Jump to content
Ménemszól.hu

Moog mirror


TamasDMZ

Recommended Posts

Kovetkezo moog poliszinti? Moog One light? :)  Erdekesnek nez ki, mivel a M1 szerintem nem stagere valo, tul nagy es hasznalt auto araban van ..... Itt a lehetoseg ujitani :) mar ha lenne akarat ... 

 

https://synthanatomy.com/2024/02/moog-secretly-premiered-a-new-hardware-synthesizer-at-the-2024-super-bowl.html

Szerkesztette TamasDMZ
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2024. 02. 14. at 10:51 írta TamasDMZ:

Kovetkezo moog poliszinti? Moog One light? :)  Erdekesnek nez ki, mivel a M1 szerintem nem stagere valo, tul nagy es hasznalt auto araban van ..... Itt a lehetoseg ujitani :) mar ha lenne akarat ... 

 

https://synthanatomy.com/2024/02/moog-secretly-premiered-a-new-hardware-synthesizer-at-the-2024-super-bowl.html

... ugy ertem varom, hogy tobbet megtudjak rola.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Válaszolta (szerkesztve)

Igen, lattam, koszi. Sajna a videotol nem jottem izgalomba, pont ugy hangzik mint az osszes tobbi elozo tularazott analog cucc, raadasul a szokasos 2-bites trap f.ssal (elnezest). Ha pl lenne wavetable OSC v hasonlo az mas :) pl pro3

Szerkesztette TamasDMZ
Link to comment
Share on other sites

8 órája írta TamasDMZ:

Igen, lattam, koszi. Sajna a videotol nem jottem izgalomba, pont ugy hangzik mint az osszes tobbi elozo tularazott analog cucc, raadasul a szokasos 2-bites trap f.ssal (elnezest). Ha pl lenne wavetable OSC v hasonlo az mas :) pl pro3

A videotol en sem jottem izgalomba, de azert, mert az a video szar. Vagyis nem a video szar, hanem a levegon keresztul felvett hang. Nemtom mennyire kell agyhalottnak lenni, hogy valaki igy akarjon demozni egy hangszert.

Nem a Pro3-ra akarok beszolni, mert az IS jo motyo, de nem ertem ez miert lenne annyival benabb, hogy ez rogton tularazott analog cucc, mint az osszes tobbi elozo (sic).

Kis pontositas kellene nekem: az osszes tobbi elozo moog, vagy az osszes tobbi elozo analog szinti, amiben nincs wavetable (ami ugye maris kizarja, hogy full analog legyen)?

Link to comment
Share on other sites

Épp most írta TamasDMZ:

jogos :) 

Ami szerintem igalmas poli (= ujdonsag a 80as evekhez kepest)--> rev2, prophet6, minilogue XD desktop, arturia polybrute.

Monoban a pro3 (igaz, hybrid).

Szubjektiv, tudom :)  

:)

Monoban nekem mostmar csakis a 2600. Sokaig eselyem se volt belevagni, de a behringerrel is kivartam, ugyhogy nincs meg 2 hete, hogy megvan, de minden mas nagyon messze van tole. Moog-bol talan a Voyager XL-t mernem melle tenni, de azt amikor volt lehetosegem kiprobalni (egyebkent pont a hitspace-ben) kozel sem volt ekkora szerelem. Igaz, a 2600-ban nincs wavetable, de nem is kell neki. ;)  Olyan komplex hullamokat lehet kigyurni a 3 osc (2+3 sync), rm, voltage processor, meg ossze-vissza kotozgetes kombinacioval, hogy hihetetlen. Nincs patch-memoria, es az sokak szemeben megbocsathatatlan, nekem siman belefer. Mire megtalalnam a patchet, addigra ugyis kirakok valami hasonlot, az meg hogy nem teljesen ugyanaz, az meg direkt jo (nekem). Moog-bol is ezert valasztottam a nagymamit. De en elo eloadasban nem is gondolkodom, ugyhogy az nekem nem szempont.

Erdekes, hogy nekem a Sequential/DSI-k inkabb poliszinti szerepkorbe valok. De, mint irtad is, ez szubjektiv.

Wavetable szintit is kivannek, de amit kivannek, annyit soha nem fogok wavetable-re aldozni, ugyhogy marad a serum/vital pluginkent, ha mar ugyis digi, mert wavetable szintibol Waldorfot vennek, es inkabb Iridium-ot, mint M-et, eshat az ugyis full digi. Minimal szinten meg a _MiniFreak-em is tud wavetable-t.

Monoban nekem a 2600 utan jol lemaradva: gyakorlatileg akarmelyik moog/SE, sh-101, esetleg elektron, de annak mar rajta van a nedves torolkozo a hangjan, meg szerkeszteni is korulmenyes.

A Sequential/DSI cuccoknak megvan a felso kozepe meg teteje, nincs rajta nedves torolkozo, de nekem sokszor hianyzott az univerzalis melytartomany, ami miatt nagyon sokat kell pocsolni a sweetspot megtalalasaval, mar ha megtalalhato. Az univerzalis melytartomanybol sokkal konnyebb ki EQ-zni azt, ami nem kell a mixbe, szerintem. Igazabol ebben is nagyon sok szubjektivitas van.

Persze a pro3-at meg nem hallottam eloben, es biztos baromi jo cucc, kinezni kurvajol nez ki, es a SC cuccok sose voltak rosszak. A DSI Tempest-re a mai napig csorog a nyalam.

Na mindegy, hogy ontopic is legyek:

Ha valaki talal valami normalisabb demot, ne habozzon belinkelni! :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 órája írta faceeasyg:

A videotol en sem jottem izgalomba, de azert, mert az a video szar. Vagyis nem a video szar, hanem a levegon keresztul felvett hang. Nemtom mennyire kell agyhalottnak lenni, hogy valaki igy akarjon demozni egy hangszert.

Nem a Pro3-ra akarok beszolni, mert az IS jo motyo, de nem ertem ez miert lenne annyival benabb, hogy ez rogton tularazott analog cucc, mint az osszes tobbi elozo (sic).

Kis pontositas kellene nekem: az osszes tobbi elozo moog, vagy az osszes tobbi elozo analog szinti, amiben nincs wavetable (ami ugye maris kizarja, hogy full analog legyen)?

Tempest jo cucc, volt egy darabig, de lelke van. 6 hang limit + kell sok menu diving, de egyedi lesz a vegen

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 órája írta TamasDMZ:

 + kell sok menu diving, ...

Na, nekem az evek multaval abbol van a legjobban elegem...

Viszont azzal, hogy volt tulajkent mondod, hogy a Tempest-nek lelke van, megerositettel a vagyban. ;) 

Link to comment
Share on other sites

55 perccel ezelőtt írta faceeasyg:

Na, nekem az evek multaval abbol van a legjobban elegem...

Viszont azzal, hogy volt tulajkent mondod, hogy a Tempest-nek lelke van, megerositettel a vagyban. ;) 

Ami sztem jo benne: a hangzas, a limitaciok szepsegei, maga a doboz -foleg ha prophet8asra potira lett cserelve a muanyag sz.r :) 

Emlexem a menu elkerulhetetlen, sok shift + gomb illetve egy setting amit hangonkent kellett beallitani, hogy prioritasban maradjon a kick, snare, hihat, egyebkent szetesett a groove sound stealing miatt. 

A pad velocity sensitive es jammelni total jol lehet vele (probaltam hasonlot korgon, drumbrute-on, kanyarban sincsenek). TR8s egesz jo, de a rollok erdekesebbek tempesten 

 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta TamasDMZ:

A pad velocity sensitive es jammelni total jol lehet vele (probaltam hasonlot korgon, drumbrute-on, kanyarban sincsenek).

Vagyok olyan szerencses, hogy a pad velocity-t MPC-hez meg Nord Drum 3p-hez merem. ;) 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...