Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Roland Quad-Capture vs. Digi 002


anomalia

Kérdés

Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy mekkora külömbség van a Roland Quad Capture hangkártya és a DIGI 002 h.kártya között. Tehát mennyire szól rosszabbul a Roland, mint a DIGI 002. A többi elönyös tudása nem érdekel a DIGI-nek, csak az, hogy mennyivel jobb és valósághübb hangot ad pl Cubase, PRO TOOLS keverésnél. érdemes emiatt leváltanom a Roland-ot DIGI 002-re? Egyátalán érdemes még ilyen hargkártyát venni. Mennyire konpatibilis a Windows 7 x64-el, PRO TOOLS 10-el, Cubase-vel? Köszönöm szépen, várom a véleményeteket, fontos lenne!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

DIGI 002 egy jóval feljebb álló kategória minden tekintetben. A Roland csak egy mezei belépő kategóriás cucc, sokkal kevesebb lehetőséggel hozzá, de az ilyet füllel szokták eldönteni ha van lehetőség fej-fej mellett kipróbálni mindkettőt. Valószínű azonban, hogy csak megfelelő tudás birtokában lehetne igazán kihasználni egy ilyen Digidesign terméket, pl. hogy tudjon az ember magának úgy felvenni vagy keverni rajta, ami hallható különbségeket eredményez, ne csak azt hallja hogy pl. ezen is egy gitár szól, meg azon is... :)

Link to comment
Share on other sites

DIGI 002 egy jóval feljebb álló kategória minden tekintetben. A Roland csak egy mezei belépő kategóriás cucc, sokkal kevesebb lehetőséggel hozzá, de az ilyet füllel szokták eldönteni ha van lehetőség fej-fej mellett kipróbálni mindkettőt. Valószínű azonban, hogy csak megfelelő tudás birtokában lehetne igazán kihasználni egy ilyen Digidesign terméket, pl. hogy tudjon az ember magának úgy felvenni vagy keverni rajta, ami hallható különbségeket eredményez, ne csak azt hallja hogy pl. ezen is egy gitár szól, meg azon is... :)

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

és mi a helyzet a softveres támogatással, mennyi ideig lesz támogatás én kompatibilitás pl a Windows 7, 8 al, Pro tools, cubase-val stb stb... ???

Valószínűleg soha, mert a Digidesign mint olyan megszűnt. Ill. az AVID felvásárolta, ami visszafelé nem igen fog fejleszteni, már ahogy én tudom. (002 már vagy 10 éves cucc!) Ha engem kérdezel, én "újonnan" sem vennék már Protools terméket, főleg ahogy a gyártója áthajította leghűségesebb vásárlóit a HD családdal annak idején, no és az AVID is szereti a pénzt, nem kell félteni!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...