Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

E-MU Command Station


Fanta

Kérdés

Sziasztok,

reménykedek hogy nem én vagyok az egyetlen tulajdonos

Van még valakinek CS-e?

Nekem XL7 em van

ezekkel ROM-okkal:

XL-2 a gyári

Protean Drumz

Proteus Composer

World Expedition (Planet Earth)

Számomra az egyik legbrutálabb Groovebox workstation.

Talán vetekszik a Machinedrummal, ami ugye sokkal frissebb termék mint ez.

sajna pár gomb eléggé kész van, de akkor is imádom, ...

dubstep, glitch, dnb re tökéletes acél....

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Volt belőle pár eladás.

Nekem van Orbit 3.

A másikra: PCM gépeknek is lehet csúnya nagy basszusuk, itt nincs ilyen kitétel, hogy csak az analóg vághat agyon. És akkor még nem beszéltünk a hibridekről, pl.

Negatív. Az EMU ultrákkal lehetett olyan flasht írni, amit bele lehetett rakni a Proteus 2000 szériás cuccokba. Az EMU Ultra NEM olvasta a Proteus kártyákat. Az Ultráknak lehetett viszont E-Synth kártyája, ami persze nem Protkó kompatibilis.

Kedves Mester! Kedves EMU user! Nagy tiszteletben álló EMU dealer! Mr. A/D!

Szeretném hívatalosan felhívni figyelmed hogy a CommandStation témakörben évekre visszamenőleg a tájékozottságod nem fedi a valóságot, mivel anno azt mondottad volt (írottad volt valahol az ős absolute.hu/fórum mélyén) hogy a CS-be 2db bővítő hely van, ebből 1 a gyári ROM-ot tartalmazza.

Ez ellen itt az EMU siteján a hívatalos cáfolat, ad#1 http://goo.gl/mxbkh

Ad#2 színtén téves információ, hogy az E-Ultrák nem kezelik a P2k bővítőket, helyesebben a Flash-ROM-okat, vagyis igenis lehet bennük olyat írni!!! Egyedül a gyári sima ROM-okat nem tudja kijátszani, de azt hiszem slotból-slotra tud Flash-re másolni tartalmat belőlük!

Kérjük az Emu userek tekintetében erről és másról jobban tájékozódj, mivel felelősségteljes EMU terjesztők vagytok! Thanx!

"** Important Note -The 32MB Flash Rom requires an Ultra Sampler to author sounds."

http://goo.gl/zW7jn

Ergo az E-synth boardot fix nem kezelik a P2k modulok, az Audity :) 2000 modulukba viszont voltak ilyen bővítők. Én egy Extrem Lead boardot akartam egyszer a P2000-embe vásárolni, akkor jöttünk rá, hogy az csak az Audityba jó, Proteus 2000-be stb nem! Viszont más számozással a P2000-hez is megjelent ez a board, E-synth viszont nem! (tájékozódj!)

Link to comment
Share on other sites

mintha nem lenne felhőtlen a kapcsolatotok "Mr. A/D" val:)

nade a védelmében azért elmondanám:

ezek a cuccok elég rég kint vannak, és igazán most kezdenek átcsusszanni a legendás hangszerek közé

azóta már kiadtak egy csomó frissítést, sok user kitudja miket próbált már rá-beledugni a slotjaikba

(én is személy szerint)

Ezeket az infókat követni kissé nehéz, és valóban nekem is voltak vitáim A/D-val ezzel kapcsolatban

Sajnos pontosan ez a helyzet.

Ettől függetlenül Audity tévedésben van azzal kapcs, hogy én mivel vagyok tévedésben. Az összes mondandója a postjában eddig az, hogy szerinte lehet flash-t másolni Ultrával, de ezt még meg kellene mutatnia neki, mert szerintem ez tévedés. (ő is az "azt hiszem" kifejezést használta).

Tisztázzuk: a Proteus ROM-oknak hívjuk azokat a ROM-okat, amiket a Proteusokhoz gyártottak. Én úgy tudom, hogy a P2K ROM-ok Ultrába NEM rakhatók bele. Voltak ugyanazokból a hangszínekből ROM-ok Ultrákhoz, de azok meg nem mentek bele P2K-ba, és nem is voltak tökéletesen azonosak (pl. Beat Mode?). Ultrákkal viszont lehetett P2K-hoz Flasht írni. (amúgy szép is lenne, ha az emberek házilag tudták volna írni a bővítőkártyák hangjait)

Sajnos nincs az EMUnál olyan ember már, aki ezügyben tudna supportálni, nekem meg a memóriám már ezen a távon nem az igazi (1999-ben, tehát 12 éve gyártották ezeket!). Support ügyben annyi van, hogy az E-Museumunkban :) megvan pár gép, amit rendelkezésre tudok bocsátani szervíz célokra vagy kipróbálni ezt-azt. Ezt gondolom supportnak ilyen idős berendezésekhez.

A FAT32-re ezek szerint rosszul emlékeztem, mondom, nem ma volt mikor én ezt használtam napi szinten. Nem lehetséges hogy a FAT32 support csak később volt? Na mindegy, örülök hogy megy!

Link to comment
Share on other sites

Én úgy tudom, hogy a P2K ROM-ok Ultrába NEM rakhatók bele.

Erről kár vitázni, mert akinek van ez is, az is, ki tudja próbálni. Ergo a P2k-ban is lehetett slotról-slotra tartalmat másolni, s mint írtam ez az Ultra szériás samplereknél is lehetséges szerintem (check it*), egyedul ezen fix Proteus Romokat nem tudja megszólaltatni. Ez egy védelem belsőleg szoftveresen marketing okokból, hogy nehogy már modul megvásárlása nélkül is, samplerrel tudjon valaki P-Romokon muzsikálni. Az E-synth rom meg nem érte el a P2000 Composer sound setjének színvonalát, így értelmetlen is felhozni. Az Orbit, Planet Phatt, Vintage Keys cuccuk zúzott a maga műfajában, később az Orbit 3 és társai, de a többi csak szép próbálkozás volt előtte is. (pl. Carnaval nevű latin moduljuk, vagy a Planet Earth, E-synth...)

Voltak ugyanazokból a hangszínekből ROM-ok Ultrákhoz

Összesen 2db: E-synth ROM és az Orbit+Phatt mix Rom, AudityXtreme_640.jpghttp://goo.gl/Ef1Ro mindkettő 16MB, amit bekapcsolva levette az EIV samplerek látható Ram memóriáját felére! Több Rom nem jött ki samplerekhez, viszont az Audity 2000 technikailag a samplerek alapjaihoz volt felépítve, ezért is kezelte e két Romot. A későbbi P2000 vonal már technikailag más fejlesztés volt (CPU, alaplap stb.) Ezért nem kajálták a régi bővítőket.

Sajnos nincs az EMUnál olyan ember már, aki ezügyben tudna supportálni

Csak a www.emu.com/support oldalt kell keresni és 24-48 órán belül készségesen válaszolnak bárminemű kérdésre régi cuccokkal kapcsolatban is, nem egyszer volt rá példa. Persze előtte a FAQ-jukban nem árt bogarászni. Ezen kívül a net tele Emu userekkel és fórumokkal, ahol színtén sok hasznos infó van. Példának okáért:

http://www.synthzone.com/emu.htm

http://www.gillescoudert.com/Emulator%20samplers.htm

Link to comment
Share on other sites

"első dolgom volt h kipróbáltam a ROM-okat

az E5000U ban..........."

túl sok a pont? vagyinkább kevés

Az uccsó előtti 2005 januári 4.7 béta-béta EOS-t nagyon gyorsan törölte az E-mu vajh miért?

DC++ on még ott kering hajrá

hotelsinus:

régen láttam hirdetni a HS oldalon egy bekrepált CS-t át kellene nyálaznod a régebbi hirdetéseket lehet h megvan a cucc a kollégának

Link to comment
Share on other sites

Erről kár vitázni, mert akinek van ez is, az is, ki tudja próbálni. Ergo a P2k-ban is lehetett slotról-slotra tartalmat másolni, s mint írtam ez az Ultra szériás samplereknél is lehetséges szerintem (check it*), egyedul ezen fix Proteus Romokat nem tudja megszólaltatni.

Remek. Nekem pont van mindegyik. Szóval hogy kell másolni ? Mert pont ez volt a kérdés, amin megy a vita, a többi csak sallang. A romokkal kapcsolatban úgy emlékszem, ahogy Leslie írta, de lehet, hogy mindketten tévedünk.

Rágugliztam, tényleg azt írják, hogy az Ultrába bele lehet tenni a Romokat, ugyanakkor ha hihetünk a fórumozóknak, a preset adatok nem mennek át, csak a nyers minták. Ha erről azért nem tudtam, mert hivatalosan nem támogatták, vagy nem így tervezték, akkor sorry. Ha a romokat lehet másolni, azzal ugyanez a helyzet. Itt fejtik ezt meg pölö.

Csak a www.emu.com/support oldalt kell keresni és 24-48 órán belül készségesen válaszolnak bárminemű kérdésre régi cuccokkal kapcsolatban is, nem egyszer volt rá példa. Persze előtte a FAQ-jukban nem árt bogarászni. Ezen kívül a net tele Emu userekkel és fórumokkal, ahol színtén sok hasznos infó van. Példának okáért:

http://www.synthzone.com/emu.htm

http://www.gillescoudert.com/Emulator%20samplers.htm

A fórumok nagyon jók, de biztosíthatok mindenkit, hogy személy szerint se az EMU szervíze, sem a supportja nem a régi tagokból áll. Vannak kérdések, amit nem tudnak megugatni, és én főleg ezzel találkoztam mostanában, minthogy E4 előtti vintage samplereket restauráltam jó sokat ebben az évben. Az infók használhatóbb részét én is a kommunitikből tudom, meg amire még emlékszem....

Link to comment
Share on other sites

Szóval hogy kell másolni ? Mert pont ez volt a kérdés...

Veszed a P2k szériás modulod, ha nincs bekapcsolva, bekapcsolod. B):D

Save/Copy gomb -> Duplicate Slot # Flash és Copy User Bank To Flash menük. De ezt magad is megtalálhattad volna gépkönyv nélkül.

A samplerekben meg ki kell próbálni, megkeresni hol van ilyesmi. Ezer éve eladtam már őket, ráadásul akkor sem érintett hogy Flash Ramokat írjak-másoljak lévén csillagászati ára volt akkor is a user Flash paneleknek. 3x annyi mint a normál P-Romoknak, de ezt úgyis tudjátok...

ugyanakkor ha hihetünk a fórumozóknak...

Szerintem jobb a hívatalos Emu supportnak hinni, oda nem írnak hülyeséget

Az hogy nincs a régi support csapat, nem jelenti azt hogy sültbolondokat fizetnek napi 8-ban, de még az is messze dícséretes ha egyáltalán hajlandóak 20 éves rég nem támogatott cuccokról tájékoztatni. Inkább az az irreális ha valaki pl egy Emulator II kérdéssel zargatja őket. Azóta 3x átalakultak és egyszer meg felvásárolták őket... :)

Link to comment
Share on other sites

Veszed a P2k szériás modulod, ha nincs bekapcsolva, bekapcsolod. B):D

Save/Copy gomb -> Duplicate Slot # Flash és Copy User Bank To Flash menük. De ezt magad is megtalálhattad volna gépkönyv nélkül.

A samplerekben meg ki kell próbálni, megkeresni hol van ilyesmi. Ezer éve eladtam már őket, ráadásul akkor sem érintett hogy Flash Ramokat írjak-másoljak lévén csillagászati ára volt akkor is a user Flash paneleknek. 3x annyi mint a normál P-Romoknak, de ezt úgyis tudjátok...

Gratulálok, ott volt a link is kattintásra készen hozzá. :)

"** Important Note -The 32MB Flash Rom requires an Ultra Sampler to author sounds."

http://goo.gl/zW7jn

Láttam a linket, de szerintem ez nem azt jelenti, ezért is kérdeztem.

Az E-Mu a "to author sounds"-ot arra érti, hogy Ultrával írsz egy flasht hangokkal. Te meg azt állítod ha jól értem, hogy ez a funkció a ROM-okat lemásolja. De a gépkönyv azt írja, hogy ez flasht másol flashre. Mégpedig EOS samplerrel írt flash-t bír lemásolni. Én fenntartom, hogy ez ROM-ot nem fog lemásolni. Hol van tehát az, ami leírja, hogy ROM-ról fog másolat készülni? Hogy is van ez?

Inkább az az irreális ha valaki pl egy Emulator II kérdéssel zargatja őket.

Meg gondolom azért, mert én tettem.

Link to comment
Share on other sites

Az E-Mu a "to author sounds"-ot arra érti, hogy Ultrával írsz egy flasht hangokkal. Te meg azt állítod ha jól értem, hogy ez a funkció a ROM-okat lemásolja. De a gépkönyv azt írja, hogy ez flasht másol flashre. Mégpedig EOS samplerrel írt flash-t bír lemásolni. Én fenntartom, hogy ez ROM-ot nem fog lemásolni. Hol van tehát az, ami leírja, hogy ROM-ról fog másolat készülni? Hogy is van ez?

Nos ez úgy van, hogy ugye ami tuti biztos, hogy P2k modulokban megy a Flash board klónozás, renaming ect. Akár gyári P-Romokat is át tud Flashre másolni.

A samplerbe BELE LEHET TENNI a Flasht, mint később írtad ezt te is...

Gondolom a saját bankját aki olyan szerencse fia hogy rendelkezik ilyen méregdrága Flash board-dal, a samplere memóriájából írja a Flash-re. Ergo az kizárt hogy P-Ramot a sampler oda betöltsön, de az nem elképzelhetetlen, hogy fly mode tud klónozni ő is P-Ramot Flash-re! Ezt próbáld ki ha mindened megvan hozzá mint írod. (asszem azonban ez így 2011 derekán keveseket érint már, max lesliet)

Mellesleg boldogabb ember lennék másokkal együtt én is 1 Custom Proteus modullal + benne 2-3 Flash board, mert akkor bizony még egy mai szemmel sem elavult engine-nel megáldott kis géppel lehetne nyargalászni bárhova a jóval "kockább" sampler helyett, ráadásul sample loading nélkül!

A sors iróniája hogy pont a cég profilváltása előtt adták ki ezeket a drága jó szerkezeteket, így ezért is kevés van belőle a piacon (Custom+Flash)

Meg gondolom azért, mert én tettem.

Ne azt gondold, hanem hogy pl egy Roland hívatalosan azt válaszolná neked: "sajnos ilyen régi termékükkel kapcsolatban nem áll módjukban segíteni, megszűnt a támogatása..."

Link to comment
Share on other sites

Nos ez úgy van, hogy ugye ami tuti biztos, hogy P2k modulokban megy a Flash board klónozás, renaming ect. Akár gyári P-Romokat is át tud Flashre másolni.

Nos úgy tűnik, ez igaz is meg nem is. A gépkönyv azt írja:

This is a special purpose function to be used with the Flash sound authoring feature. Flash Sound SIMMs created on an EOS Ultra sampler can be used as a custom Proteus 2000 bank. Presets are then created in a User bank. When the bank of presets is finished, it can be copied, using this function, to the Flash SIMM. Flash SIMMs contain two separate memory locations. One of these memories contains the sound samples and the other memory can hold four banks of 128 presets.

Ez azt jelenti, amit mondtam is: EOS sampler által gyártott flasht tud csak kopizni. Tehát a saját hangjaidat.

This utility allows you to duplicate Flash SIMMs using Proteus 2000. Both Sound and Preset data is copied when a Flash SIMM is duplicated. A factory sound SIMM cannot be copied using this utility.
Ez pedig explicit hivatkozás arra, hogy a gyári kártyákat nem tudja másolni. Ez a válasz a vitaindítóra.

Ergo az kizárt hogy P-Ramot a sampler oda betöltsön, de az nem elképzelhetetlen, hogy fly mode tud klónozni ő is P-Ramot Flash-re!

Szerintem nem tud, csak játszik belőle. És csak nyers mintát, ahogy a fórumokon írták is.

Olyan nagy újdonságot tehát nem tudtunk meg eddig. Ott tartunk, amit G.T. írt, meg teoretikusan elvitazkoztunk a flashek gyártásáról.

Ezt az összegzést javítani fogom, ha véletlenül valamit félreértettem, de most ezt tudjuk, és ez elég jól korrelál ahhoz, amit legelőször is írtunk (és amit én eddig is tudtam, lásd ős-termékleírás az absolute.hu-n, ami tőlem származik)

1) Az ULTRA (EOS) E-Mu samplerek olvassák a Proteus 2000-féle romokat, pl. az Orbit 3-as ROM-ját (9084, Techno Synth Construction Yard, az Orbit 3 sztenderd bangka pölö).

De, a sampler ebből csak a nyers mintákat látja. Programok és Beats Mode felejtős. Én ezt sose próbáltam, csak fórumon olvastam, hivatalos infóm nincs róla.

2) Az ULTRA (EOS) E-Mu samplerekhez készültek dedikált ROMok, ezeket viszont a Proteusok nem olvassák, és a gyári számuk is más. Ezt írta Leslie is, és erre mondtam, hogy szerintem is így van.

Kódok itt.. A 6871-es modul 16MB, 500 preset ömlesztve. A 9084-es modul 32 MB, és az Orbitban volt még a 9063-as modul, a Beat Garden 32MB szintén. Ez egyértelműsíti azt, hogy az Ultrák nem lettek felkészítve Proteus ROM-ok fogadására, és szigorú értelembe véve nem azokat a hangokat kapjuk.

3) Az ULTRA (EOS) E-Mu samplerek képesek olyan flash-t írni (úgymond "authorizálni", melyeket a Proteusok elolvasnak, és romplerként tudnak használni.

4) A Proteus 2000-es modulok képesek kopizni az így készült flash romokat, de NEM tudják másolni a gyáriakat.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...