Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Variety Of Sound pluginek (free)


sonnyCoca

Kérdés

Sziasztok!

Érdekelnének a tapasztalaitok / véleményetek a Variety of Sound pluginekről (ingyenes darabok).

infók: http://varietyofsoun...om/vst-effects/

letöltések: http://varietyofsoun....com/downloads/

Lassan 3 hónapja használok néhányat, és szerintem nagyon-nagyon szépen szólnak, (főleg ahhoz képest, h. ingyenesek - sztem a Live, a Logic és a Reaper beépített pluginjeit gond nélkül megverik karakterben). Viszont ennyi idő után már érdekelne a nálam sokkal jobb fülekkel rendelkező kollégák véleménye is :).

Amiket használok (minden számban és felvételben, amit készítek), gyakorisági sorrendben:

1. BootEQ mkII - EQ

Pozitív: Kompakt, kényelmes EQ, ami kifejezetten szépen szól mindenen, nemcsak vágáskor, emeléskor is. A HP + végfok / LF használatával nagyon szép mélyeket lehet kihozni belőle. A vokálok kivételével mindenen ezt használom EQ-nak, szinte nem eszik procit (40 sáv az kb., 5-10% proci) és karakteresen szól. Ja, és jó érzés tekergetni, de erre nincs magyarázat :)

Negatív: A saturation és tube simulation sztem elég bután szól, ezek helyett célszerűbb a FerricTDS-t használni.

2. NastyVCS - Channel Strip

Pozitív: Finom EQ, és egy nagyon könnyen kezelhető kompresszor a fő vonzerő, de a trimmerek / saturation / limiter is hasznos. Az eq-ja az én fülemnek kicsit transzparensebbnek tűnik, mint a BootEQ, ami lehet jó (pl. vokálokat látszólag békén hagyja még emeléskor is) és lehet rossz (pl. a basszust is békén hagyja).

Negatív: Kényelmetlen UI. Nagyon kis gombokat kell nyomkodni a ki-be-kapcsoláshoz, és túl sok van belőlük, hogy kényelmesen automap-eljem őket. Relatíve sok CPU-t eszik (értsd: 40 sávon használva 1 magot teljesen kitölt).

3. FerricTDS - szaturátor

Pozitív: Egyszerű kezelni. Bárhova állítod, jó (valamire...). Bármire rakod, jó (valamire...) :)

Negatív: Nagyon jó a hangja, de sztem annyira nagyon sok köze nincs a tape saturation-höz, mint a neve sejtetné...

4. Thrillseeker XTC - Multi-band exciter

Pozitív: nagyon könnyen használható exciter. Szinte bármilyen hangot ki lehet emelni vele a mixben, a basszus mélységét érzékeltetni is nagyon jó. Brutális effekt kompresszált reverbeken :)

Negatív: még nem jöttem rá. Talán túl könnyű túlspilázni... :)

5. Baxter EQ - bus / master EQ

6. Density - bus / master comp

7. Thrillseeker LA - Limiter / leveling amp

Erről nem merek pozitívumot vagy negatívumot írni, nem vagyok elég képzett hangmérnök. Nekem nagyon tetszik a hangzásuk, a paramétereik állíthatósága; kreatívan használhatóak, tetszik velül a végeredmény, de a kompresszorok/limiterek/master EQ jósága önálló tudományág :)

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...