Jump to content
Ménemszól.hu

Digitakt II


faceeasyg

Recommended Posts

11 órája írta Hollsound:

Elektron Transfer mint megoldás nem jöhet szóba? Épp most készítek egy backup-ot es ha jól értelmezem, 3 lepésben lehetséges: project, sample és sound mentések.

Bár hosszú órákat vett igénybe, de PC-re sikeresen lementettem az összes project, sample és sound file-t a Transfer-el. Már csak egy DT2 hiányzik, hogy bemásoljam rá. Vajon meg kéne tartanom a Dt1-et azért másolás előtt? 🤔

Ha valakinek sikerült Transfer-el az átmentés, tudassa itt velünk pls!

Link to comment
Share on other sites

Már válaszoltak is: (subject: Digitakt 1 to Digitakt 2 transfer problem)
"Are you using the latest version of Transfer? We have tested this a lot and have never seen a transfer fail. Please describe in more detail how you do it, and what happens when it does not work, and we will investigate. Note that only the latest version of Transfer is compatible with Digitakt II."

Megírtam nekik, részletezve, hogy elvileg minden oké kellene legyen. Folyt.köv.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Még több bibi:
A DT2 nem csak fogadni nem tudja a DT1 projekt és pattern fájljait, de önmagáról is csak a patternek egyesével dumpolhatók le, mert ha a projektet akarom lementeni (ehhez ugye a c6 progi kell), akkor miután a DT2 befejezi az átküldést, a c6 nem hozza létre a fájlt (mint patternnél vagy DT1 esetében bárminél), tehát nem lehet, nincs mire mentést nyomni.
Már videókat is küldtem (megosztva) nekik. Rem, hamar válaszolnak, ha nem oldódik meg, hétfőn visszaviszem a gépet, lehet csak az enyém szar.

Link to comment
Share on other sites

Bmeg, megtaláltam a megoldást. 
A lényeg, hogy az átköltözés 3perc alatt megvan!
Belebonyolódtam fölöslegesen, mert az alábbi dologról egy szó sincs sehol.
Natehát:
1. A pattern-ek lementéséhez (ezt egyesével lehet) c6 progi kell sysexben. Ezt csak abba tudod visszatölteni Elektron transfer progival, ami gépből kiszedted. 
2. A projekt sysex dump bár megy oda-vissza a DT1-en (ugyanúgy, mint az előbb, tehát lefele c6, visszafele E-transfer), de ez NEM működik (legalábbis nálam) a DT2-vel.
3. Átköltözés:
DT1 usb midi. Megnyit mellé az Elektron transfer. Connect. Explore fül. A jobb oldali oszlopnál lenyitjuk és a Samples-t átváltjuk Projektre. A kiválasztott projektet átmásoljuk bal oszlopba (tehát a PC/Mac-ünkre. DT1 kihúz, DT2 usb midi. E-transfer connect. Megint explore fül, majd jobb oldalon kiválasztjuk a projekteket, bal oldalon kitallózzuk a DT1 projekt fájlt. Áthúzzuk. Megkérdezi, hogy mintákkal együtt e azok eredeti helyén. Igen. Átmegy és kész.
DT2-ben ott a teljes DT1 projekt minden mintával és patternnel és MIDI sávval a külső eszközöket vezérlő minden infoval.

Egy eltérést találtam: Az egyik pattern audio sávjának delay-e máshogy szólal meg, azt be kellett állítani (vmiért ugyanolyanra nem is tudtam), de más beállítással is jó a téma. 

  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

13 órája írta syngular:

3. Átköltözés:
DT1 usb midi. Megnyit mellé az Elektron transfer. Connect. Explore fül. A jobb oldali oszlopnál lenyitjuk és a Samples-t átváltjuk Projektre. A kiválasztott projektet átmásoljuk bal oszlopba (tehát a PC/Mac-ünkre. DT1 kihúz, DT2 usb midi. E-transfer connect. Megint explore fül, majd jobb oldalon kiválasztjuk a projekteket, bal oldalon kitallózzuk a DT1 projekt fájlt. Áthúzzuk. Megkérdezi, hogy mintákkal együtt e azok eredeti helyén. Igen. Átmegy és kész.
DT2-ben ott a teljes DT1 projekt minden mintával és patternnel és MIDI sávval a külső eszközöket vezérlő minden infoval.

Tehat akkor minden mukodott, ahogy elvileg mukodnie kell, es hiba csak a keszulek es a szek kozott volt? ;) 

Oromteli tanulsag, hogy az Elektron-nak jo es gyors a supportja.

Link to comment
Share on other sites

Találtam még egy fura hibát az átköltözéssel kapcsolatban.
Az egyik betöltött, átmentett DT1 projekt 14db patternjéből, amelyikben van téma a 7es tracken (9 ilyen pattern van), ott annak beállított sample-jét (minden patternben más hang van a 7esen, így még csak nem is sample függő a dolog) 1 félhanggal magasabban szólaltatta meg, mint eredetileg, de csak a 7es track-en. Ezeket mind le kellett hangolnom és úgy menteni a projektet fixre, . . . . . . . de kövi bekapcsoláskor meg a lehangolt állapot volt rossz (ez engem is lehangolt), tehát vissza kellett állítanom, egyenként pattern save to projekt majd projekt mentés.
Áramtalanítás, újraindítás, most jó.
30+ éve szintizgetek, van rutin, de ez az első gép, aminél faszkodásokkal indul a barátságunk.
 

Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)
1 órával ezelőtt írta syngular:

30+ éve szintizgetek, van rutin, de ez az első gép, aminél faszkodásokkal indul a barátságunk.

Nem lehet, hogy azert, mert nem nullarol indult a "baratsag"?

Az elmult 30+ evben hany olyan szintivel kellett eddig ismerkedned, amibe at akartad tolteni az elozo szintidben tarolt adatokat? (hangszinek, patternek/szekvenciak, stb)

Szerkesztette faceeasyg
Link to comment
Share on other sites

1 órája írta faceeasyg:

 

Te mindenképp bennem akarod megtalálni a hibák okát :)
Egyébként ez előtt a Korg Wavestate-tel volt problémám. Persze lehet, hogy a windowson múlt, de a kapcsolódás katasztrófálisan szar volt. Ritkán működött, aztán másnapi bekapcsolás után már megint nem. (A régi R3 ma is usb-re téve azonnal és hibátlanul működik az editor progijával.)
Az meg szubjektív (leheletnyit objektív is), hogy amikor editor progi segítségével egy preset-nél az atyaúristenséget is visszaállítottam nullára, de még mindig volt a hangszínben vmi "mozgolódás", na akkor mondtam, hogy kapjátok be, nekem ehhez nincs türelmem, pláne ha "sima" hangszíneket bármi más gépből is megkapok, szóval repült :)

Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)
2 órája írta syngular:

Te mindenképp bennem akarod megtalálni a hibák okát :)

Nem igazan, nem feltetlen, nyilvan egy kis haveri (felebarati) ugratas is volt mogotte, de pl a transfer-nek kb az lett a megfejtese, hogy nagyjabol jol mukodik, es azt csinalja, amire kitalaltak. Az, hogy transzponalta a 7-es csatornat oda vissza, az erdekes meg vicces, meg igazabol nem kellene ugy lennie, es remelem azota mar elmult, mert ha kitarto a problema, akkor azt megertem, hogy valook. :)

Arra csak racsodalkoztam (nyilvan szemelyes tapasztalat alapjan), hogy mi lehet az osszehasonlitasi alap egy uj szintivel valo baratkozas megiteleseben, mert tudtommal eleg keves hangszerrol mondhato el, hogy az elozo generacioban alkotott dolgaidat csak ugy hipp-hopp athuzod az ujra.

Szerkesztette faceeasyg
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...