Jump to content
Ménemszól.hu

WNAMM15: Nord Electro 5!


spacechimp

Recommended Posts

A Nord bejelentette a WNAMM15-re az Electro 5 széria megjelenését. Már tavaly december végén közzétettek egy újdonságot sejtető bő 12 mp-es teaser videót a NordKeayboars YouTube csatornáján. Ezen a videón a termékről csak drawbar-ok, egy új kijelző, és sok LED látható, sejthető volt, hogy valamilyen színpadi billentyűs hangszer lesz a legújabb Nord. 

A Nord Electro 5 valóban színpadi hangszer, szokásosan a hordozható fajtából, és hasonlóan a korábbi két szériához ebből is három változat jelenik meg:

  • Nord Electro 5D 61: 61 billentyűs, waterfall mechanikás, az orgona szekciónál fizikai drawbar-okkal (8.1 kg)
  • Nord Electro 5D 73: 73 billentyűs, waterfall mechanikás, az orgona szekciónál fizikai drawbar-okkal (9.2 kg)
  • Nord Electro 5 HP: 73 billentyűs, kalapácsmechanikás változat, inkább a zongorázni vágyóknak, drawbar helyett a korábbi Electrokon található nyomógombos megoldással, és LED-sorral. (11.4 kg)

Fontos, hogy most mindegyik méret azonos tulajdonságokkal rendelkezik ami a memóriát, és a funkciókat illeti (korábban az Electro 4D memóriája a fele volt a nagyobbakéhoz képest).

A legfontosabb újítások az Electro 5-ben azok a funkciók lettek, amiket mindig is hiányoltak a zenészek az Electro-kból:

  • Split és Layer lehetőség (upper, és lower part van, ennek megfelelően lehet Zongora/Orgona, Zongora/Sampler, Sampler/Orgona kombináció), 6 split pont van, ezek felett LED-ek
  • Nagyobb memória, 1 GB lett a zongoramodul mérete, most már több részletes zongora is elfér a memóriában, nem kell feltétlenül kompromisszumokat kötni (a 4-es széria legkisebbje 185 MB-ot a két nagyobb 380 MB-ot tudott a zongorahangszínekből).
  • A Sample Synth külön helyezkedik el (nincs bepréselve a zongoraszekció kategóriái közé), memóriája 256 MB lett (ez is duplája a korábbinak), Attack, és Decay/Release, valamint dinamika vezérlője lett.
  • OLED kijelző(!), ennek is köszönhetően végre elnevezhetők Electro-n is a programok, láthatóak a minták, zongorák elnevezései sőt az újragondolt Program szekciónak köszönhetően Set List-ek állíthatók össze, az Organize-módban az egyes alkotóelemeket lehet rendezgetni.
  • Az orgona modul szinte teljesen C2D lett, ugyanaz lett a leslie emuláció, és a Tone Wheel emuláció, bekerült egy sípos orgona modell
  • Az effektek mindegyike sztereó (!), elkülönítették a reverb-et a delay-től (mindkettő használható egyszerre), újdonság egy csöves overdrive, és egy vibe effekt, valamint a Tremolo, Pan, Ring-Mod, és Wah effektek kontroller pedállal vezérelhetők.

Az új funkciók, a memóriabővítés és a kijelző adta lehetőségek teljesen új szintre emelték az Electro szériát, de az alap értékek (hangminőség, könnyű kezelés, hordozhatóság) megmaradtak.
Árak és kaphatóság nemsokára a hitspace.hu -n. 

post-10-0-89620200-1421764274_thumb.jpg

post-10-0-57522200-1421764286_thumb.jpg

post-10-0-31091000-1421764297_thumb.jpg

post-10-0-41415700-1421764307_thumb.jpg

post-10-0-15058600-1421764401_thumb.jpg

post-10-0-91027400-1421764409_thumb.jpg

post-10-0-44960700-1421764419_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nem rossz, nem rossz, bár én nem értem miért kellett eddig a split/layerrel várni. Továbbá hogy miért osztják még mindig a memóriát külön a piano és synth részre. Végül is a marketing működik: megint lesz mire gyűjteni. :)

Igazából amúgy én egy Piano 3-ra számítottam volna nagyobb polifóniával mint újdonság.

Link to comment
Share on other sites

Nekem 4HP-m van. Egyszeruen imadom. Mindenben tokeletes, amit nagyon hianyolok belole az a layer/split funkcio, nagyon lassan tolt be mintakat es a sample szekciora filter egyenesen kivankozna. Az effektjei, chorus, reverb tokeletes. Egyik kedvenc idotoltesem mintakat toltogetni vele es szorakozni de nagyon hianyzik a filter. Minden uj ficsor orvendetes, bovitett memoria reszben megoldja a lassu toltogetest de a filter tovabbra is nagyon hianyzik. Emiatt stage 2-re valtanek de nem tudom, h kihozzak-e a stage3-t mert akkor felkotnenmmagam ;)

Link to comment
Share on other sites

Csak idő kérdése és ott is frissítenek majd ahogy szoktak. Nyugodtan lehetne a stage is ilyen 73 vagy inkább 76 billencses, rugós mechanikájú változatban, akkor a VA miatt biztos amellett szavaznék. És ha még egy min. 4 voiceos Performance módot is tudna mint a Yamahák vagy mint a Korg Combija, nem is kéne más hangszer.

Tényleg, a Claviának hogy nem jutott eszébe még workstationt tervezni? :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...