Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Megoldás a Stringek Legato, Staccato, Pizzato, stb. átváltására


feszojssik

Kérdés

Máris van egy egyenlőre nem tudom megoldani problem!

http://www.macprovideo.com/hub/logic-pro/logic-pro-x-free-script-for-incredible-new-scripter-midi-fx-plug-in

Ez egy baromi jó megoldás!

De nem tudom beintegrálni a programba!Amit letöltök az tökéletesen működik.

De az én projectemben nem tudom megjeleníteni!

Kérhetek sgítséget!Ez szerintem sokaknak,nagyon fog tetszeni!

Köszi előre is a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Én tettem fel egy számomra megoldhatalan problémát!

Igaz!Elolvasok mindent amiről itt szó van!S meg kell mondjam ennyire a "kút" mélyére nem néztem még le.

Belemegyek én is apró részletekbe!

De számomra ez a megoldás fontos lenne!

"

Endless Possibilities

Want to create a process where a MIDI delay outputs each repeat on a different MIDI channel to create multi-timbral delays? Or what about a keyswitching setup for dubstep wobble sounds where a selected range of keys controls the LFO rate? More advanced ideas such as algorithmic composition tools, chord strummers, and legato processors are among those suggested in the introduction to scripting in the Logic Pro X Effects Manual.

You can also create plug-ins targeted to enhance and expand the capabilities of specific plug-ins, and for this article I’ve done just that. Click here to download my free Logic Pro X project file which includes EXS PolyArticulation Split, my custom Script that expands the capabilities of the EXS-24’s Full Strings+ sound in a way that will blow your mind."

http://www.macprovideo.com/hub/logic-pro/logic-pro-x-free-script-for-incredible-new-scripter-midi-fx-plug-in

a fenti címen a download-ra kattintva :  "

FREE STUFF: the EXS24 PolyArticulation Script

Ezt a megoldást,hogyan tudnám véglegesen beintegrálni a Logic Pro X-be!

Azért állok elő megint ezzela kérésemmel,mert nekem ez nagyon tetszik!És tudnám is hasznosítani!

Ha kipróbáljátok?Szerintem sokaknak megfogja nyerni a tetszését!

Köszi előre is segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Máris van egy egyenlőre nem tudom megoldani problem!

http://www.macprovideo.com/hub/logic-pro/logic-pro-x-free-script-for-incredible-new-scripter-midi-fx-plug-in

Ez egy baromi jó megoldás!

De nem tudom beintegrálni a programba!Amit letöltök az tökéletesen működik.

De az én projectemben nem tudom megjeleníteni!

Kérhetek sgítséget!Ez szerintem sokaknak,nagyon fog tetszeni!

Köszi előre is a segítséget.

 Egyébként én nem "ugrottam át" a kérdést, hanem egyszerűen én sem tudom, hogy miért van ez így.

Én is kipróbáltam, a letöltött projektben működik. Viszont én most kezdtem el átimportálni a Logic projekteket az újba, és én is beleütköztem ebbe a hibába, hogy nem tudok létrehozni stackato string-et. Kipróbáltam, hogy átállítom a modulációt 25-re, mint ahogy elvileg a script is csinálja, de semmi sem változik. Próbáltam, hogy beillesztem a scriptet, de ugyanúgy semmi. Nem tudom hogyan lehetne megoldani, nekem is fontos lenne.

Link to comment
Share on other sites

 Egyébként én nem "ugrottam át" a kérdést, hanem egyszerűen én sem tudom, hogy miért van ez így.

Én is kipróbáltam, a letöltött projektben működik. Viszont én most kezdtem el átimportálni a Logic projekteket az újba, és én is beleütköztem ebbe a hibába, hogy nem tudok létrehozni stackato string-et. Kipróbáltam, hogy átállítom a modulációt 25-re, mint ahogy elvileg a script is csinálja, de semmi sem változik. Próbáltam, hogy beillesztem a scriptet, de ugyanúgy semmi. Nem tudom hogyan lehetne megoldani, nekem is fontos lenne.

Köszi!Én még azt is megpróbáltam elmenti,beolvassa név szerint!De semmit nem reagál!Ha netán sikerülne!Légyszi értesíts valahogy!

Egyébként levan fényképezve egy Script Editor is!nem tudom,nem-e ott kellene valamit buherálni!

A programozáshoz nem értek!

Link to comment
Share on other sites

 Egyébként én nem "ugrottam át" a kérdést, hanem egyszerűen én sem tudom, hogy miért van ez így.

Én is kipróbáltam, a letöltött projektben működik. Viszont én most kezdtem el átimportálni a Logic projekteket az újba, és én is beleütköztem ebbe a hibába, hogy nem tudok létrehozni stackato string-et. Kipróbáltam, hogy átállítom a modulációt 25-re, mint ahogy elvileg a script is csinálja, de semmi sem változik. Próbáltam, hogy beillesztem a scriptet, de ugyanúgy semmi. Nem tudom hogyan lehetne megoldani, nekem is fontos lenne.

Közben próbálkoztam a Script Editor átírásával,ami leképezve látható.Nos valami működni kezdene,de nem úgy ahogy a letöltött "Demónál"!

Link to comment
Share on other sites

Én azt nem értem, hogy látom az átalakított control üzeneteket, és elvileg rendben vannak. Én csak arra tudok gondolni, hogy ez csak úgy elküldi a control eseményt, és nem a hangnak adja át. Bár az is igaz, hogy hallom ahogy "remeg" a hang, mint egy általános hangszer modulálását végezném.
Az az igazság, hogy nem is értem a működési elvét ennek a modulációs dolognak. Mármint régen a 9-es Logicban is volt a full strings, ahol szintén modulációs kerékkel lehetett állítani, hogy stackato, vagy pizzato, stb legyen a hangzás, de!! ugyanezzel a "hangszínnel" a MainStage-ben nem sikerült előállítanom ezeket. Szóval már ott sem működött nekem régebben.

Link to comment
Share on other sites

Én tettem fel egy számomra megoldhatalan problémát!

Igaz!Elolvasok mindent amiről itt szó van!S meg kell mondjam ennyire a "kút" mélyére nem néztem még le.

Belemegyek én is apró részletekbe!

De számomra ez a megoldás fontos lenne!

 

Megvan a megoldás. Ezek szerint az Apple rosszul mentette le az ESX24 beállításait.

A lényeg, hogy meg kell nyitni az ESX24-et, majd van középen az a rész, ahol a midi eseményekhez rendelhetünk feladatokat.

Az első oszlopban látható a Dest-nél az S.Select, majd az Src-nél a Velocity, és a kis háromszög a jobb oldalánál teljesen fel van húzva.

Nos ez maradhat így, a másodikba kell beállítnai, hogy Dest: Articulation ID, a Src-be, hogy Ctrl #1, és a kis háromszöget szintén fel kell húzni.

A lényeg, hogy a Control1-es üzenetre kellene Articulation ID-t állítani, ami váltogat a Legato, Staccato, Pizzato, stb között. Viszont annyi, hogy az új stringeknél más lett a kiosztás, pl a Pizzato régen 127-re jött, most 50-re. Mindegy, a lényeg, hogy meg lehet oldani.

Gondolom az Apple ezt a hibát a későbbi letöltéseknél fogja majd javítani.

Link to comment
Share on other sites

Megvan a megoldás. Ezek szerint az Apple rosszul mentette le az ESX24 beállításait.

A lényeg, hogy meg kell nyitni az ESX24-et, majd van középen az a rész, ahol a midi eseményekhez rendelhetünk feladatokat.

Az első oszlopban látható a Dest-nél az S.Select, majd az Src-nél a Velocity, és a kis háromszög a jobb oldalánál teljesen fel van húzva.

Nos ez maradhat így, a másodikba kell beállítnai, hogy Dest: Articulation ID, a Src-be, hogy Ctrl #1, és a kis háromszöget szintén fel kell húzni.

A lényeg, hogy a Control1-es üzenetre kellene Articulation ID-t állítani, ami váltogat a Legato, Staccato, Pizzato, stb között. Viszont annyi, hogy az új stringeknél más lett a kiosztás, pl a Pizzato régen 127-re jött, most 50-re. Mindegy, a lényeg, hogy meg lehet oldani.

Gondolom az Apple ezt a hibát a későbbi letöltéseknél fogja majd javítani.

Szia!

Kinlódtam eddig az állítgatásokkal!Nekem valahol nem stimmel valami.Nem működik,úgy ahogy kellene.

Egyenlőre azt hiszem félreteszem.

Egyébként még az ötletedből kindúlva!A letöltött "demo" beállításait is elmentettem!Tehát működnie kellene,mivel előhívom,ha az én általam kreált projektbe!De ott nem működik.

Azt figyeltem még meg!Hogy van egy MIDI Environment is megnyitva!Nos nekem fogalmam nincs az " Environment" lényegéről.S valószínű,hogy ezen bukok el.

Ha pár rövid szóban leírnád?!Mi a lényege a MIDI  Environment-nek!Mert én eddig ezt a funkciót nem használtam!

Nem ismerem a lényegét?

S mikor elkezdődött a Pro X futtatása,itt többeknek ez jelentette a legnagyobb problémát! Futni fog-e az eddigi Midi  Environment?

Tehát én nem tudom,mire kell,vagy lehet,vagy érdemes használni?

Köszönöm az eddigi segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Environmentről pedig csak annyit, hogy az arra jó, ha van több midi eszközöd, akkor megadhatod, hogy melyik eszköz melyik sávot hatjsa meg.
Pl. én olyat csináltam benne, hogy iPad-en futott egy program, ami midiben küldte a dobhoz a jeleket a Logichoz (ez a program szinkronjelet kapott a Logic-tól, Midi Clock által, így elindításkor még nem, de egy ütem után már jól játszotta a dobot). Beállítottam az environmentben, hogy ez az iPad program hajtsa a dobsávot, és a midi billentyűzetemmel meg játszottam a többi sávval.

Ezen felül olyan dolgokat lehet megvalósítani benne, hogy egy bizonyos billentyű leütésre milyen esemény valósuljon meg.

Jó példa erre a következő téma: 

Itt a srác ezt szerette volna:
"Adott:

- 3 hangszín ( virtual Instrument, pl EXS-24)
- AKAI EWI 4000s (vagy akár bármilyen midi bill.)
- program change-et szeretnék a legalsó 3 hangra, mindengyik hang egy hangszínhez, csatornához legyen kötve

"
Megoldottuk neki, hogy a legalsó hang program change down, a következő billentyűje pedig program change up üzenetet küldjön. Ezen kívül még egy hangra beállítottuk neki, ha lenyomja, akkor onnantól sustain kapcsoljon be, majd ha megint lenyomja azt a hangot, akkor a sustain oldjon fel.

A Logic Pro X Helpjében megtalláható a Work in the Environment szekció, ahol részeletesen leírja mire lehet használni :D

Link to comment
Share on other sites

Ennek a témának a címét: 

Át kellene írni szerintem valami olyasmire, amiben szerepel, bogy ez a megoldás a Stringek Legato, Staccato, Pizzato, stb. átváltás problémára. Mert igaz, hogy a címben szereplő kérdésre megadtam a választ, de elsősorban a Stringek problémájára jó ez a megoldás, és amiatt működik a kérdésben felvetett probléma is. Később ha valakinek ilyesmi baja van, a jelenlegi címmel nem talál majd rá.

Link to comment
Share on other sites

Ennek a témának a címét: 

Át kellene írni szerintem valami olyasmire, amiben szerepel, bogy ez a megoldás a Stringek Legato, Staccato, Pizzato, stb. átváltás problémára. Mert igaz, hogy a címben szereplő kérdésre megadtam a választ, de elsősorban a Stringek problémájára jó ez a megoldás, és amiatt működik a kérdésben felvetett probléma is. Később ha valakinek ilyesmi baja van, a jelenlegi címmel nem talál majd rá.

Átneveztem. Legközelebb ezt írhatod ide is, vagy privátban. (úgy éreztem, a gépházban nem jó helyen van)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...