Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Midi üzenetek?


FLman

Kérdés

Sziasztok! nekem olyan kérdésem lenne,hogy FL Studioban amikor egy vst nek rányomok arra hogy Bowse preset bal felső sarokban kijön alsita ugye ahol be lehet állítani a midi billentyűnek hogy melyik gomb vagy poti mit csináljon,nos vannak ott olyan dolgok hogy pl Modulation wheel azt tudom hogy a hajlítókar,de a többit nem tom.

Leírnák párat aki tudja mi mire jó az írja már le köszönöm! :)

Bank select MSB

Breath Controller

Foot Controller

Expression Controller

General Purpose controller 1

Data entry LSB

Portamento Control

a midi billentyűmön is van Bank MSN meg LSB az mi lehet? aki segít nekem az kap egy jóféle vst-t :)

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Sziasztok!

Profit keresek aki tudna segíteni. Egy kiállításban készítünk akusztikus installációt.

Mozgásérzékelők jeleit alakítottuk át midi jelekké (10 db) Az Ableton szemplerét szeretném vezérelni a jelekkel. A szoftver látja a midi üzenetet, de nem tudok kapcsolni utasítást a midi jel mellé. Tehát, azt szeretnénk, hogy aki belemegy a mozgásérzékelők látómezejébe az megszólaltat egy-egy hangot az Ableton szemplerében.

Előre is kössz a segítséget!

Én ugyan nem Abletonozok de normál esetben egy note on midi üzire mindenképp szükség van sztem. Nem tudom részleteiben mit hogy oldanátok meg (pl bemegy egy kövér ember és egy dörmögő dallamot játszik, egy kisgyereknek meg mondjuk a süsü a sárkányt stb...), de én felvennék szekiben valamit és a play funkciót használnám mint távvezérlés. Bár ha már a midi átalakításáig is eljutottatok hardverileg innen nem nagy kaland ezt is megoldani csak tudni kéne mijen midi üzenetet állít elő a mozg.szenzor.
Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!
Profit keresek aki tudna segíteni. Egy kiállításban készítünk akusztikus installációt.
Mozgásérzékelők jeleit alakítottuk át midi jelekké (10 db) Az Ableton szemplerét szeretném vezérelni a jelekkel. A szoftver látja a midi üzenetet, de nem tudok kapcsolni utasítást a midi jel mellé. Tehát, azt szeretnénk, hogy aki belemegy a mozgásérzékelők látómezejébe az megszólaltat egy-egy hangot az Ableton szemplerében.
Előre is kössz a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok. Teljesen kezdő és amatőr vagyok. Vettem egy Midistart 3 keyboardot. USB-vel csatlakoztattam a számitógéphez. Letöltöttem hozzá a Sampletude Prox silver (MAGIX) programot. Végigbogarásztam a 800 oldalas használati utasitást. De nem szól...én nem akarok komponálni, csak egyszerű zongoradarabokat lejátszani rajta. Úgy tűnik, hogy látja a  HUa Xing nevű  hangvezérlőt és amikor telepitette az usb drivert.

Link to comment
Share on other sites

Ha tényleg az a fos usbmidi kábeled van akkor még lehet, hogy van esély. Én is vettem egyet anno, de nem használom. Pl. A nord modular programozàsára használhatatlan volt, ja és még audio brummot is okozott egyszer. Ennyit az opto leválasztó minőségéről... Szóval a prophetet ami valszeg érzékeny jószág inkább màson keresztül vezéreld·

Link to comment
Share on other sites

Első körben ki kellene zárni, hogy az usb-s midi interface-el nincs semmi gond. Egy akármilyen másik midis szinti/hangmodul nincs a közelben amivel ki tudnád próbálni? Vagy "b" lehetőség, hogy kölcsönkérsz valakitől egy midi billentyűzetet és azzal megpróbálod hajtani a prophet-et. Ennyiből ki fog derülni, hogy a prophet a hibás vagy a midi kábeled.

De ami a legvalószínűbb, hogy tényleg ennyire gyatra a midi implementációja a prophet-nek. Az újab firmware-ek biztos annyira selejtek, hogy nem érné meg az update?

Ezekre a konkrét kínai midi kábelekre millió helyen olvasható panasz, ill. hogy vagy működik vagy nem. Sztem érdemes egy normális tyúkbelet beszerezni.

Link to comment
Share on other sites

Első körben ki kellene zárni, hogy az usb-s midi interface-el nincs semmi gond. Egy akármilyen másik midis szinti/hangmodul nincs a közelben amivel ki tudnád próbálni? Vagy "b" lehetőség, hogy kölcsönkérsz valakitől egy midi billentyűzetet és azzal megpróbálod hajtani a prophet-et. Ennyiből ki fog derülni, hogy a prophet a hibás vagy a midi kábeled.

De ami a legvalószínűbb, hogy tényleg ennyire gyatra a midi implementációja a prophet-nek. Az újab firmware-ek biztos annyira selejtek, hogy nem érné meg az update?

Link to comment
Share on other sites

OK. igazad van.

Szoval, Prophet 600-ba kuldok midi jelet (olyat amit en csinaltam nincs benne mas MIDI .Ezzel a kabellel (Ableton 8 es 9-ben is probaltam).

http://www.ebay.co.uk/itm/261363306068?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

Ezt a 2 midi hangjegyet meg lejatssza, de ha egy kis kockaval beljebb rakom a felsot, mar csak az also hangjegyet jatssza le a szinti. 

 

K_perny_fot_2014_03_29_13_57_20.png
 
Itt is ugyanaz a helyzet.

K_perny_fot_2014_03_29_14_05_22.png
 
Kivancsisagbol arpeggiatorral vettem fel midit a szintibol es ugyanolyan hezag maradt mint a fenti kepeken.

Unison a szintin ki van kapcsolva. Polymod a szintin be van kapcsolva.

Miert nem tudja lejatszani a szinti midirol a ket hangot pontosan egyszerre egy kezdesi ponttal?

Az olcso kabel a hibas? azert idegesito ez mert sokszor szeretnek midi jelet kuldeni egy inditasi ponttal.

vagy lehetetlen megcsinalni mivel ez az elso midi szinti (1982). gligli update annyira nem erdekel mert megbolonditja az amugy se epp tul megbizhato prophet-et.

koszi.

Csak két hanggal próbáltad? Próbáld meg, hogy egyszerre "leütött" 6 hang mellett (ugye ennyi a max polyja) ? hang szólal meg. 

A kollégának hasonló problémája volt: 

http://www.sonicstate.com/synth_reviews/sci_prophet600/26/

Link to comment
Share on other sites

Szerintem elég sokan értenek itt a midihez. Azért ha mondanál valami konkrétumot előbb jelentkezhetne az aki érzi magában a kompetenciát.

OK. igazad van.

Szoval, Prophet 600-ba kuldok midi jelet (olyat amit en csinaltam nincs benne mas MIDI .Ezzel a kabellel (Ableton 8 es 9-ben is probaltam).

http://www.ebay.co.uk/itm/261363306068?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

Ezt a 2 midi hangjegyet meg lejatssza, de ha egy kis kockaval beljebb rakom a felsot, mar csak az also hangjegyet jatssza le a szinti. 

 

K_perny_fot_2014_03_29_13_57_20.png
 
Itt is ugyanaz a helyzet.
K_perny_fot_2014_03_29_14_05_22.png
 
Kivancsisagbol arpeggiatorral vettem fel midit a szintibol es ugyanolyan hezag maradt mint a fenti kepeken.

Unison a szintin ki van kapcsolva. Polymod a szintin be van kapcsolva.

Miert nem tudja lejatszani a szinti midirol a ket hangot pontosan egyszerre egy kezdesi ponttal?

Az olcso kabel a hibas? azert idegesito ez mert sokszor szeretnek midi jelet kuldeni egy inditasi ponttal.

vagy lehetetlen megcsinalni mivel ez az elso midi szinti (1982). gligli update annyira nem erdekel mert megbolonditja az amugy se epp tul megbizhato prophet-et.

koszi.

Link to comment
Share on other sites

Köszi a válaszokat!

Következő a helyzet. Digitális pianó van, ami nem tud aftertouch-ot. VSTi viszont tudná. Oké, szóval utólag be tudom rajzolni a DAW-ba, csak mi van hogyha én realtime szeretném. Pl hogy a Korg Nano kontrolleren tolom fel a potit és az közben rajzolja. Egy bajom van ezzel, hogy szerintem az aftertouch-ra nincs CC kód. Vagy van, csak nem értek hozzá.

igen, az aftertoch az nem CC, és macerásan, azthiszem realtime nem nagyon lehet kényelmesen megodlani, de valahol érthető is, mivel ezt tényleg akkor nyomjuk le amikor a billentyüt..... legegyszerübb ha veszel egy megfelelő aftertouch-os kontrollert

Link to comment
Share on other sites

Tényleg nincs CC kód aftertouchra. Mert az teljesen külön "számmal" megy: http://home.roadrunner.com/~jgglatt/tech/midispec.htm
És sok midi kontroller csak a Control üzeneteket tudja.
Általánosan: ami a zenéhez köze van, azt lehet midivel kontrollálni, főleg ha általánosan elfogadott dologról van szó (modulálás, pitch, stb...). De legtöbb gyártó a saját megoldásait is elérhetővé teszi midin keresztül, de ennek saját megoldása van, és SysEx formájában oldja meg: http://home.roadrunner.com/~jgglatt/tech/midispec.htm

Link to comment
Share on other sites

ha kontrollered nem tudja billentyüzeten akkor talán nem lehetséges, max ha csinálsz egy user kontrol gombot, mint pl a moduláció, és akkor lép be az aftertouch ha tartod ezt a gombot, potit vagy akármit, de ha minden kötél szakad, és nem realtime kell akkor pl a daw-odban kézzel beírod a note-k mellé ezeket az aftertouch parancsokat, persze ha a "meghajtandó" modul, hangszer tudja ezt

Link to comment
Share on other sites

1: ezt nem igazán értem, most a Korg Nano2-t akarod aftertouchal vezérelni, vagy KorgNano2-vel szeretnél aftertouchot szimulálni?
Az első eset gépspecifikus, plusz van-e midi bemenete az eszküznek. A második esetben ha van midi kimenet, akkor sem biztos a siker. Ha nincs kimenet, hanem csak audio kimenet, akkor el tudok képzelni egy olyat, hogy van egy olyan eszköz, ami audiot fogad CV néven, és azt alakítja át Midire. De nem sok sikert jósolok ennek a megvalósítására.
2: bár nem aftertouch, talán be lehet neki állítani a megfelelő midi üzenetet, már nem emlékszem: http://www.audiocommander.de/blog/midimouse-mac-os-x/

Link to comment
Share on other sites

Miditől függetlenül az LSB és MSB jelentése:

LSB, Least significant bit - Legkisebb helyiértékű bit

MSB, Most significant bit - Legnagyobb helyiértékű bit

(az igazsághoz hozzátartozik, hogy bitekkel csak a bináris számrendszerben van dolgunk, egyébként használatos az MSD és az LSD rövidítés is ahol a D digit-et, azaz számjegyet jelent)

Álljon akárhány számjegyből egy szám, az MSB az mindig balról nézve az első számjegyet jelenti, az LSB pedig jobbról az első számjegy.

Midi esetében ha valamely paraméter után ezen rövidítések egyike áll akkor abból azt lehet tudni, hogy az adott kontroller csavargatása az éppen aktuális szám mely számjegyeit fogja változtatni.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...