Jump to content
Ménemszól.hu

madhead

Recommended Posts

A Universal Audio szinte minden időszakra kitalál valami jelentős akciót, idén sem lesz ez másképp. Március 31-ig minden Apollo vásárló ingyenesen magkapja az alábbi lenyűgöző plugineket:

  • Studer A800 szalagos felvevő (Apollo Quad vásárlása esetén)
  • Lexicon 224 digitális zengető (Apollo Duo vagy Quad vásárlása esetén)
  • Neve RS88 channel strip (Apollo Duo vagy Quad vásárlása esetén)

A három plugin összértéke majdnem 1000$!

69.jpg

Az Apollo interfészek két különböző DSP teljesítményben (Duo valamint Quad) kaphatók. Részletes bemutatásuk megtalálható a termékoldalakon.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bocsánat hogy ide írom, de az ardour írója az irt az uad képviselőinek hogy szeretné integráltatni az uad-t linuxra, mért is hagyták ki?

Amúgy plugin téren szimpatikus cuccok ezek. Maga az Apollo is tetszik hogy leveszed a számítógépről és még szól tovább.

Na múltkor még parasztvakítás volt, eljutottunk ide is:)

Link to comment
Share on other sites

Csak ez a hangról nem arul el sokat, pl ezekszerint az apollóban ugyanaz a DA chip van mint az emukban, a prism orpheusban,meg az apogee DA16x-ben,ez azért elég nagy szórás...(a chip meg különbenis csak kis része a hangnak, erre jó példa az EMU,amiben kifejezetten rossz ez a DA)Gondolom nem sok embernek van otthon apollója,de azért kíváncsi lennék,hátha próbálta valaki.

Link to comment
Share on other sites

RME-t megveri, Apogee X-szériát nem. Személyes véleményem szerint az X-től már elég nehéz jobb konvertert készíteni. Nem lehetetlen, csak az Apogee-nek is 7-8 évébe tellett. Szerintem aki Apollót vesz, az nem fog panaszkodni, de tény, hallható különbség van az X és a SYM IO javára. Én tavaly azt kértem az Apogee-től, hogy licenszeljék az UAD kártyát, és lehessen UAD-ot rakni a SYM IO-ba :) (Szép álom...)

tényleg jó cuccoknak tűnnek csak tudásukhoz képest meg drágák.
Elütöttél egy betűt: csak a tudásuNkhoz képest drágák lenne helyesen ;)
Link to comment
Share on other sites

Nem emeltük egy szintre, árukhoz képest/az eredeti cuccok árához képest nagyon jó, van recall,stb...Ezekről volt szó. Az hogy nekem a replikák nem tetszettek jobban mint a plugin az egy másik kérdés, de ha hozol olyat ami jobb mint pl az SSL kompi,akkor ajánlani oglak szívesen másnak is.

Link to comment
Share on other sites

Köszi, kb erre voltam kíváncsi. Igazából az a vonzó,hogy van még egy csomó feature benne, 4 preamp, fejhallgatóerősítő,uad kártya, viszont ahogy olvasgatom a thunderbolt kiegészítés csak az uad részt gyorsítja, a többi marad egy Fw800 szintű kapcsolaton. +sw a routolás még elég kezdetleges. A másik amit néztem az az Antelope Audio Orion, erről pl semmi hírt nem láttam nálatok.

RME-t megveri, Apogee X-szériát nem. Személyes véleményem szerint az X-től már elég nehéz jobb konvertert készíteni. Nem lehetetlen, csak az Apogee-nek is 7-8 évébe tellett. Szerintem aki Apollót vesz, az nem fog panaszkodni, de tény, hallható különbség van az X és a SYM IO javára. Én tavaly azt kértem az Apogee-től, hogy licenszeljék az UAD kártyát, és lehessen UAD-ot rakni a SYM IO-ba :) (Szép álom...)

Link to comment
Share on other sites

Köszi, kb erre voltam kíváncsi. Igazából az a vonzó,hogy van még egy csomó feature benne, 4 preamp, fejhallgatóerősítő,uad kártya, viszont ahogy olvasgatom a thunderbolt kiegészítés csak az uad részt gyorsítja, a többi marad egy Fw800 szintű kapcsolaton. +sw a routolás még elég kezdetleges. A másik amit néztem az az Antelope Audio Orion, erről pl semmi hírt nem láttam nálatok.

Ahogy mi látjuk, ha valaki komolyabb összeget tud szánni egy konverterre, az nemigen fogja belőni ezt az árkategóriát, ami már nem olcsó, de azért még nem egy nagy szólás. Ennyi pénzért ott az RME a high speed csatlakozással és a szofisztikált mixerével. Szerintem az Antelope nem tudja mit csinál, ez már feltűnt, mikor elkezdték nyomni az órajelgenerátorukat.

A másik dolog, hogy nem kell nyugtalankodni amiatt, hogy milyen hangkártyánk van. Dolgozni kell. Egyik kártya sem tökéletes, mindegyiken lehet fogást találni. Véleményem szerint ha veszünk két versenyzőt, az egyiknek Apollója a másiknak SYM IO-ja van, a kettő közül az fog jobban szólni, aki Mooggal csinálja a basszust :) (ezt persze viccnek szántam, de épp annyi igazságtartalma van, ami ide kell).

Link to comment
Share on other sites

A másik dolog, hogy nem kell nyugtalankodni amiatt, hogy milyen hangkártyánk van. Dolgozni kell.

Ez igaz, de én általában máshol veszek fel, mint ahol keverek, tehát jólenne olyan cucc ami tud legalább 10-12sávot felvenni pultokról lehetőleg extra külső konverter nélkül. Az RME stb csak 8 at tud,aztán ADAT-on kell még egy konverter,amit elkerülnék már igazából. Az Apollón van 4 pre,amit hallottam velük a gearslutzon azok nem szóltak rosszul,ezzel még ki is egyeznék. Egy AD16x/DA16x kombó+egy ADAT-os hangkártya ára most túlzás lenne nekem+lassan kifutó technika,nembiztos hogy pont kéne beszállni ebbe,bár biztos sokáig minőségi cucc marad még. Szintit nem szoktam felvenni,erről nemtudok nyilatkozni:) Tehát az egyszerűség lenne a lényeg.

Link to comment
Share on other sites

A/D tudja a frankót... Moog kell és kész :)

Nem a konverterek minősége ma már a szűk keresztmetszet. Csak azt gondoljuk végig, hogy mennyi jó anyag készült 192 i/o-n vagy akár mix rendszeren a 90-es években. Ott nem is álmodhattak pl az apollo hangjáról, ellenben volt egy rakás vas :D

Ellentmondva magamnak, én lebeszéltem magam az apollóról, Symphony-t veszek... így ösztönözve magam vasakra :D

Link to comment
Share on other sites

Nekem nincs bajom a 192i/o-val,dolgoztam vele, de nekem mobil cucc kell.

A/D tudja a frankót... Moog kell és kész smile.png

Nem a konverterek minősége ma már a szűk keresztmetszet. Csak azt gondoljuk végig, hogy mennyi jó anyag készült 192 i/o-n vagy akár mix rendszeren a 90-es években. Ott nem is álmodhattak pl az apollo hangjáról, ellenben volt egy rakás vas biggrin.png

Ellentmondva magamnak, én lebeszéltem magam az apollóról, Symphony-t veszek... így ösztönözve magam vasakra biggrin.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nekem otthon digi003 van, előtte emu-m volt, a munkahelyemen pedig apollo van.

Amikor megvettem a digit, az nagy előrelépés volt az emuhoz képest, aztán opampot cseréltem benne, ettől még sokkal jobb lett, de az apollo meglepett, nagyságrendekkel jobb, és ami tényleg elképesztő benne az a mikrofon előfokok transzparens hangja.

Nagyon jo minőségű cucc úgy ahogy van!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...