Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Elektronikus zenéhez (trance) milyen UAD Reverb-t ajánlotok?


nightray

Kérdés

Sziasztok!

 

Én főleg trance zenéket készítek, s érdekelne, hogy milyen UAD-s zengetőt ajánlanátok?

Egy másik fórumban irtam, hogy én a Virus TI Snow Reverb-jét használom, ami nagyon tetszik.

Viszont, sokszor elkezd recsegni, s az elég zavaró. Mivel Duet1-m van, így a Virus Reverb-jének analóg felhasználását sem tudom megoldani.

 

Szóval, maradnak az UAD pluginek.:)

Szerintetek, melyik lenne a legjobb trance-hez? Főleg a"Lead"-ekhez?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Kipróbálgattam, csak kiváncsi vagyok más véleményére is.

Na, ezaz, hogy én is közzel erre jutottam.

Aztán lehet, hogy nem csinálok valamit jól.

Az ilyen zenéhez, olyan reverb kell, ami ilyen "uszik", sok predelay-l.

 

Dreamverb: nem tetszett a hangja. Próbálgattam én sokat állítgatni, de nem a megfelelő.

Én komolyan többet vártam a Dreamverb-től.

 

Emt250: Tök jó kis reverb, csak nem trance-re. Éneken eltudnám képzelni. De, azt az "usztatást" nem tudtam vele elérni.

Emt140: Nem rossz, ilyen általános célra. De, ezzel sem tudtam elérni ezt az "usztatást", bár trance-re egy fokkal jobb lenne, mint az Emt250.

 

Lexicon224: Tök jó ez a reverb is. Nekem elsőre nem tetszett, de aztán próbálgattam a preseteket, tekergettem, s egész jól lehet használni. Majd egy későbbi próbánál, amikor a Virus Reverb-jéhez hasonlítottam, sokkal jobban tetszett a Virus zengetője.

Valahogy nekem azokat a régi időket idézi ez a zengető, valahogy úgy érzem nem a legjobb a trance-hez, de majd még kipróbálom.

Persze, most nem tudom, mert a demo-kat ellöttem:)

 

Nativba még a CSR hall lenne jó, esetleg az ArtsAcoustic, de minőségben alulmaradnak a DSP-s reverbektől.

Nekem ez a véleményem róluk. Többieknek mi a véleménye?:)

Link to comment
Share on other sites

Kipróbálgattam, csak kiváncsi vagyok más véleményére is.

Na, ezaz, hogy én is közzel erre jutottam.

Aztán lehet, hogy nem csinálok valamit jól.

Az ilyen zenéhez, olyan reverb kell, ami ilyen "uszik", sok predelay-l.

 

Dreamverb: nem tetszett a hangja. Próbálgattam én sokat állítgatni, de nem a megfelelő.

Én komolyan többet vártam a Dreamverb-től.

 

Emt250: Tök jó kis reverb, csak nem trance-re. Éneken eltudnám képzelni. De, azt az "usztatást" nem tudtam vele elérni.

Emt140: Nem rossz, ilyen általános célra. De, ezzel sem tudtam elérni ezt az "usztatást", bár trance-re egy fokkal jobb lenne, mint az Emt250.

 

Lexicon224: Tök jó ez a reverb is. Nekem elsőre nem tetszett, de aztán próbálgattam a preseteket, tekergettem, s egész jól lehet használni. Majd egy későbbi próbánál, amikor a Virus Reverb-jéhez hasonlítottam, sokkal jobban tetszett a Virus zengetője.

Valahogy nekem azokat a régi időket idézi ez a zengető, valahogy úgy érzem nem a legjobb a trance-hez, de majd még kipróbálom.

Persze, most nem tudom, mert a demo-kat ellöttem:)

 

Nativba még a CSR hall lenne jó, esetleg az ArtsAcoustic, de minőségben alulmaradnak a DSP-s reverbektől.

Nekem ez a véleményem róluk. Többieknek mi a véleménye?:)

 

Régebben elég sok upliftinget írtam, és manapság is, ha megtalál a megrendelői igény, készítek anjuna-s hangzást. Azokhoz többféle reverb is nagyon működik, de tulspirázás nélkül az FL Studio "Reverb 2" c. pluginja (FLi és VST is van) elég predelay, és egyéb csavarintókkal bír, hogy gond nélkül lehessen mókázni. Viszont: lehet rosszul sokszor közelíted meg a kérdést: egy jó delay-reverb megfelelő release-el kombinálva, annak megfelelő automation-jával sokkal többet ér, mint csak a zengetőre bízni a dolgot.

EDIT: Ha Dash Berlinnek jó az ArtsAcoustic, akkor szerintem másnak is. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...