Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

EMU ESI-32


paperboy

Kérdés

Sziasztok!

 

Tud nekem segíteni abban valaki, hogy EMU ESI-32 samplerhez van-e működő editor program? Régóta használom, szeretem.

Van egy XP-s gépem külön csak a sample töltögetésre de hátha valaki tovább jutott benne és van jobb megoldása. Nem akarok

usb cuccot venni bele most. Az is jó megoldás lehet ha tudok bankot készíteni és cdre írni. Vagy csak simán editálni a vasban.

 

Előre is kösz.

e-mu-esi-32.jpg

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
Ekkor: 2023. 02. 08. at 16:45 írta paperboy:

Szia! Az XP-s gép az pont jó is lesz, mivel egy régi DOS-os program -amit folyamatosan fejlesztenek - jó ehhez! Az EMXP nevű programot ha letöltöd, avval lehet konvertálni (kicsit fapadosan)AKAIS1000-ESI32-EMAXI-EMAXII-EIII, és EII, és SF2-bankokat. A konvertálás leginkább azonos samplerek között működik- kevesebb hibaszázalékkal. Sajnos tapasztalataim alapján, eléggé sérülnek az adatok a konvertálgatáskor.  😕 Én CD lemezre írtam ki anno,  egy (ISO)image file-t kellett készíteni a konvertált vagy editált - lementett fileból, azután azt írtam ki mac-en sima CD lemezre, így olvasta az ESI32 a régebbi Emulator II-bankokat is. De marha régen volt már, nem emlékszem pontosan. A nagy kedvencem volt a  Univers of sound - Optical Media International verziója, amely bank gyűjtemény a lelke az EMU hangzásnak szerintem. Abból editálgattam leginkább én is, layerezésekkel egész kerek telt új soundokat lehet egyszerűen összehozni. 🙂 De maga már ez a munkafolyamat is csak poénnak jó. 🙂 Egyébként maga a sampler 2-soros kijelzője ellenére nagyon kézre áll szerintem. 1-2 napig nyomogatja az ember, gyorsan tanulható, gyorsan lehet benne dolgozni.  Jó editálgatást! Üdv.Pali

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2023. 07. 14. at 13:17 írta alien64:

 

 

Ekkor: 2023. 02. 08. at 16:45 írta paperboy:

Sziasztok!

 

Tud nekem segíteni abban valaki, hogy EMU ESI-32 samplerhez van-e működő editor program? Régóta használom, szeretem.

Van egy XP-s gépem külön csak a sample töltögetésre de hátha valaki tovább jutott benne és van jobb megoldása. Nem akarok

usb cuccot venni bele most. Az is jó megoldás lehet ha tudok bankot készíteni és cdre írni. Vagy csak simán editálni a vasban.

 

Előre is kösz.

e-mu-esi-32.jpg

Ami még eszembe jutott pont tegnap! Beizzítottam a studio sarkában nyugvó 1000éves Pentium 2-es PC-met, amin DOS, és windows 98 fut 🙂 Nézegettem rajta a régi programokat amikkel húszon éve dolgoztam, és a Sound Forge 4.5 ös verziója volt telepítve, amin van egy Sampler-szikronizálási funkció a Tools-menüben. Ott különböző Sampler típusokat feldob a gép, (ESI32-t is!). A szinkronizálás után ha a MIDI portok is össze vannak fésülve, a programmal oda vissza lehet küldeni a hangmintát. Nem muszáj SCSI csatlakozás, kipróbáltam GAME portra csatlakoztatott MIDI kábellel, működött a küldés és a fogadás is. Hát egy élmény. A vicc hogy anno sosem csináltam így :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...