Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

SCSI használat


djuice

Kérdés

Üdv!

Akik használnak még scsi-s samplert, olyan kérdésem lenne, hogy ha xp-n virtual drive progi alatt felmountolunk egy sampling cd lemezképet a rendszerhez, akkor egy scsi-n csatlakoztatott sampler (Emu Esi32) láthatja így a tartalmat vagy scsi driveot nem emulálnak ezek a programok?

Egyáltalán hogy működik hasonló körülmények közt a scsi-s minta betöltés vagy hogy lehetne-ezt legkönnyebben megoldani lemezre írás nélkül?

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
Válaszolta (szerkesztve)

Chicken System Translator pro változatát próbáld meg!

Köszi! Ismerem, csak nem szeretem mert bugos és rosszul konvertál. De a lényeg hogy az tudna egyedül akkor így a samplerrel is scsi-n kommunikálni? Tehát a sampler scsi kártyán keresztül nem látja a pc virtual driveja alá felmountolt iso képet e program nélkül csak windowson keresztül? Csak mert akkor egy scsi cd olvasót is be kéne külön szerezni, meg lemezeket írkálgatni, hogy a meglévő cd-ket olvasni tudja a sampler, viszont a gépben meg van scsi kártya és ha működne úgy... szóval érted.

Valami rémlik hogy Soundforge alól is lehet elvileg samplerekre küldözni, ha nem emlékszem rosszul?

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszi! Ismerem, csak nem szeretem mert bugos és rosszul konvertál. De a lényeg hogy az tudna egyedül akkor így a samplerrel is scsi-n kommunikálni? Tehát a sampler scsi kártyán keresztül nem látja a pc virtual driveja alá felmountolt iso képet e program nélkül csak windowson keresztül? Csak mert akkor egy scsi cd olvasót is be kéne külön szerezni, meg lemezeket írkálgatni, hogy a meglévő cd-ket olvasni tudja a sampler, viszont a gépben meg van scsi kártya és ha működne úgy... szóval érted.

Valami rémlik hogy Soundforge alól is lehet elvileg samplerekre küldözni, ha nem emlékszem rosszul?

 

Emukkal nincs tapasztalatom. Én Recycle-n küldöm SCSI-val (Akai), de SoundForge alatt is sikerült (mármint sample-et, nem ISO fájlt). A virtual drive-okba nem mentem bele, nekem a floppys "fordító" sem működött rendesen (XP). Szeintem egyszerűbb ha írsz egy megfelelő formátumú lemezt és kerítesz egy SCSI CD olvasót.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2021. 05. 26. at 19:32 írta djuice:

SCSI kártyát használt vki már win7 alatt sampler, stb hangszerrel PC-ben? Vagy ezek max XP-ig voltak elterjedtek?

Win7-ig egyes Adaptec-ek működnek. De én is inkább összeraktam egy XP-s gépet, amiben PCI-port van a kártya számára, mert nem tudtam megfelelő Adaptec kártyát szerezni, ami meg volt, annak csak XP-ig van drivere. Pedig létezik még PCIe csatoló felületű kártya is. Viszont a modernebbek 68 pines külső csatlakozóval rendelkeznek, arra nehéz a samplerek 25 vagy 50 tűs csatolójával rácsatlakozni, mert kábel nem lesz hozzá. De biztos, hogy van, aki képes még Win10 alatt is használni, hiszen bizonyos hang editorokban (pl. Sound Forge) a mai napi ott van az scsi-n küldhető hangminta lehetősége.
Sokan az SCSI to SD kártyát használják áthidaló lehetőségként. A 6-os verziót mér kereresztbe látja a sampler és a PC.
https://store.inertialcomputing.com/SCSI2SD-s/100.htm

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2021. 05. 28. at 9:07 írta djuice:

UP

Azóta beszereztem 2db PCI.express csatolású SCSI kártyát. Arra van Win2008 server driver, ami elvileg 10 és 11 alatt is működik, de nekem valami miatt sárga háromszöget tesz az eszközkezelő, pedig szépen feltelepedett, de nem látja, ha rádugok valamit. Az is nehezítés, hogy ez a nagyon vékony ultra320-as csatlakozója van kívülről, belülről az eggyel hagyományosabb 68-as, arra próbáltam csatlakozni. De másnál láttam működni a neten.
Aztán nagy nehezen hozzájutottam egy Iomega SCSI-->USB kábelhez, ami működik, de USB1 sebességgel (nemtom, miért ilyenre csinálták) és 7-800 KB/s-mal küldi a hangmintát, illetve ment külső drive-ra. Úgyhogy nálam továbbra is az XP-s támaszgép a praktikus megoldás.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...