt az eq-król? :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...