Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Live setup


Tomek

Kérdés

Sziasztok!

 

Kisebb technikai segítségre vagy inkább jótanácsra szorulok. 

 

Ableton felhasználó vagyok.

 

Eddigiekben plugin-eket használtam és midivezérlőkön kívül csak egy Virus TI2 Desktop-ot külső eszközként, ez utóbbit is usb-s hangátvitellel. Jelenleg bővítem a repertoárt analóg eszközzel. Ezzel együtt lesz a közeljövőbeni terveimhez teljes a kép.

 

Az érdekelne, hogy egy Abletonon át vezérelt, liveactezésre és stúdiózásra szánt rendszerbe, hogyan érdemes leginkább analóg eszközt illeszteni, illetve célszerű e a Virus hangátvitelét analogra cserélni? Érdemes e midi-interface-t és analóg keverőt bevonni? Amennyiben igen, tippeket is várok. A segítség megkönnyítése érdekében leírom a teljes rendszert, amin dolgozni szándékozom.

 

macbook, saffire pro24 DSP, akai apc40, arturia spark, arturia experience49, virus ti2 desktop, moog sub 37

 

Ezek tudatában mi lehet az optimális kiegészítés és rendszerbe állítás?

 

Köszönet!   :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Ahogy látom egy USB hub még hiányzik a rendszerből.
Amennyiben Macbook Pro-ban gondolkozol, akkor szükség lesz rá, mert azokon csak két USB aljzat van. Emiatt érdemes lehet elgondolkozni egy USB-s MIDI interfészen a szintikhez.

Virust élőre, én analógban használnék a Virus Control nélkül. Azt írják a Virus manuáljában, hogy kell neki 1-2 bar üresjárat a songok elején amíg szinkronba kerül, hagyományos MIDI-n keresztül meghajtva és az analóg kimeneteit használva ilyen gond nem lehet vele, próbáltam is, működött. Mondjuk, ha ki akarod használni mind a 6 analóg kimenetét, akkor érdemes combosabb hangkártyán gondolkodni, amin van 8 analóg bemenet.

Mac alatt használtam sima PRO 24-et, az stabilan működött, de csak akkor, ha használat előtt újra lett indítva a gép. Valamiért plug-and-play-ként nem akarta az igazságot, volt amikor ment rendesen, de legtöbbször nem működtek az analóg bemenetek, vagy a MIDI kimenet nem látszott, és hasonlók is. Egyébként a Saffire kártyákkal  amik megfordultak nálam, (Saffire classic, Pro 40, Pro 24) azt tapasztaltam, hogy Live alatt a MIDI kimenetük másra nem jó csak MIDI clock küldésére, egyébként beragadt Note-ok jelentkeztek egyfolytában az összes külső szintivel amivel próbáltam. Más gyártó MIDI interfészeivel ilyet nem tapasztaltam.

Link to comment
Share on other sites

Ahogy látom egy USB hub még hiányzik a rendszerből.

Amennyiben Macbook Pro-ban gondolkozol, akkor szükség lesz rá, mert azokon csak két USB aljzat van. Emiatt érdemes lehet elgondolkozni egy USB-s MIDI interfészen a szintikhez.

Virust élőre, én analógban használnék a Virus Control nélkül. Azt írják a Virus manuáljában, hogy kell neki 1-2 bar üresjárat a songok elején amíg szinkronba kerül, hagyományos MIDI-n keresztül meghajtva és az analóg kimeneteit használva ilyen gond nem lehet vele, próbáltam is, működött. Mondjuk, ha ki akarod használni mind a 6 analóg kimenetét, akkor érdemes combosabb hangkártyán gondolkodni, amin van 8 analóg bemenet.

Mac alatt használtam sima PRO 24-et, az stabilan működött, de csak akkor, ha használat előtt újra lett indítva a gép. Valamiért plug-and-play-ként nem akarta az igazságot, volt amikor ment rendesen, de legtöbbször nem működtek az analóg bemenetek, vagy a MIDI kimenet nem látszott, és hasonlók is. Egyébként a Saffire kártyákkal  amik megfordultak nálam, (Saffire classic, Pro 40, Pro 24) azt tapasztaltam, hogy Live alatt a MIDI kimenetük másra nem jó csak MIDI clock küldésére, egyébként beragadt Note-ok jelentkeztek egyfolytában az összes külső szintivel amivel próbáltam. Más gyártó MIDI interfészeivel ilyet nem tapasztaltam.

Link to comment
Share on other sites

 

 

USB hub-ot már használtam mivel Macbook Proval dolgozom, viszont USB-s MIDI interfészem még nincs. 

 

A Virus-al kapcsolatos szinkronizálási problémát csak arpeggiator használata esetén tapasztaltam USB-s hangátvitel esetén de ezek után ezt is ki szeretném küszöbölni.

 

Ami itt még nem 100%-ig világos, milyen esetben szükséges minden analog kimenetet kihasználni...? (csatornák számától vagy típusától függően?)

 

Amúgy igen, a Pro 24 dsp nekem is produkált érthetetlen késéseket MIDI használat és analog bemenet használata esetén. Semmivel sem tudtam kiküszöbölni.

 

Mi lehet a jobb megoldás? Egy jó MIDI interfész egy erősebb, több bemenettel rendelkező hangkarival vagy netán egy FireWire interfészt magába foglaló analóg mixer meg a Midi interfész?

 

 

 

 

 
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...