Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Focusrite ISA 220 - vélemény


BTamás

Kérdés

Podcast, YT voiceover felvételeket készítünk (hobbi). Shure SM7b, Neuman kms105, Apollo Twin. Nem fiatal férfiak, monoton műszaki témák. Fontos az érthető, nem fárasztó hang. Sajna egy ismerős jóvoltából kipróbálhattunk egy ISA One-t. Tetszett és elindult a vezérhangya. 

Ismeri esetleg valaki az ISA 220-at (ISA One (szerű ?)mic pre, EQ, kompresszor, de-esser (esetleg a nagytestvérét, a 430-at)? Jó ötlet egy ilyen vas beszédfelvételhez? Öreg 220-asok kb egy új ISA One árának másfélszereséért kerülnek Ebay-re (kb 300eFt)

Illetve nagyon érdekelne általánosságban a véleményetek, érdemes-e AD konverzió/felvétel előtt belepiszkálni egy szövegfelvételbe? Vagy inkább önsz.patás lesz a vége?

Köszi

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
1 órája írta BTamás:

Podcast, YT voiceover felvételeket készítünk (hobbi). Shure SM7b, Neuman kms105, Apollo Twin. Nem fiatal férfiak, monoton műszaki témák. Fontos az érthető, nem fárasztó hang. Sajna egy ismerős jóvoltából kipróbálhattunk egy ISA One-t. Tetszett és elindult a vezérhangya. 

Ismeri esetleg valaki az ISA 220-at (ISA One (szerű ?)mic pre, EQ, kompresszor, de-esser (esetleg a nagytestvérét, a 430-at)? Jó ötlet egy ilyen vas beszédfelvételhez? Öreg 220-asok kb egy új ISA One árának másfélszereséért kerülnek Ebay-re (kb 300eFt)

Illetve nagyon érdekelne általánosságban a véleményetek, érdemes-e AD konverzió/felvétel előtt belepiszkálni egy szövegfelvételbe? Vagy inkább önsz.patás lesz a vége?

Köszi

Az ISA430-rol csak szuperlativuszokban lehet beszelni, es a 220 is igen bitang joszag, ha jol tudom fejbol, akkor minden ugyanaz, mint a 430-ban, kiveve az EQ-t.

En ugy latom, hogy foleg elo alkalmazasban (pl podcast) nemhogy erdemes belepiszkalni EQ-val meg comp-pal meg de-esserrel, hanem szinte kotelezo. Nyilvan YT videonal is, csak ott a felvetel elkeszulte utan is lehet szorakozni. Igaz, ha 430-as ISA figyel a pulton, akkor kar lenne nem azt hasznalni, mert nem veletlenul legendas az a strip.

Hogy lehet-e onszopatas a vege? Ha esz, proba es hallgatas nelkul tekergeted, akkor igen. Egyebkent nem... nem nagyon.

Ez az en ketforintom, lehet masok mashogy latjak.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 órája írta DutchFlowers:

Az ISA430-rol csak szuperlativuszokban lehet beszelni, es a 220 is igen bitang joszag, ha jol tudom fejbol, akkor minden ugyanaz, mint a 430-ban, kiveve az EQ-t.

En ugy latom, hogy foleg elo alkalmazasban (pl podcast) nemhogy erdemes belepiszkalni EQ-val meg comp-pal meg de-esserrel, hanem szinte kotelezo. Nyilvan YT videonal is, csak ott a felvetel elkeszulte utan is lehet szorakozni. Igaz, ha 430-as ISA figyel a pulton, akkor kar lenne nem azt hasznalni, mert nem veletlenul legendas az a strip.

Hogy lehet-e onszopatas a vege? Ha esz, proba es hallgatas nelkul tekergeted, akkor igen. Egyebkent nem... nem nagyon.

Ez az en ketforintom, lehet masok mashogy latjak.

Köszi az infót.

Ha esetleg tudtok ebben a kb. nagyságrendileg 1000 eurós keretben valami jobb alternatívát, esetleg új eszközt, ne titkoljátok!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
36 perccel ezelőtt írta BTamás:

Köszi az infót.

Ha esetleg tudtok ebben a kb. nagyságrendileg 1000 eurós keretben valami jobb alternatívát, esetleg új eszközt, ne titkoljátok!

Hat, annyiert ujonnan TrackOne-t kapsz az SPL-tol bemeneti oldali Lundahl trafoval, de barmi premiumabb cucc inkabb 2000 erka es folotte, es SPL-bol is inkabb javallanam a ChannelOne-t, de az mar eszrevehetoen tobbe van, mint 1000 euro.

Mondanam, hogy a feladatra egy dbx 286s is eleg, de mivel mar beleszerettel az ISA hangjaba... .. .

Lehet, hogy masnak van tudomasa valami olcsobb "titkos fegyver"-rol, nekem nincs, lehet azert, mert titkos. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
37 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Hat, annyiert ujonnan TrackOne-t kapsz az SPL-tol bemeneti oldali Lundahl trafoval, de barmi premiumabb cucc inkabb 2000 erka es folotte, es SPL-bol is inkabb javallanam a ChannelOne-t, de az mar eszrevehetoen tobbe van, mint 1000 euro.

Mondanam, hogy a feladatra egy dbx 286s is eleg, de mivel mar beleszerettel az ISA hangjaba... .. .

Lehet, hogy masnak van tudomasa valami olcsobb "titkos fegyver"-rol, nekem nincs, lehet azert, mert titkos. :)

hát, a dbx kellemesebb árban van, gondolom minőségben sem egy szint.

SPL Channel one használtan kb ISA220 ár. Melyiket választanád?  

Na, de  abba is hagytam a nézegetést :) Azt látom, hogy ezek a stúdió cuccok rendesen be vannak árazva :( 

Az ISA előfok hangja egy egyszerű narráción is sokat dobot az Apollo-n. Holnapig megálmodom, kell-e nekem ilyen. Persze legnagyobb előrelépés az lenne, ha beszédtanárra költeném a pénzt :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 órája írta BTamás:

SPL Channel one használtan kb ISA220 ár. Melyiket választanád? 

En szemely szerint a Channel One-t vennem, de meglehetosen mashogy szol, mint az ISA, ugyhogy neked nem feltetlenul javasolnam, meg a CO eseteben meg kell rola bizonyosodni, hogy van benne Lundahl trafo, ugyanis az opcionalis tartozek. Szumma: hallgasd meg valahol a CO-t, ha tudod, es ha abba is beleszeretsz, akkor sok sikert a donteshez! :)

ISA430 es Channel One kozul viszont siman a 430-at valasztanam, mert az az EQ az... probalok csaladbarat megfogalmazassal elni, de a legfinomabb szo, ami eszembe jut a beszaras. De csak az EQ miatt valasztanam azt.

10 órája írta BTamás:

hát, a dbx kellemesebb árban van, gondolom minőségben sem egy szint.

Mit nevezunk minosegnek? Az ISA-nak nagyon fulbarat, ismert karaktere van. A dbx-nek meg nem nagyon van olyanja, de elvegzi amire kitalaltak, es valos minosegebe nem lehet igazabol belekotni. Hozza azt, amit hoznia kell: erositi a mikrofon jelet, expandal, kompresszal, de-essel, meg van valami EQ-nak tuno cucc is benne.

A gondod az, hogy -mint wolf is irta- meghallgattad az ISA-t es beleszerettel... Orulj, hogy nem 1073-as Neve-et hallgattal... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2022. 01. 25. at 8:28 írta BTamás:

Podcast, YT voiceover felvételeket készítünk (hobbi). Shure SM7b, Neuman kms105, Apollo Twin.

Gyorsan hozzatennem, hogy Apollo Twin melle az ISA One is eleg lehet, mert az Apollo realtime-ban ranyomja pluginjeit, szoval lehet, hogy az ISA One is eleg lenne...

... csak hogy nehogy konnyu legyen valasztanod... :):):)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta DutchFlowers:

Gyorsan hozzatennem, hogy Apollo Twin melle az ISA One is eleg lehet, mert az Apollo realtime-ban ranyomja pluginjeit, szoval lehet, hogy az ISA One is eleg lenne...

... csak hogy nehogy konnyu legyen valasztanod... :):):)

Köszi a sok segítséget, különösen ezt az utolsó mondatot. Én is erre jöttem rá, nagyon jó, hogy megerősítettél ebben. Az én szintemen valszeg ezzel járok a legjobban. Már az isa one is erős overkill, a minket olcsó telón hallgató szakikat pont nem a hangminőség fogja értékelni :). Csak hát hobbi, nincs filléres megtérülési kényszer :) 

A maradékot ráköltöm szobaakusztikára, kicsit valahogy a kopogós, dobozos mélyközepeket faragni kellene. Köszi még egyszer, nagyon sokat tanultam.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta BTamás:

a minket olcsó telón hallgató szakikat pont nem a hangminőség fogja értékelni :).

Ez igaz a hallgatók több mint 90 %-ára. A maradék viszont hallani fogja, hogy a jobb minőségű alapanyagból a konvertált végeredmény is egy kicsit jobb lesz.

A hobbit értjük és megértjük. Ezen a szinten, egy csatornán tökéletes választás az ISA One. Egy picivel még jobb, ha beleteszed az A/D kártyát. Ha kettő kell (stereo), ott az ISA Two. De abba meg nem megy az A/D... és ezek csak preampok. Channel Strip esetén már kezd fájni az ember feje, hogy mennyiért melyik lenne a nyerő, nehezebb a választás. De tegyük fel, hogy meglesz. Itt jön majd a következő fokozat: milyen mikrofonnal váltsam ki a fentieket? :) És ez addig tart, amíg bírja a (hobbi) költségvetés, vagy nem nem üti fel a fejét a józan ész. El lehet gondolkodni akár 500-as modulokon is. Bár ronda látvány lehet egy kétfoglalatos házban egy db 88RLB, de felettébb hasznos...

Az én tippem (ár/értékben) a fenti (hobbi) költségvetéshez egy kicsit hozzátéve: SSL SiX.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
36 perccel ezelőtt írta wolf:

 De tegyük fel, hogy meglesz. Itt jön majd a következő fokozat: milyen mikrofonnal váltsam ki a fentieket? :)

Leteszem a hajam, ha az a ket miki nem eleg jo podcast/YT hobbira... :) Ne szopasd mar :)

Az 500-ra en is gondoltam, aztan gyorsan raneztem a modul arakra, es inkabb el is felejtettem.

Az SSL SiX viszont nem hulyeseg. Egy ISA430 melle nem mernem odatenni, de a de-esser kivetelevel mindent megad amire szukseg lehet f@sz@ minosegben.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta wolf:

Az a két miki persze hogy jó, csak viccelni próbáltam a körforgásra, mert mindig van leggyengébb láncszem. A példában más egység is lehetett volna, vagy akár akusztika. Bocs a túlzásért.

:)

Ismerjük, a leggyengébb láncszem elvét is, sőt, Haman Akkorman híres arab bölcs téziseit is (hamán ISA One, akkor mán isa 220, hamán 220, akkor mán inkább 340, hamán...) Persze, nézegetem a mikrofonokat is, nagyon szivesen meghallgatnék egy Earthworks Ethos-t vsgy Austrian audio OC18-at, és akkor nem is álmodtam nagyot :)

De egyelőre marad az isa one, több pénzégetés nincs egyelőre. Persze a channel strip ötleteket sem tudja törlini már a memóriám :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 órája írta wolf:

Az a két miki persze hogy jó, csak viccelni próbáltam a körforgásra, mert mindig van leggyengébb láncszem. A példában más egység is lehetett volna, vagy akár akusztika. Bocs a túlzásért.

Nincs mit megbocsatanom. :)

47 perccel ezelőtt írta BTamás:

nagyon szivesen meghallgatnék egy Earthworks Ethos-t vsgy Austrian audio OC18-at

Manley Reference-nek a kozelebe ne menj! :) Az altalad emlitett mikiket nem ismerem szemelyesen, de az aruk megvan ahhoz, hogy a meglevo mikik-kel probalj kezdeni valamit, mert biztosan nem azok a leggyengebb lancszem.

ISA One-nal mar lesz egy tul(?)profi elofokod, mert erre a celra (es masra is) az apollo elofoka is siman jo, DSP-bol meg lehet nyomni elofok-emulaciot, expandert, comp-ot, de-essert, amit akarsz. De ha mar ISA One-t mindenkeppen veszel, akkor 1. gratula, jo elofokot vettel, 2. ugyelj arra, hogy azt az elofokot hajtsad veszettul... :)

Szerk.: ... persze az SM7B-hez kell is hajtani. :)

Szerkesztette DutchFlowers
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...