Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

E-MU XBoard el van transzponálódva


AttilaGal

Kérdés

Sziasztok!

Szeretném kérni a segítségeteket mitől lehetséges az, hogy az E-MU Xboard 49-em fél hanggal feljebb írja a midi képeket az Abletonban! Tehát egy C lenyomásánál Ciszt rajzol és így tovább, és így fekete billentyűre esnek egyes egész hangok (tehát C, vagy E és még több is)

Fogalmam sincs hogyan lehetne helyre tenni. Controll software-t is átböngésztem már, dee nem sikerült megoldanom a problémát. Nem is tudom mi lehet a gond! Ha tudnátok segíteni nagyon örülnék!

(nem lehet valahogyan resetelni az xboard-ok "agyát"???)

Köszönöm!

Attila!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Szia!

Valszeg a midi bill. beállításokban kell keresned a hibát.

-Edit

-Bal szélső bill. 'Semitone Transpose'

-Octave Transpose (+, -) gombokkal nullázod a jelenlegi értéket

-Enter

Ez egyébként le van írva a manuálban, és elég egy helyen is feltenni a kérdést...

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Szia!

Valszeg a midi bill. beállításokban kell keresned a hibát.

-Edit

-Bal szélső bill. 'Semitone Transpose'

-Octave Transpose (+, -) gombokkal nullázod a jelenlegi értéket

-Enter

Ez egyébként le van írva a manuálban, és elég egy helyen is feltenni a kérdést...

Üdv!

Szia!

Megnéztam már mielőtt ide írtam az Xboard controll szoftverben a beállításokat, de sajnos nem sikerült semmit átállítanom. Minden a helyén volt nem volt átállítva az oktave transpose opció sem. Bár az igazából egy egész ooktáv léptetésére van, nem egy hang léptetésére.

Szóval a helyzet eléggé kretén, mert ez a midi billentyűzet repül a kukába. Röhejes a dolog mert ezen tanúltam meg hallás alapján zongorázni (úgy-ahogy) és valahogy mindig éreztem hogy valami nem stimmel, de ezt nem gondoltam volna. Szerintem simán arról van szó, hogy gyári hibás a cucc, csak mivel nekem nem volt viszonyítási alapom így nem tudtam hogy valami nem stimmel. Az pedig felsem tűnt soha hogy a DAW szoftver amiben zenélek fél hanggal feljebb írja a midi képeket. És nemrégen volt nálam egy gitáros srác aki azonnal mondta, hogy hú vazze valami nem jó mert te sima fehét billeket nyomkodsz és fiszt meg ciszt játszik a rendszer. Tehát így jöttem rá hogy vaami nem oké. Tök röhejes ezt eláírom, nade nem értem hogyan lehetséges ilyen? már megcsináltam az USB Midi eszköz firmware szoftver frissítését is természetesen és írtam az E-MU nak is dee nem kaptam választ. Szerintem repül a kukába a cucc és átkozom azt a napot amikor ezt a sz_rt megvettem. Nem értem miért nem lehet reset-elni az egész midi bill agyát!

Egy Akai MPC25 lesz a vége szerintem.

Link to comment
Share on other sites

mielőtt kukába dobnád, inkább add nekem!

Egyébként ha más nem szerintem az ableton-ben van biztosan midi transport funkció, amivel el lehet tologatni a hangokat. Szóval ha hardveresen nem is, de szoftveresen biztosan meg lehet oldani a problémát. Például macen van a Midi patchbay nevű ingyenes szoftver, amivel ezt a problémát meg is lehet oldni! :)

Szóval ha mégis kidobnád, inkább add nekem, én tudnám használni! :)

Link to comment
Share on other sites

Az Octave Transpose valóban oktáv léptetésre valók... de odaírtam még két lépést előtte...

-A kijelző alatt közvetlenül 'Edit' gomb megnyom (Ekkor a kijelző kiírja 'SELECT')

-Ezután a jobb szélen levő bill. lenyom (Semitone Transpose van főlé írva)

Itt valszeg nem 0 lesz az értéked, no ezt kell nulláznod az 'Octave Transponse' gombbal, attól függően hogy felfelé vagy lefelé van eltolva az egész.

És ha netán tényleg gyárhibás lenne a cucc (amit erősen kétlek), a föntebb írt módon be tudod állítani hogy C lenyomásakor C-t játsszon le.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...