Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Kaossilator Pro clock -> Microbrute clock


geriq

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

A MIDI filter a kimenőt biztosan szűri - amennyiben be van kapcsolva a NOTE, akkor a Microbrute megszólal, valamint EXT CTRL módban is csinál ezt-azt. Az órát továbbra sem szinkronizálja. 

Közben leszedtem az Arturia MIDI programját, ott végigpróbáltam mindent (azonos csatornák, külső/belső/autó órajel, stb...), de nem lettem előrébb.

Szóval: a kapcsolat él, de az óra nincs szinkronban.

Link to comment
Share on other sites

Újabb mókás kísérlet:

Szerettem volna valahogy kipróbálni, hogy kap-e valamilyen órajelet a Microbrute függetlenül attól, hogy nem hajlandó azt használni.

A következő bekötést csináltam:

KP ->--:MIDI:->-Microbrute->-:USB:->-Ableton

 • a KP nincs bekötve a gépbe

• az DAW megkapja az órajelet a KP-tól

• ha kihúzom a MIDI kábelt a KP-ból, akkor a DAW órajele is megáll

Link to comment
Share on other sites

Rémlik, hogy már szinkronizáltam ezt-azt a kaossilatorommal (igaz, hogy pl korg keverőt...), így az a gyanúm, hogy a másik végen lesz a kiskutya elásva. Most elolvastam a manuált, amiben nem mutatnak semmit az editorból.... végső esetben ott belőheted a közös tempót, aztán annál maradsz, kábel nélkül.

 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2019. 04. 09. at 22:59 írta +Vader:

Rémlik, hogy már szinkronizáltam ezt-azt a kaossilatorommal (igaz, hogy pl korg keverőt...), így az a gyanúm, hogy a másik végen lesz a kiskutya elásva. Most elolvastam a manuált, amiben nem mutatnak semmit az editorból.... végső esetben ott belőheted a közös tempót, aztán annál maradsz, kábel nélkül.

 

Beszéltem a Banyekkal: mondta, hogy felejtsem el, ha normális időzítést szeretnék MIDI-n keresztül, akkor egy fasza Master Clock az egyetlen megbízható opció: teljesen bizonytalan az összes eszköz MIDI kommunikációja, főleg clock terén.

Link to comment
Share on other sites

Hát, két eszköznél azért még nem kell stúdiót építeni köréjük.... én pont azért használtam egy régebbi setupban a kaosst master temponak, mert nagyon jól kézre állt a fő encoder, és semmi gond nem volt, mikor tekergetni kezdtem, ment is vele minden más, amit próbáltam (microbrute persze nem volt köztük...)

Most pl hasonló indokkal a Zero 8 keverőt használom erre (is), és a sorba kötött mpc live meg a machinedrum is teszi a dolgát akadás nélkül

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...