Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Alesis Vortex Wireless 2 vs. Linux


merbret

Kérdés

Sziasztok fórumlakók! Érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata (vagy infója) a címben említett midi keytar és az oprendszer (Linux Mint, vagy bármi Debian) házasságáról. Konkrétan, hogy működik-e vezeték nélküli rendszer, pl. a Fluidsynth-tel, vagy egyéb Wine alatt futó legacy vst-vel? Gondolok itt a valós idejű (tehát nem plugin) hangszintézisre. Egyszerű midi billentyűzettel semmi gond, csak nincs lehetőségem próbálkozni kábelek nélkül, így nem merek beruházni egy ilyen formációra. Sajnos a neten nem találtam erre vonatkozó dolgokat. Köszi a válaszokat :)

VortexWireless2.png

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
1 órával ezelőtt írta merbret:

Sziasztok fórumlakók! Érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata (vagy infója) a címben említett midi keytar és az oprendszer (Linux Mint, vagy bármi Debian) házasságáról. Konkrétan, hogy működik-e vezeték nélküli rendszer, pl. a Fluidsynth-tel, vagy egyéb Wine alatt futó legacy vst-vel? Gondolok itt a valós idejű (tehát nem plugin) hangszintézisre. Egyszerű midi billentyűzettel semmi gond, csak nincs lehetőségem próbálkozni kábelek nélkül, így nem merek beruházni egy ilyen formációra. Sajnos a neten nem találtam erre vonatkozó dolgokat. Köszi a válaszokat :)

VortexWireless2.png

Nekem van egy ilyenem. Sajnos ez a bluetooth-os wireless megoldás teljesen használhatatlan. A legtöbb felhasználó beragadó hangokra panaszkodik. Nem segít rajta a firmware upgrade sem. Van pár szerencsés akiknek normálisan működik, de a felhasználói csoportokban a legtöbben panaszkodnak. Nekem se működött rendesen sosem, függetlenül az operációs rendszertől. Én pl. OSX-en szívtam vele és iOS-en, telefonnal is totál megbízhatatlan volt. 
Nemrég sikerült szerezni hozzá használtan egy Panda MIDI beam-et. Na azzal végre normálisan használható.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...