Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

nord lead 3


monomatyi

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Ez annyira jó NL3-nak, hogy szerintem nem is az. De minimum, hogy nem 1 szimpla patch (több layer). Hogyha a srác ennyire élő sound-ot kihozott abból a minimális FM(szerű valami)ből, ami az NL3-ban van, akkor tényleg zseni. Zsenik meg ugyan léteznek, de ez szerintem G2 ha már ragaszkodunk ahhoz hogy Nord, és azon belül sem feltétlenül FM, de ugye NL3-ban vagy SM (FM) vagy mezei dualOSC VA.

Kerestem a SoundCloudon valami kis utalást arra, hogy ez NL3 patch lenne, de nem találtam, leszámítva a tényt, miszerint a fazon mögött egy NL3as van az avatar fotón.

Lehet, hogy csúnya dolog ennyire szkeptikusnak lenni, de ha valami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, akkor az általában nem is igaz.

Persze bizonyítékkal meggyőzhető vagyok, de a kalapomat majd csak azután fogom megenni, miután a bizonyíték napvilágra került.

Link to comment
Share on other sites

Az NL3 oszci szekciója elég szofisztikált (re FM: FM /dFM is van) van, torzító, filtermod, és a két oszcillátornál "shape", ami emlékezetem szerint túlmutatott a pw-n. Ez mind hagyján, de a szűrője multirezó. Én simán elhiszem, hogy ez egy NL3 patch, Modularra is hallottam már hasonlót. (az alsó hangoknál jól hallani is hogy szintetikus)

Link to comment
Share on other sites

Az NL3 oszci szekciója elég szofisztikált (re FM: FM /dFM is van) van, torzító, filtermod, és a két oszcillátornál "shape", ami emlékezetem szerint túlmutatott a pw-n. Ez mind hagyján, de a szűrője multirezó.

Ja, ez tiszta sor, és az is rendben hogy a jó routingnak meg igen kiforrott lehetőségeknek köszönhetően lehetséges, hogy ez egy NL3 patch. Mint írtam bizonyíték esetén meg is eszem a kalapom, de előtte megemelem a patch-et összehozó zseninek (vagy inkább őrültnek. :D )

Modularra is hallottam már hasonlót. (az alsó hangoknál jól hallani is hogy szintetikus)

Na, ezaz, G2-re én is hallottam már pár hasonlót, de ott azért a lehetőségek tárháza kicsit tágasabb ugyebár, és ott sem volt egyik sem egy egyszerű patch.

mindezek ellenére nem zárkózom el attól, hogy ez valóban NL3, mindösszesen szkeptikus vagyok. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja, ez tiszta sor, és az is rendben hogy a jó routingnak meg igen kiforrott lehetőségeknek köszönhetően lehetséges, hogy ez egy NL3 patch. Mint írtam bizonyíték esetén meg is eszem a kalapom, de előtte megemelem a patch-et összehozó zseninek (vagy inkább őrültnek. :D )

Na, ezaz, G2-re én is hallottam már pár hasonlót, de ott azért a lehetőségek tárháza kicsit tágasabb ugyebár, és ott sem volt egyik sem egy egyszerű patch.

Mindezek ellenére nem zárkózom el attól, hogy ez valóban NL3, mindösszesen szkeptikus vagyok. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...