Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Focusrite VRM


lazarus

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Hello,

Szemezgetek a Focusrite VRM-el egy ideje, mivel kevésszer tudok csak monitoron keverni a szomszédok miatt. Használ valaki ilyet? Mennyire éri meg egy ilyen készülék?

Ha a hangerő miatt ilyen kompromisszumra kényszerülsz, akkor lehet értelme, de nem helyettesíti a valódi külső lehallgatást. Szerintem egy igazán jó fejhallgató sokkal többet dobhat a dolgon, pl. egy Sennheiser HD25. Nekem a spektrális egyensúlyt és térleképzést tekintve eddig ez a modell áll a legközelebb a külső lehallgatásomhoz (Genelec 8030 + PS12), ha egyszer megtanulod a hangját, akkor már nem fogsz nagyon eltévedni, persze érdemes rövid időkre belehallgatni hangfalon is.

Link to comment
Share on other sites

Nagyon jo cuccnak tunik, talan azt leszamitva, hogy csak 44.1/48 kHz.. szerintem egy igazan jo fejhallgato meg nem old meg mindent teljesen (nekem is van HD25), mert akarmilyen jo is, a fazisproblemak peldaul nem fognak kijonni rajta, vagy pl a mono jelek a "fejeden belul" szolnak, ami egy kulso lehallgato rendszeren nem tortenik meg ugye. Ezeket lehet orvosolni pluginekkel, pl crossfeed-del es binauralis pozicionalassal (a Logic binaural pannere turhetoen vegzi a dolgot) meg egy kis terszimulacioval.. de ahogy hallgattam, a VRM sokkal hatasosabban muveli ezt a konvolucios+modellezos komboval. Tokeletes valoban nem lesz, a basszusokat peldaul tovabbra is csak hallani fogod, a gyomrodban erezni nem, de szerintem sokkal kenyelmesebb/elviselhetobb hosszutavon fejhallgaton dolgozni, ha valamilyen binauralis szimulacioval hasznalod, abbol pedig jelenleg a piacon elerheto aron a VRM egy eleg jo valasztas!

Link to comment
Share on other sites

Ha a hangerő miatt ilyen kompromisszumra kényszerülsz, akkor lehet értelme, de nem helyettesíti a valódi külső lehallgatást. Szerintem egy igazán jó fejhallgató sokkal többet dobhat a dolgon, pl. egy Sennheiser HD25. Nekem a spektrális egyensúlyt és térleképzést tekintve eddig ez a modell áll a legközelebb a külső lehallgatásomhoz (Genelec 8030 + PS12), ha egyszer megtanulod a hangját, akkor már nem fogsz nagyon eltévedni, persze érdemes rövid időkre belehallgatni hangfalon is.

Hello,

köszi a tanácsot. Van jó fejhallgatóm kettő is (Beyer DT 990Pro és AT Pro 5 Ms), és szoktam is csekkolni hangfalakon (Mackie MR5). Viszont amivel továbbra is küzdök, hogy nem szól egyformán jól a zeném mindenhol. Ahogy olvastam a VRM ebben tudna segíteni.

Az megoldható lenne, hogy elviszem 2 napra kipróbálni (hagyok ott mondjuk kauciót a boltban) és ha nem győzött meg, akkor visszaviszem?

Link to comment
Share on other sites

Hello,

köszi a tanácsot. Van jó fejhallgatóm kettő is (Beyer DT 990Pro és AT Pro 5 Ms), és szoktam is csekkolni hangfalakon (Mackie MR5). Viszont amivel továbbra is küzdök, hogy nem szól egyformán jól a zeném mindenhol. Ahogy olvastam a VRM ebben tudna segíteni.

Az megoldható lenne, hogy elviszem 2 napra kipróbálni (hagyok ott mondjuk kauciót a boltban) és ha nem győzött meg, akkor visszaviszem?

Természetesen igen:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...