Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

digitális zongora, stage zongora bérlés


sunnysys

Kérdés

Sziasztok!

Digitális zongorát, stage zongorát szeretnék bérelni kb. 5-15 napra.

Fontos a hangszerrel kapcsoltban:

- Jó minőségű akusztikus zongora hangja legyen. Mivel leginkább klasszikus érzetű dolgokat játszanék rajta, fontos, hogy a zongora hang is ahhoz passzoljon.

- Kalapácsmechanika

Új, vagy használt hangszert bérelni több hazai hangszerboltban is lehet, de jellemzően kérik letenni a hangszer vételárát kaucióként. Ezt sajnos nem tudom teljesíteni, ezért gondoltam magánembertől történő bérlésre.

Amiket eddig néztem, és megfelelő lehet:

- Nord Stage - ebből sejtésem szerint egész sok van Magyarországon

- Roland F110

- Yamaha CP 5

- Yamaha CP 50

de egyéb hangszerek is érdekelnek természetesen!

A bérleti díj kérdését meg - gondolom - személyesen, vagy pü-ben meg tudjuk beszélni.

Amit még fontosnak tartok megemlíteni:

- A hangszert csak otthon, a szobámban használnám, tehát nagyon vigyázok rá.

- Kauciót (legalábbis a hangszer teljes értékét) nem tudom letenni, de, hogy mutassam a tisztességes szándékomat, szívesen kaucióba adom a Nord Electro 2 hangszeremet, és valamennyi készpénzt is akár.

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Új, vagy használt hangszert bérelni több hazai hangszerboltban is lehet, de jellemzően kérik letenni a hangszer vételárát kaucióként. Ezt sajnos nem tudom teljesíteni, ezért gondoltam magánembertől történő bérlésre.

a hangszerboltok feltételezik, hogy csak azok tudnak anyagi felelősséget vállalni adott hangszerért, ha az összeg a rendelkezésükre áll. ez tök jogos.

nálunk nem kell lerakni a teljes összeget, hanem ahogy autóbérlő cégek szokták, bankkártya előengedélyezés szükséges.

azonban a baj nem ez, hanem hogy a bérleti díj 15 napra nem kevés. az önmagában olyan 200ezer forint körüli összeg mondjuj egy Nord Stage esetében. (napi 2%-okat simán elkérnek, sőt, ki is fizetnek). de ne felejtsd, te akarsz jó minőségű hangszert.

szerintem jobban jársz, ha csak simán kölcsönkérsz valakitől, aki szívesen odaadja ingyen (ezért jó, ha az embernek vannak zenész barátai-ismerősei! :)

Link to comment
Share on other sites

a hangszerboltok feltételezik, hogy csak azok tudnak anyagi felelősséget vállalni adott hangszerért, ha az összeg a rendelkezésükre áll. ez tök jogos.

nálunk nem kell lerakni a teljes összeget, hanem ahogy autóbérlő cégek szokták, bankkártya előengedélyezés szükséges.

azonban a baj nem ez, hanem hogy a bérleti díj 15 napra nem kevés. az önmagában olyan 200ezer forint körüli összeg mondjuj egy Nord Stage esetében. (napi 2%-okat simán elkérnek, sőt, ki is fizetnek). de ne felejtsd, te akarsz jó minőségű hangszert.

szerintem jobban jársz, ha csak simán kölcsönkérsz valakitől, aki szívesen odaadja ingyen (ezért jó, ha az embernek vannak zenész barátai-ismerősei! :)

:)

igen, vannak zenész ismerőseim, de nekik nincs ilyen hangszerük.

igazából arra számítok, hogy tudok bérelni magánszemélytől kevesebb, mint 2%-ért.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...