Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Machinedrum tippek!


matjko

Kérdés

Hello mindenki!

Nem tudom hány Elektron user van magyarországon, de gondoltam ide lehetne postolni mindenféle Machinedrum-mal kapcsolatos dolgot, tippet, trükköt, demót, satöbbi.

Nekem az első széria van (SPS-1), UW nélkül, tehát nem tud samplingelni, de így is nagyon rendben van.

Nálam teljesen új értelmet nyert a zenekészítés, végre nem kell órákig lapozgatni a minták között, hogy melyik hang lenne a megfelelő.

Aki nem ismerné a gépet. Ez nem egy dobgép, akárhogyis hívják. Ez egy univerzum, saját logikája van, amerikában eléggé lehúzták mert nem emulálja jól a régi roland TR szériát. :)

Tehát nem amerikai agyra tervezték. Nekem lassan 1 éve megvan de még mindig tanulok új dolgokat, egy hirtelen potitekergetés teljesen más világba viszi a sound-ot.

Néha amikor nem otthon vagyok, agyalok egy új rendszeren, layerezésen (melyik hangot melyikkel).

Szóval ide jöhet mindenféle kérdés/tapasztalat/demó/zene ami machinedrummal kapcsolatos.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

http://www.youtube.com/user/MikaTechnika

A sracnak tobb vieoja is van, nem rossz, amit kihoz a Gépdobból. ;)

Nehany video, amin hallani es latni egy kis lehetoseget. ;)

Amugy persze, hogy mas, mint a Roland dobgepek. A Machinedrum full digitalis.

Megmondom oszinten, nekem nem all teljesen kezre es sokaig tekergetem mig vmi hasznalhato elojon. :S

Leginkabb a sajat (tul felismerheto) karakteret probalom eltuntetni, ami megy is, de az eredmeny nem mindig eroteljes, dinamikus.

Bar, ugy gondolom, egy komolyabb effekt lesz a megoldas, amire eppen most gyujtok. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

http://www.youtube.c...er/MikaTechnika

A sracnak tobb vieoja is van, nem rossz, amit kihoz a Gépdobból. ;)

Nehany video, amin hallani es latni egy kis lehetoseget. ;)

Amugy persze, hogy mas, mint a Roland dobgepek. A Machinedrum full digitalis.

Megmondom oszinten, nekem nem all teljesen kezre es sokaig tekergetem mig vmi hasznalhato elojon. :S

Leginkabb a sajat (tul felismerheto) karakteret probalom eltuntetni, ami megy is, de az eredmeny nem mindig eroteljes, dinamikus.

Bar, ugy gondolom, egy komolyabb effekt lesz a megoldas, amire eppen most gyujtok. :)

igen, jól teszed :)

szoftveresen is lehet alakítani a hangján, senki ne várja hogy komplett, zenére kész hangok jönnek ki belőle. azért jó száraz hogy lehessen rajta alakítani. nálam nincs olyan hang amin nincs valamennyi processz. próbálj rárakni valamilyen mintát ami kitölti a spektrumot. a mélye/közepe rendben van a machinedrum-nak, nekem csak a magasakkal vannak néha problémáim, de itt jön képbe a sample, ami kicsit megfűszerezi a hangot.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta +Vader:

Mivel csak ezért nem nyitnék külön topicot, itt érdeklődöm, hogy Machinedrum MKI és II között milyen különbségek vannak?

The height of the Machinedrum MKII is 63 mm including rubber feet and encoders.
The height of the Machinedrum MKI is 77 mm including rubber feet and encoders.

Power supply:
A switched mode power supply for the MKII units, which allows the units to be used all over the globe without the need of voltage converters.
MKI units use an AC power supply. The two power supply types are not compatible.

S/N Ratio and outputs:
The S/N ratio of the Machinedrum MKII is 100 dB. The outputs are impedance balanced.
The S/N ratio of the Machinedrum MKI is 91 dB. The outputs are unbalanced.

Sampler specifications (UW models only):
MKII units have 48 ROM slots, 4 RAM machines and 2.5 MB of sampling memory.
MKI units have 32 ROM slots, 2 RAM machines and 2.0 MB of sampling memory.

Pattern length:
The pattern length of the MKII units can be up to 64 steps.
The pattern length of the MKI units can be up to 32 steps

By the way, you can always add on the UW functionality.

Code:
Yes. All Machinedrums models can be upgraded. The +Drive will increase the available storage space. Note that the upgrade will not transform a MKI unit to a MKII unit, nor will it transform a SPS-1 model to a SPS-1UW model.
Link to comment
Share on other sites

  • 0

akinek van md-je, annak teljes szívvel tudom ajánlani az új 'kalóz' firmwaret.
új gnd oszcillátorok, máshogy hangolható machinek, trig preview, ez-az.... annyira jó, hogy mindjárt sírok. feltettem, működik, nem bugos, midi feedbacket is bírja, atom.

https://www.elektronauts.com/t/machinedrum-sps1-uw-x-04-released-unofficial/121321/333

Link to comment
Share on other sites

  • 0

lol, azóta bugos, nem bootol be a gépem. hálistennek a restart menüt be lehet hozni a func+bekapcs gombbal, még nem raktam újra, de gondoltam megírom, hátha más is így jár

mindenesetre tapasztalatok:
- a solo mód valóban elég király funkció, nem is tudtam, hogy szükségem van rá
- az új oszcillátorok nagyon jók és szépen szólnak, de tényleg
- a trig preview is egy áldás

alig várom, hogy legyen valami más, hasonló agyaló

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...