Jump to content
Ménemszól.hu

Megjelent az NI Kontakt igazi ellenfele: MOTU Mach Five 3.0 szoftver sampler


gorgo73

Recommended Posts

A MOTU újratervezte sampler szoftverét és állítja: a Mach Five 3.0 ellenfél nélkül áll majd a piacon.

motu_mach53_box.jpg

Főbb jellemzők:

- 45 GB hangkönyvtár mellékelve, loop-ok, phrase-ek, hangszínek, Multi-sample hangszerek, továbbfejlesztett script-ekkel,

- áttekinthető kezelői felület, egyszerű editálás- egy ablakban állíthatjuk a betöltött hangszerek, loop-ok, a szintézis és az FX paramétereit

- Korlátlan layer használat:

Az ultrarealisztikus multi-sample hangszerek és a script-eknek köszönhetően a dinamikus játéktechnika a hangszínek kicsavarásának végtelen lehetőségét biztosítja a sound design terén

- IRCAM technológia:

A legfejlettebb time-stretch, pitch-shift és granular szintézis algoritmusok használata

- Közvetlenül olvassa az összes ismert hardver/szoftver sampler formátumát

- Grafikus keverőpult tolópotikkal, FX inzert pontokkal, korlátlan számú audió csatorna létrehozása

- 47 különböző effekt ( konvolúciós zengetővel ), kötetlen összekapcsolási architektúrával

- Összetett, mégis könnyen kezelhető moduláris szintézis, 11 különböző hangforrással, flexibilis modulációs kapcsolási lehetőségek

- Full képernyős editálás, mely megkönnyíti a minták szerkesztését, az automatizálás és a modulációs paraméterek kijelölését, hozzárendelését

- Végtelen számú Part-ok létrehozásának lehetősége egy hangszínen belül:

kombinálhatunk akár hangszereket és tempóhoz szinkronizált loop-okat vagy egymásra pakolhatunk szintetizált és hangminta alapú layer-eket is.

-A kiváló hangminőségéről nemzetközileg is elismert harmadik generációs UVI motor alkalmazása

- Surround hangrendszerek támogatása, akár 7.1-ig

- Képes többcsatornás HD audió kezelésére, 32bit/192 kHz-es felbontásig, mindezt automatikusan

kezeli

- Összesen 17 sztereó kimenet párt választhatunk

- Disk streaming technológia, mely meggyorsítja a betöltést és takarékoskodik a RAM-mal

- Multi sample import, intelligens mapping

- Drag and drop - elég csak az ablakba húzni file-okat, loop-okat, hangmintákat

- Korlátlan számú polifónia, ultra-alacsony Latency mellett

- MacOS-X ( 10.5 és felette ) és Windows 7/Vista oprendszereken fut

- iLok védelem

- Ára: $495, a Mach Five 1 és 2 regisztrált felhaszhálóinak az upgrade ár: $195

Mindezekről részletesebben : MOTU Mach Five 3.0

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a Kontakt ereje nem a saját 43GB library-jében rejlik, hanem mert az engine-jén alapul rengeteg világsikert elért 3rd party library, SSD, audiobro, projectsam, ( EWQL ( nem a play engine) és még millió másik zongora, vagy world library készlet. Ezeket is kezelni tudja? én Mach-ra nem láttam még 3rd party library-t:)

Link to comment
Share on other sites

azért az UVI-s alapokon nyugszik már pár 3rd party dolog (ők készítik az M5v3-t), az "ősidőktől" kezdve, hiszen például a Spectrasonics is anno őket licenszelte a Stylus-hoz és az Atmosphere-hez éd Mach5 engine-re is voltak külsős fejlesztések. nyilván az M5v3 annyira új, hogy még nincsenek hozzá kint ilyen termékek (hacsak azt a bizonyos 43 gigabájtot nem tekintjük annak), de az EW-vel ellentétben ők teljesen nyitottak a külső fejlesztők felé, így nagy lehetőség van ebben a platformban.

mindenesetre szerintem sem az alap járulékos hanganyagok döntik el egy szoftveres sampler potenciálját, ezért sem versenytárs egy Independence, Structure és hasonlók a Kontakt számára. az M5v3 a Kontakt óta az első, amire fejlesztőként is azt mondom, hogy ez alá én is fejlesztenék (jó, a Play is ilyen volt, csak az nem licenszelhető :) ), de óriási kérdés még, hogy valós szituációkban hogyan teljesít a rendszer. hamarosan kiderül :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...