Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen grooveboxot ajánlotok extratone/splittercore/power electronics célokra?


256172677

Kérdés

Sziasztok! Kicsit unom már a sampleremet (:D) és szeretnék beruházni egy faszább grooveboxra. Kinéztem pár klasszik 90-es, 2000-es évek cuccot de sajna nem igazán tudom mit kéne választani, ugyanis a legtöbb cuccot nem tudom kipróbálni élőben/ a műfajban nem látok jamelős videót youtubeon. Mit tudtok ajanálni?

Köszi! 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
Ekkor: 2023. 08. 23. at 8:07 írta 256176777:

Sziasztok! Kicsit unom már a sampleremet (:D) és szeretnék beruházni egy faszább grooveboxra. Kinéztem pár klasszik 90-es, 2000-es évek cuccot de sajna nem igazán tudom mit kéne választani, ugyanis a legtöbb cuccot nem tudom kipróbálni élőben/ a műfajban nem látok jamelős videót youtubeon. Mit tudtok ajanálni?

Köszi! 

Az Elektron Syntaktot nagyon merem ajánlani.

Milyen 90-es 2000-es klasszik cuccot néztél? A Rolandokat nagyjából ismerem akkoriból meg a Yamaha RM1X-et pl.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta G.t.:

Az Elektron Syntaktot nagyon merem ajánlani.

Milyen 90-es 2000-es klasszik cuccot néztél? A Rolandokat nagyjából ismerem akkoriból meg a Yamaha RM1X-et pl.

rm1x-et peldaul :DD, illetve az electribe er1 néztem még ki. Syntaktot annyira nem ismerem, inkább már egy digitaktot vennék akkor..

Köszi!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 órája írta 256176777:

rm1x-et peldaul :DD, illetve az electribe er1 néztem még ki. Syntaktot annyira nem ismerem, inkább már egy digitaktot vennék akkor..

Köszi!

 

Az RM1X éppenséggel hangmintákat használ belül, a hangszín editálási képességei elég korlátozottak. Egyébként ahhoz képest szerintem egész tűrhetően szól, a kortás Roland grooveboxhoz képest legalább is mindenképp. A szekvenszere az egyik legjobb volt a maga idejében.

A Digitakt is egy sampler tulajdonképpen, nem? Azt írtad, hogy unod a sampleredet. Azért ajánlottam a Syntaktot, mert annak van analóg meg digitális szinti része is plusz pl. analóg overdrive is.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Power electronicshoz mindenképp analóg cuccokat, szintiket, fx pedálokat javasolnék, nem grooveboxot. Mikrofon, torzító, delay, phaser, ms20, behringer neutron vagy wasp, soma rumble of ancient times, ha nagy a keret, akkor soma pulsar-23 a legnagyobb blast ebben a témakörben. 

Ezekhez a speedcore subgenrekhez - ha mindenáron groovebox kell-, mert én inkább simán laptoppal csinálnék ilyesmit, én is a syntaktot javasolnám.  30 éves groovedobozokat sztem felejtsd el, többnyire elég korlározottak a lehetőségeik és nem túl kezes a menürendszerük. 

Szerkesztette cisco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...