Jump to content
Ménemszól.hu

Digitakt II


faceeasyg

Recommended Posts

Első blikkre a "feature" lista alapján nagyon a Roland SP404-mkII-re "hajaz". Alaposabban még nem jártam utána, de az esetleges különbségek alapján nem győzött meg, hogy kétszer annyit ér, mint amaz. De persze lehet, hogy egy alaposabb összevetés meggyőző lehet...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)
36 perccel ezelőtt írta Bendi:

Első blikkre a "feature" lista alapján nagyon a Roland SP404-mkII-re "hajaz". Alaposabban még nem jártam utána, de az esetleges különbségek alapján nem győzött meg, hogy kétszer annyit ér, mint amaz. De persze lehet, hogy egy alaposabb összevetés meggyőző lehet...

Nagyon más a kettö azon túl, hogy mindkettö sampler. Az SP404 mkII sokkal hosszabb sampling time-al rendelkezik (17 perc vs 60 másodperc), hosszabb sample-öket kezel (180 perc vs ~20 perc ha kimaxolja az ember a RAM-ot), velocity szenszitiv, van benne looper, sokkal jobb effektek vannak benne, cserébe csak amp envelope van, a sequencer fapad, az FX 4 buszon keresztül történik meghatározott routinggal, plusz az új firmware bugos mint az állat. Az árcédulától függetlenül teljesen más workflowhoz passzolnak. Az biztos, hogy az SP404 mkII ár/érték arányban verhetetlen, de sajnos egy csomó stílushoz nem ideális.

edit:

Ami számomra még izgalmasabb azok a kis változások 6:07-tól. A Digitakt eddig is tök jó volt élözésre, de az ilyen finomításoktól még jobb lett az egész. Már csak a scale mode kellene a step sequencerbe a step record helyett/mellett. 😐 

 

Szerkesztette cursortoxyz
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

51 perccel ezelőtt írta mcharmet:

Nehéz uberrelni a MKI, mert egy jo gép... persze jó a sztereó meg több memória, de én talán többet vártam volna.

Azért a 8 helyett 16 sáv szerintem elég nagy előrelépés.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 perccel ezelőtt írta kib:

Azért a 8 helyett 16 sáv szerintem elég nagy előrelépés.

Persze, jobb, de ennyi ev utan inkabb rancfelvarrasnak tunik... de attol egy szuper gep volt es lett,  csak azota olyan sok konkurens lett, amik "szexisebbek"  hogy szerintem csak az elektron workflow imadok, azok kozul en is tartozom, lesznek erdekeltek. Ugy erzem kicsit le maradtak valamirol, kicsit nord effektet erzek, van egy szuper gep, de kb ugyan az mint 10-15 evvel azelott, nem erzem az ujjitas szelét...

Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)
20 perccel ezelőtt írta mcharmet:

Persze, jobb, de ennyi ev utan inkabb rancfelvarrasnak tunik... de attol egy szuper gep volt es lett,  csak azota olyan sok konkurens lett, amik "szexisebbek"  hogy szerintem csak az elektron workflow imadok, azok kozul en is tartozom, lesznek erdekeltek. Ugy erzem kicsit le maradtak valamirol, kicsit nord effektet erzek, van egy szuper gep, de kb ugyan az mint 10-15 evvel azelott, nem erzem az ujjitas szelét...

Szerintem nem is akartak sokat ujitani. A szegyenletes hibakat javitottak, a savok szamat megduplaztak, a MIDI savokat okosabba tettek, vannak sztereo mintak is (persze egy "dobszemplerbe" vegulis az lenne az utolso, amire szuksege van az embernek, dehat fikaztak miatta, ugyhogy itt van), eshat mind a memoriat mind a hattertarat felturboztak elegge ahhoz, hogy ne lehessen picsogni miatta.

Nyilvan nehez egy ilyen fejlesztest vegezni anelkul, hogy se az ala, se a fole pozicionalt (sajat) termeket ne szoritsa ki piacrol.

Es igen, ez nem mas mint rancfelvarras, szerintem annak is szantak, sot a neve is arra utal. :)

Szerkesztette faceeasyg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nekem a DTvel kapcsolatban csak 2 problémám volt eddig:
1. csak 64 step seq. /Már régóta vártam egy valós 128 step verziót, amibe már befér egy alap (értelmes) akkordmenet/dallamtéma, ha épp szükség van erre./
2. projektbe csak 127 minta tölthető be. /Hatékonyabb és gyorsabb az ötletelés, ha minden ott van. (Még a M:Samples is 576db mintát tud kezelni egy projekten belül (már ha 64MBba belefér, amit használnánk.)/

A sztereo minta lehetőség engem nem nagyon izgat.
Tegnap majdnem meg is rendeltem örömömben, de még alszom rá párat és fontolgatom a konkurens lehetőségeket, de hiába jobb pár dologban a többi, vhogy ennek az ízére ráéreztem és a mérete is fasza . . . . . . továbbá az un muscle memo is maradna, ebben nem változott akkorát.
Az a "baj", hogy valszeg maradok annál, hogy megveszem ezt a DT2-őt, bár ha váratlanul pénzt "kell" kiadni vmi dologra, akkor szeretem, ha vmi, számomra teljesen újat veszek/kapok a pénzemért, ami még nincs, nem pedig ráncfelvarrást rohadt sok pénzért (nekem ez az).
Most jól felhúztak, mert másban gondolkodtam eddig és fogalmam sincs, mit csináljak :)
 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta syngular:

Nekem a DTvel kapcsolatban csak 2 problémám volt eddig:
1. csak 64 step seq. /Már régóta vártam egy valós 128 step verziót, amibe már befér egy alap (értelmes) akkordmenet/dallamtéma, ha épp szükség van erre./
2. projektbe csak 127 minta tölthető be. /Hatékonyabb és gyorsabb az ötletelés, ha minden ott van. (Még a M:Samples is 576db mintát tud kezelni egy projekten belül (már ha 64MBba belefér, amit használnánk.)/

1. Amelyik sequencer tracken ilyesmire van szükségem, ott én 1/2, 1/4, 1/8 sebességet használok és fillekkel, probabilityvel vagy trig conditionokkel játszom. Már a 64 step is teljesen átláthatatlan nekem, úgyhogy én szeretek mindent 16 step alatt megoldani tempo manipulációval és microtiminggal.
2. Slice machinebe tudsz behúzni komplett one-shot kitet, úgy kényelmesebben elfér az ember. Én dobgép kiteket, perkát, FX-et ilyenekben tárolom, de másra is müködik, nekem a 64MB RAM hamarabb fogy el sokkal. 😕 

Link to comment
Share on other sites

35 perccel ezelőtt írta cursortoxyz:

1. Amelyik sequencer tracken ilyesmire van szükségem, ott én 1/2, 1/4, 1/8 sebességet használok és fillekkel, probabilityvel vagy trig conditionokkel játszom. Már a 64 step is teljesen átláthatatlan nekem, úgyhogy én szeretek mindent 16 step alatt megoldani tempo manipulációval és microtiminggal.

Nekem pont ettől lenne átláthatatlan már a sokadik groove után :) Már nem tudnám, hogy melyik patternben mit kellett trükközni, hogy okés legyen. 

Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)
5 órája írta syngular:

2. projektbe csak 127 minta tölthető be. /Hatékonyabb és gyorsabb az ötletelés, ha minden ott van. (Még a M:Samples is 576db mintát tud kezelni egy projekten belül (már ha 64MBba belefér, amit használnánk.)/

 a DT2-be mar 8x127 minta toltheto.

Szerkesztette faceeasyg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 órája írta syngular:

Nekem pont ettől lenne átláthatatlan már a sokadik groove után :) Már nem tudnám, hogy melyik patternben mit kellett trükközni, hogy okés legyen. 

Megértem. Én hasonló soundokat mindig ugyanarra a helyre mentem, így mindig tudom, hogy az adott tracken kb milyen clock division lesz. Pl. padeknél, textúráknál biztos nem fogok 16th stepekkel játszani, a polymeter meg úgyis látszik a step seqban. De ez ugye csak akkor müködik, ha az ember már alapból ennek megfelelöen építi fel a szettet.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Én nagyon megörültem neki, mert azokba nyúltak bele, ami nekem pain point volt.

- 128 step

- sidechain compressor 

- time stretching

- 3 LFO

- midi/audio flexibilitas

- sokkal nagyobb memoria

- stereo audio track

- chorus fx

És jelenleg egy új DT1 és DT2 között nincs ordas nagy árkülönbség.

Nekem a seq része is teljesen jó midin keresztul meghajtani a vasaimat aztan visszahurkolni rá az vasrol az audiot.

Engem nagyon beszivott a workflow, amiota van ne lm dawozok es eszembe sem jut MPC-t venni.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 órája írta faceeasyg:

Volt mar? ;)

Volt kézben, aztán arra jutottam, hogy akkor már ott a DAW.
De ez hitvallás kérdése, kinek mi fittel jobban.
Olyanok mint a csajok, kinek a barna, kinek a szőke.

Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)
1 órája írta rtkb75:

Volt kézben, aztán arra jutottam, hogy akkor már ott a DAW.
De ez hitvallás kérdése, kinek mi fittel jobban.
Olyanok mint a csajok, kinek a barna, kinek a szőke.

Egyetertek, izles dolga, es igazabol nekem is jobban tetszett a klasszikus MPC-k workflow-ja, de az elektron-tol meg kiraz a hideg. Nomeg az MPC-n nem kerdes, hogy hany step, meg ilyesmi. De a klasszikusokban nem volt sok (szamomra) felesleges csillivilli, ugyhogy azok "jobbak" voltak ebbol a szempottybol.

Szerkesztette faceeasyg
Link to comment
Share on other sites

Vki tud segíteni abban, hogy milyen sysex-et kezelő progival tudom win11 alatt lementeni a DTről az eddigi komplett projekteimet?
Ezzel még nem foglalkoztam, de át kellene költözni a DT2-be.
(Az Elektron C6 progija már a saját oldalukon sem elérhető, amit meg találok neten, az vagy csak mac-re jó, vagy semmire.)

Link to comment
Share on other sites

47 perccel ezelőtt írta syngular:

Vki tud segíteni abban, hogy milyen sysex-et kezelő progival tudom win11 alatt lementeni a DTről az eddigi komplett projekteimet?
Ezzel még nem foglalkoztam, de át kellene költözni a DT2-be.
(Az Elektron C6 progija már a saját oldalukon sem elérhető, amit meg találok neten, az vagy csak mac-re jó, vagy semmire.)

Itt még elérhető a C6, és azt mondják, hogy Windowsra is:

https://www.elektron.se/se/download-support-analog-drive#resources

Esetleg még a MIDI-OX-ot lehetne megpróbálni, az jól szokott működni ilyenekre.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 órája írta syngular:

Vki tud segíteni abban, hogy milyen sysex-et kezelő progival tudom win11 alatt lementeni a DTről az eddigi komplett projekteimet?
Ezzel még nem foglalkoztam, de át kellene költözni a DT2-be.
(Az Elektron C6 progija már a saját oldalukon sem elérhető, amit meg találok neten, az vagy csak mac-re jó, vagy semmire.)

Elektron Transfer mint megoldás nem jöhet szóba? Épp most készítek egy backup-ot es ha jól értelmezem, 3 lepésben lehetséges: project, sample és sound mentések.

Link to comment
Share on other sites

56 perccel ezelőtt írta kib:

Itt még elérhető a C6, és azt mondják, hogy Windowsra is:

https://www.elektron.se/se/download-support-analog-drive#resources

Esetleg még a MIDI-OX-ot lehetne megpróbálni, az jól szokott működni ilyenekre.

Köszi a C6-ot.
Nem értem, hogy miért nem találtam se manuálisan, se a keresővel az oldalukon.
Lementettem komplett projektet, meg külön egy patternt is.
Viszont vannak visszatöltési problémák:
1. Sysex receive-nél nincs "projekt" választási lehetőség (egyik DT-ben sem), csak pattern és preset.
Akkor hogyan lehet projektet be-/visszatölteni vajon? Teljesen értelmetlen ez az egész.

2. Az 1db DT1 pattern infoját tartalmazó sysex adat csak a DT1-be tölthető vissza.
A DT2 nem reagál ennek a fájlnak a betöltésére. 

Ez kurva nagy probléma, mert így nem lehet átköltözni a DT2-be, ergo minden eddigi groove-om elvesztem, ha eladom a DT1-et.
Vkinek ötlet?

Link to comment
Share on other sites

38 perccel ezelőtt írta faceeasyg:

A Transferrel sikerült OS-t upgradelnem (1.01-re) DT2-ben.
Alábbi videóban 9:55től mutatja a betöltést C6-tal, ami okés, ha ua gépről van szó, amiről lementettük, de DT2 nem indul el, nem értelmezi. DT2-ön USB konfig beállítás jó, más nem is kell, csak ráküldeni az adatot.
Egyébként két DT1 között ez működik? Vagy mindig csak önmagával kompatibel a saját sysex mentése egy gépnek, még az ugyanolyan típusú másikkal sem?
(Nem lesz kis meló DT1 alapján újraalkotni DT2-ben, amit nem akarok elveszteni.)

 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)
8 órája írta syngular:

...

Sajnalom, de vegulis van benne valami, hogy a ket motyo nem teljesen kompatibilis, hiszen hat orulunk, hogy uj feature-ok vannak a kettesben, de nyilvan ahhoz mas lesz az adatmennyiseg es struktura, a visszafele kompatibilitas meg a DT2-be kellene hogy legyen kodolva, ami valszeg (szinte biztos) nincs. Egyelore.

A legjobb otletem: irni az Elektron-nak, minel tobben, hogy halo, valami konverter a Transfer-be, vagy backwards compatibility a DT2 firmware-jebe (pl "import dt1 project") kurvara kellene. Mert biztos vagyok benne, hogy a vevok 80%-a DT1-et cserel DT2-re. Ugyhogy en maris irnek a helyedben a support-nak, meg igazabol az osszes youtuber-nek, aki review-zta, meg a forumokat meg kommentszekciokat is tuzelnem. Biztos, hogy nem nagy kunszt majdnem 100%-os konvertert irni, mert a DT1 feature set-je nagyjabol megvan a 2-ben is, eshat "csak" pluszban vannak dolgok. Ertsd: 8 mono csatornat le lehet jatszani 16 sztereo csatornan...

Illetve lehet varni, amig valami jokepessegu felhasznalo (vagy 3rd party) maga meg nem irja az emlitett konvertert.

De akar kereshetsz is valami kozepes kepessegu programozot, szerintem python szint untig eleg, meg ha hexa dump-pal is kell dolgozni. Szoval, amikor irsz a support-nak, akkor maris irhatod, hogy neked az is jo, ha a fajlstruktura leirast elkuldik neked, vagy kiteszik nyilvanosba, hogy a vallalkozo szellemuek hagy csinaljak meg, ha ok nem akarjak. Valoszinusitem, hogy sokezer ember fizetne akar 100 erkat is egy hasonlo konverterert.

8 órája írta syngular:

Egyébként két DT1 között ez működik?

Elvileg igen.

Szumma szummarum: nyisd ki a szad, hallasd a hangodat. Mindegy, hogy hogyan fogalmazzuk meg:

- ha kersz, megadatik

- nema gyereknek az anyja picsaja.

;) 

Szerkesztette faceeasyg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...