Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Monokompatibilitási gond - mit is kellene/lehet ezzel kezdeni?


DeMarco

Kérdés

Egy buliban voltam ma és a billentyűsnek egy Roland RD300GX stage pianoja volt, felül meg egy szintén népszerű Yamaha MOX6 billencs. Ki volt keverve a PA rendszerre is, meg volt egy saját kontrollja. Igazából most használta élesben először a cuccokat, eddig otthon mindent és mindenkoron sztereoba nyomott. Itt a bulin meg volt még egy basszeros és egy dobos és a billentyűket kábel híjján csak monoba lehetett kirakni. Na itt kezdődött a hadd el hadd!

Mindkét cuccot én is jól ismerem a billentyűk terén és nyilván a tulaja is. Viszont a mono kimenetról mindkét hangszerből olyan fázissérült szögesdrót zongi hangok jöttek ki hogy rossz volt hallgatni. Nem akartam én se elhinni hogy ezek ilyen fosul is tudnak szólni.  :startle:

A Roland menthetetlen volt, de eszembe jutott, hogy a MOX6-ban a ROM-ban van a gyári alaphangszínek által felhasznált sztereo zongi mintákból mono változat is, így gyorsan kicserélve azzal mentettük meg a buli hangzásképét zongora fronton, az RD-ről midizve a kis Yamit, de természetesen ezek sem úgy hangzanak ilyenkor mint pl. a fülesben a szép sztereo hangjai a hangszer(ek)nek. És itt jutott eszembe, hogy a Nordokon pl van dorekt ilyenekért monosító gomb is, mert ugye élőben nem sokan kevernek ki sztereoba ilyen szintiket (lásd itt is a kábel hiány) + csatorna igény stb.

 

Szóval az volna a kérdésem a tapasztaltabbaktól, hogy ezt lehet-e hangosítástechnikailag valamelyest más eszközökkel még javítani vagy el kell könyvelni, hogy bizony a szép új hangszerek monokompatibilitási szempontból, gondolom ahogy épp a mintákat sikerült felvenni, "ahogy épp esnek úgy puffannak"?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Hát a szintiket azért kulturált helyen illik sztereóban ledugni.

Ha olyan komoly hangosítás volt a helyszínen, hogy ez gondot okozott, akkor

más baj is lehetett a cuccal és egyáltalán nem biztos, hogy a szintivel volt a baj.

Vagy ha teljesen az egyik oldalra panorámáztad, akkor is gáz volt vele?

 

Láttam én már jó pár fázishibásan összerakott cuccot.

Nézzétek meg otthon, hogy mit csinál monoban a szinti.

Semmi tragédiának nem volna szabad történnie, hacsak nem nagyon rosszak

a beállítások a hangszínekben.

 

Aztán a kimeneti csatlakozó is tud fura dolgokat csinálni, ha döglődik.

Netán sztereo aljazatba lett mono kábel dugva, ahol megint csak lehetnek rémes dolgok.

Szóval én előbb megnéznék mindent, mielőtt pánikba esnék a szintik miatt.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...