Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

DIY MIDI Keyboard


A.N.

Kérdés

Sziasztok!

Szeretnék építeni egy régi (Weltmeister Claviset) elektromos orgonából egy MIDI billentyűzetet. Ennek első lépése az, hogy fizikailag kellene felújítani a hangszert. Sajnos sok évig egy pincében porosodott, penészedett. Kívül, belül elég csúnya, a billentyűk megsárgultak, némelyik kissé nehezen mozog ... szóval van mit javítani rajta. Az lenne a kérdésem, hogy tudnátok ajánlani egy megbízható, jó hangszerjavítót aki gondosan fel tudna újítani egy ilyen régi cuccot? Csak budapesti hangszerjavítók érdekelnek!

Előre is köszönöm a segítséget!

A projektről szeretnék majd beszámolni itt is, hátha valakit érdekel. Sok szabadidőm ugyan nincs, ezért lassan fogok haladni, de remélem előbb-utóbb készen leszek.

Az első képek: a hangszer lerobbant állapotban, igaz már picit tisztogattam, legalább a penész nagy része eltűnt.

58be81550d0e8_elektromosorgona3.jpg.ae4a0d292180ed4ba7bc9e45c9bbda56.jpg58be8150dc1b0_elektromosorgona1.jpg.7b505bb797dfa1327611aa9831fecfb8.jpg58be8153c6665_elektromosorgona2.jpg.fa113b2708c58f6efb07001dd9518c34.jpgbillentyu.jpg.da7e6a204716fad2df62b36057d73389.jpg

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts


Tudod az a baj, hogy ebből a roncsból mire valaki kihoz egy valamilyen minőséget, az annyiba fog fájni, mintha 5 gyári midi billentyűt vettél volna.. :(

Ezt még esztétikailag is nagy kihívás lesz felújítani és még mindig nem midi billentyű..

 

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta Pityu:


Tudod az a baj, hogy ebből a roncsból mire valaki kihoz egy valamilyen minőséget, az annyiba fog fájni, mintha 5 gyári midi billentyűt vettél volna.. :(

Ezt még esztétikailag is nagy kihívás lesz felújítani és még mindig nem midi billentyű..

 

Az a helyzet, hogy ez a projekt nem azért született, hogy nagyon olcsón készítsek egy "profi" MIDI billentyűzetet. Már az elején tudom (tudtam), hogy ez anyagilag nem fogja megérni, de nem is azért csinálom, hogy megérje. Ennek ellenére nem akarom a gatyámat is rákölteni, de úgy gondolom, hogy egy értelmes összegből ezt fel lehet újítani. A többi része (elektronika, programozás) már "csak" hobbi. Ha úgy tetszik egy gyerekkori álom megvalósítása ez :)

Az árakról még egy gondolat. Hirtelen ránéztem a Hitspace MIDI kínálatára: a legolcsóbb 61 billentyűs MIDI keyboard 40eFt, a legdrágább kb. 210eFt. Ha a legolcsóbbal számolok és 5-el megszorzom az már túlmutat az egész projekt keretén! Ennyit az egészre nem szeretnék költeni, nemhogy a felújításra. 

Node majd meglátjuk mennyi az annyi ... :)

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 3/8/2017 at 10:31 írta viktoooo:

vegyél egy midi billentyűzetet, vedd le a burkolatát, ebből meg dobd ki ami útba van.

No és akkor hol marad a "csináld magad élvezet"? Én azért (is) csinálom ezt az egészet mert saját magam szeretnék összehozni egy használható MIDI billentyűzetet. Volt már nekem gyári (amit "véletlenül" a Hitspaceben vettem), szóval ha venni akarnék akkor vennék egyet, de nem akarok :)

Egyébként találtam egy hangszerjavítót aki egy olcsóbb gyári MIDI keyboard áráért felújítja a fenti roncsot. Már el is vitte, kíváncsi leszek az eredményre.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...