Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

DI-BOX kérdés!!!


bgrassfield

Kérdés

Sziasztok!

Van egy kiírthatatlan USB földhurok a rendszeremben, ami az aktuális monitorokon sajnos nagyon hallatszik. Mivel semmi kedvem az elég bonyolult kötözgetést szétkapni és megkeresni a földhurok okát, a könnyebbik megoldáshoz nyúlnék, és leválasztanám a hangfalakat galvanikusan egy-egy di-box-al. A kérdésem az, hogy mit kell egy ilyen kütyünél figyelembe venni? Milyen hatása van a hangminőségre? A boltokban elég nagy a szórás az árban, az egy csatornás változatok 6 - 50 ezer forint között mozognak. Egy Yamaha HS80M párról beszélünk egy Focusrite Forte mögé dugva, tehát nem egy csilliárdos stúdióról van szó.

Üdv:

Barna

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

A DI-box alapvetően nem csak galvanikusan leválaszt hanem impedanciát is illeszt, ezért neked nem nyújt megfelelő megoldást egyik sem. Az ART cégnek van egy DTI nevű megoldása ami két darab 1:1 trafót tartalmaz különböző csatlakozásokkal, ez lehet megfelelő számodra.

http://artproaudio.com/isolators/product/dti/

Link to comment
Share on other sites

A DI-box alapvetően nem csak galvanikusan leválaszt hanem impedanciát is illeszt, ezért neked nem nyújt megfelelő megoldást egyik sem. Az ART cégnek van egy DTI nevű megoldása ami két darab 1:1 trafót tartalmaz különböző csatlakozásokkal, ez lehet megfelelő számodra.

http://artproaudio.com/isolators/product/dti/

Köszönöm! Kérdés: ha leválaszt galvanikusan és impedanciát illeszt, attól még a zaj nem szűnik meg? Egyébként ez a DTI tényleg jobb megoldás, de nem tudom, hogy hangminőséget nem fog hallhatóan rontani?

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm! Kérdés: ha leválaszt galvanikusan és impedanciát illeszt, attól még a zaj nem szűnik meg? Egyébként ez a DTI tényleg jobb megoldás, de nem tudom, hogy hangminőséget nem fog hallhatóan rontani?

De megszűnik, viszont olyan mértékű ellenállással fogja leterhelni a hangkártyád kimenetét hogy az fogja tökre megváltoztatni a hangot.

A hangfal és a hangkártya rendes szimmetrikus kábellel van bekötve? én kipróbálnám hogy az XLR dugón az 1-es vagyis földpontot egyszerűen elvágom. Nagyjából ennyit csinál a DTI is, jó picit többet.

Link to comment
Share on other sites

De megszűnik, viszont olyan mértékű ellenállással fogja leterhelni a hangkártyád kimenetét hogy az fogja tökre megváltoztatni a hangot.

A hangfal és a hangkártya rendes szimmetrikus kábellel van bekötve? én kipróbálnám hogy az XLR dugón az 1-es vagyis földpontot egyszerűen elvágom. Nagyjából ennyit csinál a DTI is, jó picit többet.

Kipróbáltam TRS - XLR és TS-TS vezetéket is, mindkét esetben volt zaj, mondjuk ez elég valószínű, hiszen mindkét esetben van földpotenciál. Szóval a TRS - XLR vezetéken forrasszam le a földelést? :/ logikusnak hangzik, de valahogy szól a vészcsengő a fejemben. Bár a monitorok is földelt vezetéken kapják az áramot, és maga a hangkártya is az adapter oldaláról földelt, ugyanabban az elosztóban. Szóval elvileg nem szabadna veszélyesnek lennie...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...