Jump to content
Ménemszól.hu

Számítógépes zenélés 1985-ben


A/D

Recommended Posts

Én már láttam elég perverz megoldásokat arra, hogy emberek mivel bírnak zenélni, de szerintem mindenen túltesz az, aki Sinclair Spectrumon próbálkozik, ráadásul más emberek szeme láttára. (Na ezt a hangzást lehet keresni plug-inekben, ilyen nem lesz akárkinek)

devil.gif

Persze a Commodore-ostól tudjuk, hogy a spektrumos nem ember. Ők elfoglaltságukhoz mindenképpen ízléses szürke zakót válasszanak. A videó érinti a korabeli MIDIzést is. Priceless!

Link to comment
Share on other sites

Én már láttam elég perverz megoldásokat arra, hogy emberek mivel bírnak zenélni, de szerintem mindenen túltesz az, aki Sinclair Spectrumon próbálkozik, ráadásul más emberek szeme láttára. (Na ezt a hangzást lehet keresni plug-inekben, ilyen nem lesz akárkinek)

devil.gif

Persze a Commodore-ostól tudjuk, hogy a spektrumos nem ember. Ők elfoglaltságukhoz mindenképpen ízléses szürke zakót válasszanak. A videó érinti a korabeli MIDIzést is. Priceless!

Te jó ég! :)

Eszembe jutottak a régi idők, amikor atari-cubase midi vezérlés (studiomaster pult), floppy zaj, stb... :bow:

Link to comment
Share on other sites

Hehe ez volt az a kor amikor még nem lötyögött a MIDI és a latency se sokat számított :)

For the records: PC-n volt a lötyögés és a latency probléma a Windows 3.1-98 korszakra jellemző probléma, pl. DOS zeneszerkesztőknél ez nem volt, a többi platformon pedig teljesen ismeretlen problémakör, BELEÉRTVE A SPECTRUMOT is!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...