Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Audio Pitch Shift


Csuzlee

Kérdés

Sziasztok,

 

olyan plugint keresnék, amit olyasmit tud, mint a Cubase 5-ben az Audio section alatt a pitch shift! Cubase 7-ben ez már nincs benne, így valami mással kellene megoldanom! Amire használni szoktam, hogy egy adott ének sávon, bizonyos részeket hirtelen letonelom! Tipikusan mikor a szó végén lemegy az ének hirtelen pl. két oktávot! Erre nagyon jó volt a Cubase 5-ben az Audio -> Pitch shift, mert kijelöltem egy audió részt, majd a pitch shiften belül egy egyenes segítségével meg tudtam határozni, hogy mettől meddig, és milyen mértékben történjen a shift!

 

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

a celemony melodyne az ipari standard, és csodákra képes, valamint az antares auto-tune, lényegében ez a két legjobbnak mondhato plugin, létezik win/mac rtas,vst stb....-ben is, tehát minden platformon használhato, asszem linuxon kívul

köszönöm szépen, ezt kerestem :) Már más is ajánlotta, csak elfelejtettem a nevét :)

Link to comment
Share on other sites

dehát ez nem is pitchshift, hanem inkább pitch correction az autotune-melodyne és társai.

a cubase féle megoldáshoz az ilyenfélék hasonlítanak:

https://www.youtube.com/watch?v=ICWAgrBhtGs

bár igazából hallani ezeken h nem az igazi:)

Igen, először nekem is ez volt a gondolatom, de infóim szerint meg lehet csinálni a melodyne-el is! Még nem próbáltam, ha esetleg nem megy, akkor minden képen ki fogom próbálni az általad ajánlott plugint is, bár 3 év alatt egyszer használtam ezt az "effectet" :)

Link to comment
Share on other sites

Igen, először nekem is ez volt a gondolatom, de infóim szerint meg lehet csinálni a melodyne-el is! Még nem próbáltam, ha esetleg nem megy, akkor minden képen ki fogom próbálni az általad ajánlott plugint is, bár 3 év alatt egyszer használtam ezt az "effectet" :)

 

kb. minden ilyesmi plugint kipróbáltam...és maradtak a szoftverek gyári tanspose okoskodások (ableton, cubase), viszont hallás alapján a protools remekül csinálja ezt a pitch dolgot..majd az lesz a következő.az ilyen pluginokkal mindig gond volt, hogy szaggat a hangon illetve kevéssé realisztikus gépi hangázus van stb...A melodyne meg az autotune másra van alapvetően.

Link to comment
Share on other sites

kb. minden ilyesmi plugint kipróbáltam...és maradtak a szoftverek gyári tanspose okoskodások (ableton, cubase), viszont hallás alapján a protools remekül csinálja ezt a pitch dolgot..majd az lesz a következő.az ilyen pluginokkal mindig gond volt, hogy szaggat a hangon illetve kevéssé realisztikus gépi hangázus van stb...A melodyne meg az autotune másra van alapvetően.

Hát igen, sajnos én is erre jutottam...Végül az a megoldás maradt, hogy ha ilyenre van szükségem, akkor megcsinálom Cubase 5-ben, aztán az új wav fájlt használom fel Cubase 7-ben :) Elég buta megoldás, de hát abból építkezik az ember ami van :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...