Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Pro Tools 9+UAD


DragonTamás

Kérdés

Mivel sokan szeretitek az uad-os cuccokat, ezért gondoltam, hogy akinek jól működik pro tools-al együtt, az ossza meg a közösséggel a setupját.

Mac-en talán egy fokkal egyszerűbb a sztori, de természetesen mindkét platformról várjuk a sikertörténeteket. :)

Nekem eddig az tűnt fel, hogy pt+uad még hisztisebb/érzékenyebb a hardver setupra, mint bármi más.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Nekem eddig az tűnt fel, hogy pt+uad még hisztisebb/érzékenyebb a hardver setupra, mint bármi más.

Nekem meg úgy tűnik, hogy csak a Digi 002-003 vonalra igaz ez. Úgy tudom, hogy ezeknek a hangkártyáknak a driverje nincs korrekt módon megírva, és a fejlesztők már rég nem dolgoznak az AVID-nál. Nem valószínű, hogy ezek a kártyák valaha fognak működni a firewire UAD-2-vel. Más kártyákról nem tudok.

Vagy másról is szó van?

Link to comment
Share on other sites

Mivel sokan szeretitek az uad-os cuccokat, ezért gondoltam, hogy akinek jól működik pro tools-al együtt, az ossza meg a közösséggel a setupját.

Mac-en talán egy fokkal egyszerűbb a sztori, de természetesen mindkét platformról várjuk a sikertörténeteket. :)

Nekem eddig az tűnt fel, hogy pt+uad még hisztisebb/érzékenyebb a hardver setupra, mint bármi más.

Nyitottam egy topikot anno aminek ez volt a témája és kitűnő választ kaptam. Nálam tökéletesen megy a pt9+uad2 satellite+digi002-es setup.

A titok nyitja az amit javasoltatok, kell még egy firewire kártya, és így külön bus-on megy minden rendesen.

A setupom:

osx86 mac osx 10.6.5

proci: intel q9550

memória 8gb DDRII 800Mhz <- egyik gyenge pont

hdd: 2db 1TB samsung + 500Gb samsung + 1 TB usb2-es keretben Samsung (time machine backup hdd)

FIREWIRE: na ezt pontosan most nem tudom, de ha hazaérek megnézem. Az biztos hogy native támogatott kártya.

Hangkártya: DIGI002 Rack

DSP: UAD sattelite duo

Ha esetleg bármilyen kérdés van szívesen válaszolok.

Hétvégén megyek Szegedre, úgyhogy akár személyesen is tudok referálni :)

Link to comment
Share on other sites

Nekem meg úgy tűnik, hogy csak a Digi 002-003 vonalra igaz ez. Úgy tudom, hogy ezeknek a hangkártyáknak a driverje nincs korrekt módon megírva, és a fejlesztők már rég nem dolgoznak az AVID-nál. Nem valószínű, hogy ezek a kártyák valaha fognak működni a firewire UAD-2-vel. Más kártyákról nem tudok.

Vagy másról is szó van?

Hát én pont sok 3rd party kártyáról olvasom, hogy bajok vannak, nyilván itt nagyon számít, hogy az adott gyártó milyen minőségű drivereket ad.

A digi003-nak egyébként példásan jó drivere van, még olyan nem támogatott dolgokat is simán megcsinál, hogy a 003 után fűzött dv videó eszköz is működik akadás nélkül. A core audio drivere nevetséges, de a Pro Tools-os része nagyon rendben van.

Főleg win-en látok sok gondot, aminek nyilván egy jó része maga a hardver. Kiemelkedően fontos, hogy minden jó minőségű legyen (firewire chipset, stb.). Sokan keményen belemásznak még az oprendszerbe is, az is segíthet, bár szerintem ebben az esetben már elég véleményes a dolog. Vagy csak én nem vagyok már ilyen kalandor kedvű. :)

Azért akinek van még ilyen jól működő setupja, az írja meg, akár mac, akár wines környezetben.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...