Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0
remetemen

kaoss pad 3 midi szinkron

Kérdés

Üdv mindenki!

A kaoss pad 3 memóriakártyáról betöltött loopok néhány kör után  elcsúsznak. Egy electribe 2-ről kapja a midi szinkront, de kipróbáltam fordítva is, úgy se jó. Amennyire tudom mindenfajta lehetőséget végigpróbáltam mind a két eszközön, de nem jártam sikerrel. Van esetleg valami trükk?

Hozzászólás megosztása

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

• 0
14 órája írta remetemen:
14 órája írta remetemen:

Üdv mindenki!

A kaoss pad 3 memóriakártyáról betöltött loopok néhány kör után  elcsúsznak. Egy electribe 2-ről kapja a midi szinkront, de kipróbáltam fordítva is, úgy se jó. Amennyire tudom mindenfajta lehetőséget végigpróbáltam mind a két eszközön, de nem jártam sikerrel. Van esetleg valami trükk?

hello 

igaz nem ismerem a kaoss pad 3 at es az electribet sem ,   csak feltetelezes,  de pl ha a kaoss pad loopere "csak"  korbe korbe jatsza a samplet es az nem teljesen pontos loop, tehat az audio file hossza kicsit elter attol amilyennek  az adott  bpm n kellene lennie, akkor pont az fog tortenni amit fentebb leirtal.

megoldas lehet ha a kaoss a kapott midi click alapjan minden utem elejen  ujra triggereli a loopot  (ekkor nem lesz eszreveheto, pl irtad hogy  nehany kor utan erzekeled a problemat)

ha ilyen beallitasi lehetodeg nincs a kaoss pad ban akkor  egy olyan daw al mentenem a loopokat amiben kimondottan van lehetoseg loopot menteni (pl   ableton live)

stb stb meg lenne par otletem de szerintem van ra esely, hogy igy meg tudod oldani a problemat

Hozzászólás megosztása

• 0
8 órája írta ultranalog:

igaz nem ismerem a kaoss pad 3 at es az electribet sem ,   csak feltetelezes,  de pl ha a kaoss pad loopere "csak"  korbe korbe jatsza a samplet es az nem teljesen pontos loop, tehat az audio file hossza kicsit elter attol amilyennek  az adott  bpm n kellene lennie, akkor pont az fog tortenni amit fentebb leirtal.

Nem lenne teljesen pontos a loop, ha kézzel állítanám le a felvételt a végén, de a kaoss padban előre meg kell határozni hány ütem legyen a loop: 1-2-4-8-16. Ez alapján úgy gondolom pontosnak kéne lennie. (egymáshoz képest pontosak is a loopok) A külső triggerelés azért nem jó, mert akkor az electribe egyik sávját fixen arra kéne használnom, ráadásul nincs is előre megírva a műsorom,szóval az nem megy. 

Hozzászólás megosztása