Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

USB hangkártya szinkronizálása


Maaak

Kérdés

Sziasztok!
A következő problémám lenne:
Van egy usb-s (E-MU 0202) hangkártyám. Ezt szeretném pontosan szinkronba hozni a géppel.

Beállítom a Cubaseban, hogy a metronóm csipogása pontosan az ütem vonalkáira essen.

Tökéletesen működik minden addig, amíg használom a gépet.

Aztán másnap megint nem ott van a metronóm csipogása a vonalon. (bocs de nem tudom a pontos szakkifejezést)

A megfigyelésem: ha vagy a gépet vagy a hangkártyát indítom újra, mindíg újra kell beállítani a szinkronizálást.

Próbáltam már Winows XP-vel Win 7-el, Win 8-al, Win 8.1-el még Linuxal is. Próbáltam Cubase-ba, Nuendóba és linuxos Ardour-ba is.

Aztán gondoltam a gépem nem jó ezért vettem új alaplapot, procit, memóriát, még SSD vinyót is, nézegettem a BIOS-ban is, sok dolgot már beállítottam de ez nem változott.

Aztán valaki azt mondta, hogy a hangkártyám nem jó, ezért vettem abból is újat (Presonus 22VSL), de a problémám megmaradt.

 

Az a kérdésem, hogy találkozott már valaki ezzel a problémával?

Maga az USB kapcsolat ilyen, hogy ha csatlakozik valami USB-s hangkártya a géppel akkor az más-más reakcióidővel éri el a gép?

(Mondom ha beállítottam a pontos szinkronizációt akkor amíg megvan ez az USB-s kapcsolat akkor minten precízen pontosan megmarad.)

Remélem tudtok segíteni! Üdv: Márk

 

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

"Hangkártyám kimenetét egy kábellel összekötöm az egyik bemenetével."

 

Ezt miért?

 

Ez a késés szerintem a rendszered latencyje. (hangképzés+DA+AD+megszólaltatás). Ez egészen egyszerűen nem lehet nulla, ne is várd.

 

Miért kevered vissza a metronom jelet?

nem nulla a latency-m, és nem is akarom hogy az legyen.

Viszont a stúdióprogram lehetőséget ad, hogy a te gépedhez/és hangkártyádhoz belődd a metronómot pontosra, azért hogy valóban metronómként használható legyen.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm...

 

Ez már pszichés probléma…:)))

 

Ne akard azt, hogy a teljesen törvényszerű (ma már minimális) rendszer latency ne legyen érzékelhető, mert ez lehetetlen, és csak elégedetlenséget okoz.

 

A felvett jelnek ÖNMAGÁBAN kell pontosnak lennie, és ezt a kezdőpontban egyetlen mozdulattal helyre tudod húzni, ha van csúszás. Aztán, ha egy pontot helyre húztál (kiegalizálva a rendszer latencyjét), és az összes többi is a gridekre került ekkor, akkor valóban olyan pontos vagy, hogy metronómot lehet hozzád igazítani. Ott még nem tart a technika, hogy egy felvétel 0 latencys legyen.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm….

 

Szerény tapasztalataim szerint ezt nem szokás beállítani. A taktjel kimegy a lehallgató rendszerbe, a szoftszintik, már meglévő anyagok is kimennek ugyanoda. Egyszerre hallod (ugyanaz lesz a kimenő latency), és ha rájátszol akkor csak a kezeden múlik, hogy mennyire pontos, amit játszol….

 

Bonyolultabb a dolog, ha analóg jelet fel is veszel, mert akkor ugyanebben a konfigban a BEMENŐ latencyd elvileg érzekélhető lesz a taktjelhez képest, bár a mai hangkártyáknál ember legyen aki ezt meghallja, ha meg igen, akkor a direkt monitoring lesz a megoldás. A felvétel ettől függően a BEMENŐ latency mértéke szerint lesz elcsúszva a gridekhez képest. Ha ez zavaró, akkor csak a már felvett anyagot kellhet a helyére húzni, de szerintem kár pepecselni azzal, hogy ezt előre beállítsuk. Bár nekem Logicom van, ahol van erre automatizmus, így természetesen nem ismerem a Cubase-t ilyen szempontból.

 

Lehet, hogy ezért ismeretlen a probléma.

Link to comment
Share on other sites

Én sem teljesen értem, miért van erre szükség :) indoklás?

Igen, az indoklással még adós maradtam:

Basszusgitáros vagyok, és szeretnék metronómmal gyakorolni.

Életemben már rengetegszer voltam profi stúdióban, feljátszottam jópár CD-nyi számot, és mind tök jó lett csak én vagyok maximalista és még jobbá szeretném magamat fejleszteni.

 

Megtetszettek a profi stúdió programok mert remekül visszaadja az aktuális tudásszintemet, lehet visszanézni mit hogy játszottam fel, ezért kezdtem el én is itthon ilyen programmal gyakorolni.

 

Link to comment
Share on other sites

Ez dicséretes, magam is (leginkább) basszusgitárosnak tartom magam, így értem mire gondolsz.

 

Viszont tényleg kár előre pepecselni a latency kiegalizálásával. Tolt ki a metronómot a lehallgatásra, és játtsz rá, úgy, hogy közben felveszed. Ha zavaró a bemenő latencyd (nem hiszem), akkor használj direkt monitoringot. A felvett basszusgitár jeltől meg ne várd, hogy ultra pontos lesz a gridekhez (önértékelési szinten azt várd csak, hogy saját magához az legyen), viszont azt egyetlen mozdulattal helyre tudod húzni, és úgy már ellenőrizheted magad azokhoz is.

Link to comment
Share on other sites

Bonyolultabb a dolog, ha analóg jelet fel is veszel, mert akkor ugyanebben a konfigban a BEMENŐ latencyd elvileg érzekélhető lesz a taktjelhez képest, bár a mai hangkártyáknál ember legyen aki ezt meghallja, ha meg igen, akkor a direkt monitoring lesz a megoldás.

 

Igen pont eltaláltad mert, analóg felvételt csinálok. :D

és igen: ember legyen a talpán aki ezt meghallja, de zenész körben meghallják meg a legapróbb pontatlanságomat zenélés közben és éppen ez ellen küzdök.

Hozzáteszem: profi szinten mondom mindezt, amatőr és félprofi szinten már rég tökéletes a pontosságom. Csak én ennél jobbra vágyok.

 

Link to comment
Share on other sites

Igen pont eltaláltad mert, analóg felvételt csinálok. :D

és igen: ember legyen a talpán aki ezt meghallja, de zenész körben meghallják meg a legapróbb pontatlanságomat zenélés közben és éppen ez ellen küzdök.

Hozzáteszem: profi szinten mondom mindezt, amatőr és félprofi szinten már rég tökéletes a pontosságom. Csak én ennél jobbra vágyok.

 

Olvasd tovább, amit írtam...

Link to comment
Share on other sites

Ez dicséretes, magam is (leginkább) basszusgitárosnak tartom magam, így értem mire gondolsz.

 

Viszont tényleg kár előre pepecselni a latency kiegalizálásával. Tolt ki a metronómot a lehallgatásra, és játtsz rá, úgy, hogy közben felveszed. Ha zavaró a bemenő latencyd (nem hiszem), akkor használj direkt monitoringot. A felvett basszusgitár jeltől meg ne várd, hogy ultra pontos lesz a gridekhez (önértékelési szinten azt várd csak, hogy saját magához az legyen), viszont azt egyetlen mozdulattal helyre tudod húzni, és úgy már ellenőrizheted magad azokhoz is.

örülök kollega! :thumbsu:

 

De mondom, hogy maximalista vagyok. Én azt szeretném elérni hogy olyan pontos legyek hogy a metronómot kelljen én hozzám igazítani :D

Direkt monitoringom van, de nem az a baj.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...