Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

DSI szintik ugy szolnak, mintha virtual analogok lennenk (?)


void

Kérdés

Hali!

Mielott habzo szajjal keresztre feszitenetek, az erdekelne igazabol, hogy van-e meg olyan rajtam kivul, aki probalta pl a Mopho es Tetr4 szintiket es ugy erezte, hogy hallott mar VA szintit analogabbul szolni ezeknel?

Reszemrol a DSI szintiknel altalanossagban volt egy ilyen erzes, amikor demokat hallottam, aztan kiprobaltam egyiket-masikat es tovabbra is fennall ez a dolog.

Vegigmentem az evek soran a VSTi-> vas VA -> real analog evolucion es persze markansan ereztem a minosegbeli ugrast egy szoftszinti es a nord modularom, aztan a modularom es az SE-1-em kozott, aztan jott meg tobb analog (jp4, ms-20) es pont abban az idoben jottek ki ezek a DSI "csodak" es sokan voltak hasra esve toluk.. Az evolvert nem probaltam szemelyesen sajnos es a demok nagy resze amit hallottam fossa van effektezve, de gyakorlatilag akarhanyszor hallottam barmilyen DSI szintit, az esetek 80 szazalekaban az volt az erzesem, hogy egy nord-dal ennel analogabb hangzast lehet csinalni. Mitol lehet ez vajon? Az alkatreszek minosege, vagy a design miatt? Ha jol tudom az eredeti Prophet-ben SSM filterek voltak, talan az osszes uj szintiben is hasonlo design talalhato, az Emax-omban is SSM filterek vannak (SSM2047) es az en fulemnek ezek a legkevesbe karakteres analog szurok azok kozul, amiket eddig hallottam, talan ez is jatszik!

Kivancsi vagyok a velemenyekre! Koszi!

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 77
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

A negyedik hangrol szolo elso szekvencianak pont egy jo kis jp4 beutese van! Erdekes, ebben is elvileg SEM-jellegu filter lenne? Mert az SE-1 -ben kozel sem szolt igy, bar lehet, hogy ott csak az egy gombnyomasra moog ladderre kapcsolhatosag miatt erzodott gyengusznak.

De persze ez csak egy youtube demo, szoval ennyi erovel reason vsti is lehet..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...