Jump to content
Ménemszól.hu

Kérdés

Üdv.

Úgy gondoltam ide lenne érdemes megnyitni ezt a témát, mert végülis az érdekelne, hogyan lehet elérni a "legjobb" pitch shift effektet vokálra. Persze tudom, hogy van minden programban transpose de azért az nem a legjobb út elég hitvány ahhoz képest amit szeretnék. Próbálgattam pitch pluginokat, a helyzet ugyanez volt. A legjobb megoldás eddig az volt hogy sampler és hangmagasság-állítás, de úgy viszont a hang is értelemszerűen változik.
Valami ilyesmiről lenne szó a szemléltetés miatt:

https://www.youtube.com/watch?v=_NfkHLbCGW4

Szóval a kérdés az, hogy miként lehetne ezt elérni autentikusan?

(Talán többeknek is hasznos lehet)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

nem elég világos, hogy pontosan mire is gondolsz.
1. live alaklmazásra, vagy stúdióba?
2. plugin, vagy vasat szeretnél?
3. árban mit szánsz rá?
4. és a többi apróság, paraméter...

Ha stúdióban akarsz ének sáv(okat) kvázi kijavítani, arra ipari standard a Celemony Melodyne! A másik alternatíva, ami kicsit máshogyan műkodik, és plugin és vas formályában is létezik az az Antares Auto Tune. Mást nem is írok, mert ezek a legjobbak.
Ha élöben szeretnéd realtime a hangmagasságodat (pitch) valamennyire kordában tartani, amit én ismerek és komoly múltu cég terméke a tc-helicon VoiceTone Correct XT, amit viszonylag olcsón meg tudsz venni, és még csomó mindent tartalmaz (Warmt,DeEsser, Compressor és Adaptive Comp., PitchCorrection, Auto és Manual Anti Feedback...) persze sok tc-helicon más termékeiben is létezik ilyen pitch correction, nézz utána...
Ha viszont már egy kész dal, vagy kész éneksávot szeretnél kvázi "transzponálni" ott sajnos minőségromlás nélkül nem fogsz még ma sem nagy sikereket elérni, ajánlott +/- 2 hangig még viszonylag elfogadható...   bár ha tud más valaki ilyen plugint ami hatásos az egem is érdekelne. Eddig amit én próbáltam és um. túrhetők voltak az Antares pluginjai, Waves és még pár ilyen, de most hirtelen nem emlékszem a neveikre, viszon a legtobb DAW-ban van ilyen PROCESS menupont, ami általában hasonló eredményt hoz, néha még jobbat is, de a lényeg hogy ne realtime végezze, hanem a megfelelö beállításokkal, algoritmussal számolja át az audiot, bár ez pár percig eltart, de jobb minöséget ad (ez vonatkozik a timestretchelénél is, tempó-módosításra is) én nekem a Pro Tools és Cubase algoritmusai jobb ereményt hoztak mint a pluginek, remélem tudtam segíteni?

Link to comment
Share on other sites

nem elég világos, hogy pontosan mire is gondolsz.

1. live alaklmazásra, vagy stúdióba?

2. plugin, vagy vasat szeretnél?

3. árban mit szánsz rá?

4. és a többi apróság, paraméter...

Ha stúdióban akarsz ének sáv(okat) kvázi kijavítani, arra ipari standard a Celemony Melodyne! A másik alternatíva, ami kicsit máshogyan műkodik, és plugin és vas formályában is létezik az az Antares Auto Tune. Mást nem is írok, mert ezek a legjobbak.

Ha élöben szeretnéd realtime a hangmagasságodat (pitch) valamennyire kordában tartani, amit én ismerek és komoly múltu cég terméke a tc-helicon VoiceTone Correct XT, amit viszonylag olcsón meg tudsz venni, és még csomó mindent tartalmaz (Warmt,DeEsser, Compressor és Adaptive Comp., PitchCorrection, Auto és Manual Anti Feedback...) persze sok tc-helicon más termékeiben is létezik ilyen pitch correction, nézz utána...

Ha viszont már egy kész dal, vagy kész éneksávot szeretnél kvázi "transzponálni" ott sajnos minőségromlás nélkül nem fogsz még ma sem nagy sikereket elérni, ajánlott +/- 2 hangig még viszonylag elfogadható...   bár ha tud más valaki ilyen plugint ami hatásos az egem is érdekelne. Eddig amit én próbáltam és um. túrhetők voltak az Antares pluginjai, Waves és még pár ilyen, de most hirtelen nem emlékszem a neveikre, viszon a legtobb DAW-ban van ilyen PROCESS menupont, ami általában hasonló eredményt hoz, néha még jobbat is, de a lényeg hogy ne realtime végezze, hanem a megfelelö beállításokkal, algoritmussal számolja át az audiot, bár ez pár percig eltart, de jobb minöséget ad (ez vonatkozik a timestretchelénél is, tempó-módosításra is) én nekem a Pro Tools és Cubase algoritmusai jobb ereményt hoztak mint a pluginek, remélem tudtam segíteni?

Szerintem érthető, de ha nem ott a példa a linkben hogy mit szeretnék-mire irányul a kérdésem..

Erre a technikára amúgy egy egész műfaj épült ki: Chopped And Screwed

Correct Xt-t megnézem..

Azt tudom h a prootools máshogy csinálja ezt, és az leginkább elfogadható de ehhez most akkor tényleg prottolls kell?:)

elképzelhető csak elég lehangoló..

Amúgy köszi a feedet

Ja van egyi ngyenes szoftver Paul Timestretch ami elég jó motyó nemtom ismered-e..

Link to comment
Share on other sites

Szerintem ez nem jo pelda. Itt (ha jol sejtem) a hires/hirhedt Cher effect-et akartak reprodukalni de rap-re ez aztan teljesen felesleges, csak szetbarmolta a savot.

nem feltétlen. a CHER effekt ha jól tudom valami vokóderes megoldás+némi köze még tán az autotune-hoz is van..

ez szimplán csak az autentikus hangmagasság állítása lenne.

És ami a linkben van az egy Twista zene, ami remekül hordozza magán a stílus jegyeit. Erre egy egész műfaj épült és épül ki a hiphoppon belül, de manapsán a popzenékben is sokszor hallani hasonló megoldásokat. Tehát nem mondanám, hogy teljesen felsleges.

Valaki tud esetleg hardveres pitch-shifterről illetve sok különbség lehet a szoftveres változatok között?

Link to comment
Share on other sites

A real time dologhoz az Autotuneon kívül van esetleg még valamilyen korrekt alternatíva? (plugin)

Amiket eddig néztem plug-inek, azért jócskán alulmúlták, és amennyit én az Antares cuccát használnám (tehát nem sokat), lehet inkább valami olcsóbb alternatíva felé kacsintgatnék.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...