Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Yamaha X0A, X0W file


anomalia

Kérdés

Sziasztok!
Dolgozott már valaki Yamaha sample fájlokkal, egész pontosan 2 típus érdekelne most: *.X0A és *.X0W.
Ezek Motif és s90 fájlok, legalábbis így írják. Probléma: Az AWAVE STUDIO gond nélkül megnyitja és kezeli, viszont nem játssza le pontosan a benne található "instrument"-eket, gondolom mivel vízjeles, azaz védett ez a formátum. (recseg, súg, búg stb....)
Tudtok erre valami megoldást, vagy valamilyen erre a formátumra helyesen müködő softvert? (A legujabb Awave Studio-t használom (jogtiszta), MAC és WIN softver is jöhet)

Köszönöm szépen!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

A John Melas editorral próbálkozhatsz, de ami hardveres dekódolású az ott is ilyen lesz feltehetőleg. Az kéne hogy a Yamaha szintikből visszafejteni a dekódoló algoritmust, ami kiiktatja a zavarjelet, csak hát ez nem embernek való téma. :)

Az S90 szériákba viszont vigyázz, minták nem tölthetők! Én nem is értem hogy a felébe kerülő MOX-ek, MOXF-ek jelenlétében minek hozták ki még a 90xs-eket is, jóval butább tudással, kisebb kijelzővel??? Sztem a kutya se keresi őket, akkor már a rendes Motif azon az árszinten.

Awave-ednek mi a verziószáma?

Link to comment
Share on other sites

A John Melas editorral próbálkozhatsz, de ami hardveres dekódolású az ott is ilyen lesz feltehetőleg. Az kéne hogy a Yamaha szintikből visszafejteni a dekódoló algoritmust, ami kiiktatja a zavarjelet, csak hát ez nem embernek való téma. :)

Az S90 szériákba viszont vigyázz, minták nem tölthetők! Én nem is értem hogy a felébe kerülő MOX-ek, MOXF-ek jelenlétében minek hozták ki még a 90xs-eket is, jóval butább tudással, kisebb kijelzővel??? Sztem a kutya se keresi őket, akkor már a rendes Motif azon az árszinten.

Awave-ednek mi a verziószáma?

Hát igazad van a MOX dolgokban, de most nézem már kinn van a 11-es awave studio, nekem viszont a 10.06-os van meg. Lehet, hogy a 11-es már orvosolja ezt, bár a motif formátum már tobb mint 10 éve létezik, ugyhogy kitudja.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...