Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Fantom X8 split zónái


l.gyuri17

Kérdés

Kedves Fórumozó Társaim!

Tudna nekem valaki segíteni, mivel konkrét utalást nem találtam se magyarul de még külföldi oldalakon sem arra, hogy hányfelé osztható a billentyűzete?

A HS honlapján a G8-asnak 2-t láttam, de az X8-asnak is?

Nem kevés ez egy ilyen szintű munkaállomástól bármelyikről (X8/G8) is beszélünk, hogy ennyi legyen csak a zónái? Bár a G8-ban ügyeskedve szerintem lehet többet is, de nekem az X8-asban kéne erről pontos infó.... Azért SZVSZ kéne legalább 3 tudnia, de inkább 4et, nem?

Szóval, ha tud valaki ebben segíteni nagyon szépen köszönöm!

Üdv...

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Kedves Fórumozó Társaim!

Tudna nekem valaki segíteni, mivel konkrét utalást nem találtam se magyarul de még külföldi oldalakon sem arra, hogy hányfelé osztható a billentyűzete?

A HS honlapján a G8-asnak 2-t láttam, de az X8-asnak is?

Nem kevés ez egy ilyen szintű munkaállomástól bármelyikről (X8/G8) is beszélünk, hogy ennyi legyen csak a zónái? Bár a G8-ban ügyeskedve szerintem lehet többet is, de nekem az X8-asban kéne erről pontos infó.... Azért SZVSZ kéne legalább 3 tudnia, de inkább 4et, nem?

Szóval, ha tud valaki ebben segíteni nagyon szépen köszönöm!

Üdv...

Nem tudom a választ és okoskodni sem akarok, de nagyon megrökönyödnék ha 2 split zónája lenne egy Fantom X8-nak. Egy mezei KORG MicroStation mini (szinte gyerekjáték) hangszernek 16 szabadon programozható zónája van!

Link to comment
Share on other sites

Hát köszönöm szépen, gondoltam, hogy csak van rá valami mód, de konkrétumot nem találtam, de ez már így jó, tehát akkor elvileg lehet sokfelé zónázni...

Már csak azért kérdeztem ezt meg, mert két különböző helyen használnám, színpadon is meg stúdióban is. Stúdióban nyílván nem kell, nekem 2 zónánál több, sokszor még annyi sem, de színpadon sajnos kell, mert se idő se képesség nincs, hogy állandóan hangszín keresgéljek, és egy-két oktáv elég egy-egy hangszínnek, nyílván nem a szólista hangszínekről beszélek.

Na mindegy is köszönöm, és Kellemes Karácsonyt mindenkinek

Link to comment
Share on other sites

Na ez a téma jó öreg már, de azért mondom, pl a régi JV szintikben is már 4 tone épített fel egy patchet és ott ez toneonként függetlenül parametrizálható volt, sőt zone crossfade is játszott plusz velo switch is.

Mindenütt hasonlóan megy ez. Pl a Yamahák is egy voicehoz sokáig 4 elementet definiálhattak. Az új Motifokban ez már 8 azt hiszem.

A Korgok meg itt különcök ugyanis ők a programnak becézett egyszerű hangszíneket viszont csak 2 oszci módban szervezték össze az M1 workstation óta. Most már ott is több alap mintából tevődhet ki egy sima program is.

A multi presetek is hasonlóak a 3 gyártónál. Roland performancenek becézi a 16 midi trackes patch kombinációkat ahol a patchek mint pl zónák is felülbírálhatók.

A Yamaha is ezt a multi szervezést performancenek hívja de ott pl Motif ES-ig csak 4 voice tett ki egy perf.-et és csak 1 midi csatorna élt rájuk. Master módban lehetett csak pl egy voiceot mint külső hangszer, modul külön fuggetlen csatornán elérni.

A Korg itt kezdetektől bőséges 16 független partos combination üzemmódokat vezetett be.

Nincs új tehát a nap alatt, mindenki egy kaptafára gondolkodik, így szerintem a Fantomok esetében sem lesz 4-től kevesebb zóna lehetőség, de gondolom ez 2 év alatt már megoldódott. :)

Én csak összefoglaltam itt.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...