Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

M-AUDIO AUDIOPHILE FIREWIRE nem működik


Careesh

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Letöltötted a legfrissebb drivert?

Esetleg még az lehet, hogy a Windowst nem kapcsoltad ki, csak alvó módba ment, és a visszatéréskor nem kapcsolta vissza a FireWire portot - vagy a kártyát.

Ha villognak a ledek, az azt jelenti, hogy nem inicializálta a driver a kártyát. Tipikusan ez volt a jelenség, amikor a Lionra telepítettem. Az új OSX driver update-elte a firmware-t is, ezt viszont csak akkor teszi meg, ha rendszerindításkor be van kapcsolva a kártya. Miután ez megtörtént, simán ment Lion alatt, előtte viszont csak villogott.

Szerintem

- töltsd le a legfrissebb Win7 X64 drivert

- telepítés után kapcsold ki a gépet és a kártyát is (power off)

- kapcsold be a kártyát, várj 10 mp-et, kapcsold be a gépet.

Link to comment
Share on other sites

Mindent megcsináltam ahogyan leírtad + még újraraktam a rendszert is és semmi változás!

Nekem még az a gyanús hogy sehol nem találom az fw bootloader fájlt!

Lehet hogy semmi köze hozzá de mintha a régebbi drivernél lett volna olyan!

Ez alapján én azt mondanám, hogy a kártya a rossz...

Még egy dolog jutott eszembe: a tápot ugye nem használod, ha asztali PC-n, normál FW portba dugod?

Ja, még valami: az eszközkezelőben látszik valamiképpen? (ismeretlen eszköz, esetleg M-Audio Firewire Audiophile hangkártya...)

Ha esetleg mint M-Audio FW látszik, akkor célszerű lehet úgy eltávolítani, hogy a meghajtó programot is törölje az eltávolítás. (Check box beklikk), majd újrarakni a drivert (kikapcsolt M-Audio mellett, utána gép kikapcs, kártya bekapcs, gép bekapcs...). Nincs több ötletem...

Link to comment
Share on other sites

Nem használom a tápot, sosem használtam. Kellene?

Eszközkezelőben nem látszik, tehát nem ismeri fel!

Holnap megpróbálom egy másik gépen is , ha ott sem megy akkor meghalt szerintem :(

A tápot nem kell használni (sőt, szerintem nem is szabad), ha asztali gépen használod a kártyát, amitől az FW-n keresztül kap tápot.

Ha nem látja az eszközkezelő, akkor két eset lehetséges: vagy a géped FW portja rossz, vagy a hangkártya. Szerintem próbálj ki valami teljesen más FW eszközt is a gépeden.

(Esetleg nincs a BIOSban kikapcsolva az FW port? Nem tudom, hogy ki lehet-e, de ha igen, megtréfálhat...)

Link to comment
Share on other sites

Sikerült!!!

Nem a kártya rossza hanem az alaplapi firewire halt meg!

Betettem egy másik gépbe és ott azonnal ment!

Kaptam egy PCi-os firewire kártyát betettem a gépembe és azonnal müxik a kicsike! :)

Köszönöm mindenkinek a segítséget, főleg neked Bendi sokat segítettél nekem köszönöm !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...