Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

steinberg ur 44 hiba


BéBé

Kérdés

Sziasztok!

Van egy steinberg ur 44-hangkártyám (egy hónapja) és két gondom, kérdésem lenne:

1. 192 kHz-es mintavételezésen nem működik a dsp insert effekt. Se magában a dsp mix programból, se cubase-ben. Amikor megvettem, még működött, aztán egyszer kiírta, hogy nem, újratelepítettem, megint jó volt, de most már nem segít. Ezzel nem tudom, hogy összefügg-e, de a send effektet nem tudom kikapcsolni, csak azt lehet a gombjával választani, hogy mix 1, vagy mix 2 kimeneteken szóljon. Ez utóbbi szertintem az elejétől igy van, lehet, hogy ez normális?

2. Nem tudom, hogy a hangkártya alapzaj-szintje normális-e. A steinberg fórumon valaki ugyanezt kérdezte, és olyan zajszinteket mondott, mint ami nálam is van. Ott egy másik fórumozó azt válaszolta, hogy ez nem normális. Én ezt kétkedve fogadom. Szertintem minden előerősítőnek van zaja...

Szóval a kérdésem, hogy a mellékelt képen látható zajszintje a kártyának normális-e, teljesen felcsvart előerősítés mellet, üres csatlakozókkal (se mikrofon, se kábel nincs badugva)? A zaj minden csatornán egyforma.

Köszönöm!

 

zajszint.jpg

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Gondoltam hozzá szólok , mert itt egy kis félreértés van.

Valójában tök mindegy melyik hangkarit nézzük ( Presonus, Roland, Focusrite, Steiberg, stb) amelyek hasonló kategóriába esnek, egyik sem tud maximumra kitekert gain mellett kevesebb zajt produkálni.

Ez egy teljesen normális jelenség, hiszen az előfok az utolsó negyedében erősít nagyot.

De nem ez határozza meg a kvalítását, hanem a fokozatosság, hogy hogyan erősít az adott állapotban.

Ez kb olyan mintha egy autó motorját 6000-7000 fordulatszámon pörgeted és fura, hogy hangos.

Csak azért írom ezeket a hasonlatokat, hogy rávilágítsak a próblémára ami nem is az.

Nyugodjatok meg, hogy a 100.000.- forintos kategóriába de még felette is ez normális jelenség.

Esetleg ha valami gond felmerül, írjatok, ha tudok segítek:)

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...